Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina i7/8gb lub 16gb/128gb


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
81 odpowiedzi w tym temacie

#51 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 27 września 2015 - 20:03

Miałem dzisiaj do czynienia z MBP Retina u cioci. Powiem tak -> Tragedia, biorę air'a albo 12' bez względu na gry. Air = Mocny, 12' - Klawiatura, piękny design. Co począć? Postawić na w miarę mocnego aira i7/8gb/512gb czy w piękną 12' 1.1GHz. Rozdzielczość jbc. mi zwisa. :P

 

Mogę się jeszcze postarać o wersję z 1.2GHz i 512gb dysk, bo cenowo jeszcze przystaję. Bardzo ewentualnie wersja 1.3GHz, ale nie wiem czy będę w stanie wyłożyć 9k na takiego laptopa.  :mellow: Bo jednak za tyle mam komputer z 2x 980 sli, a tu ledwo Core M jest. :D

Jest ktoś w stanie powiedzieć jak chodzi układ audio w 12' ?

A co nie pasowało w tym MBP ?

Układ audio chodzi... tak jak przeciętny zintegrowany układ audio. Jak chcesz czegoś więcej to DAC/+AMP pod USB.



#52 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 września 2015 - 20:26

12'' bym w życiu nie brał. Brak normalnego wejścia USB i słabiutki procesor dyskwalifikuje ten sprzęt. Zapewne będzie się dławił przy kilkunastu kartach stron internetowych. Jak już ma być netbook to weź Air 11/13. 


iPhone 12 mini 


#53 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 27 września 2015 - 21:23

A co nie pasowało w tym MBP ?

Układ audio chodzi... tak jak przeciętny zintegrowany układ audio. Jak chcesz czegoś więcej to DAC/+AMP pod USB.

Wygląd. Jest to po prostu kloc. MacBooki Pro z 2012 i wcześniejsze są zdecydowanie inne. Bardziej masywne, ale delikatniejsze. Tak mam bzika na punkcie wyglądu.

12'' bym w życiu nie brał. Brak normalnego wejścia USB i słabiutki procesor dyskwalifikuje ten sprzęt. Zapewne będzie się dławił przy kilkunastu kartach stron internetowych. Jak już ma być netbook to weź Air 11/13. 

No właśnie... słaby procesor, ale design wspaniały. Ponoć kupując sprzęt apple podzespoły to ostatnia rzecz na jaką się patrzy. ;) Testy też tak wskazują. USB C to dla mnie nie problem. Ważne pliki trzymam w chmurze, a z wspomnianego usb prawie nie korzystam. Poza słuchawkami, które zbliżają się do "śmierci", więc... Air bardzo podoba mi się pod względem "podzespołów", ale z kolei jest średniawy jeśli spojrzymy na wygląd. Szara ramka w okół ekranu skuteczne minie dekoncentruje. :P



#54 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 27 września 2015 - 21:55

Przecież co za problem kupić USB HUB? Będziesz miał wtedy wszystkie złącza.  :huh:  :P

 

Akurat prędkość/wydajność MB 2015 jest na poziomie nowego iPhone 6S, więc może po prostu kup iPhone? :D  

 

Pamiętaj, że branie nawet najmocniejszego Aira i tak będzie dalekie do podstawowego Pro. Akurat bardziej klockowato wygląda tu Air. 

 

 

macbook_pro_13inch_35440710_19.jpg

 

 

<_<



#55 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 27 września 2015 - 22:15

Ale ja pod żadnym pozorem nie kupię 13 calowego potwora. :D 12' albo 11'. ;) 13' po dzisiejszym doświadczeniach nie podoba mi się. Jest po prostu brzydka. No sorry, ale mogę mieć takie zdanie.  :mellow:

 

Air 13' też jest brzydki. 


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 27 września 2015 - 22:16


#56 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 27 września 2015 - 22:23

11" też, ale mniejsza. Dla mnie wybór oczywisty - Macbook 2015. 



#57 demon007

demon007
  • 89 postów
  • SkądPL

Napisano 27 września 2015 - 23:35

12'' bym w życiu nie brał. Brak normalnego wejścia USB i słabiutki procesor dyskwalifikuje ten sprzęt. Zapewne będzie się dławił przy kilkunastu kartach stron internetowych. Jak już ma być netbook to weź Air 11/13. 

 

Kup 12'' MB, potem pisz takie bzdury. W codziennej pracy nie odczuwam różnicy pomiędzy MB 12' a rMBP 15' 2.8Ghz.


  • neruda2014 lubi to

#58 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2015 - 05:52

Nie muszę kupować bo mam go u siebie w sklepie i korzystam już kilka dobrych tygodni, więc bzdur nie piszę. Nie wiem co robisz na komputerze, ale nie sądzę, żeby to były ambitne prace skoro piszesz, że nie odczuwasz różnicy pomiędzy MB12, a rMBP 15. Komputer nie służy jedynie do przeglądania fejsa czy słuchania muzyki z iTunes ;)

 

Ale to co kto lubi. 

Autor już wybrał, potrzebuje super mobilny sprzęt mało wydajny, bo jednak już grać nie będzie. To wybór jest prosty, albo Air 11 albo 12''

Teraz tylko potestować jeden i drugi i wybrać.

 

Niech się kolega pochwali co kupił ;)


Użytkownik effe edytował ten post 28 września 2015 - 05:54

  • DonFG lubi to

iPhone 12 mini 


#59 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 28 września 2015 - 12:03

No nie pogra, na Airze też nie pogra. Zaczął od sprzętu na którym by miał aż ponadto wydajności i rMBP 13" to był strzał w dziesiątkę, na którym grałby komfortowo i pracował. Potem Air którego dzieli przepaść, natomiast MB 12 to jest już samo dno. Oczywiście tamten post to była ironia.

 

rMBP 13" - wydajnościowo najlepiej, ekstra matryca, no i sam komfort pracy największy. Mówienie o nim, że jest cegłą, wielkim komputerem jest co najmniej śmieszne. Mogłeś od razu pisać, że potrzebujesz 10"-11". 

Air 11" - przepaść wydajnościowa/ekran też przepaść, natomiast czy wart ? moim zdaniem nie, za takie podzespoły, za taką leciwa juz konstrukcję zdecydowanie nie..

MB 12 - to komputerek do przeglądania internetu, ew. oglądania filmów, lekkiej pracy biurowej, granie na nim czy pracowanie poważniejsze to kpiny, bo to układ stricte mobilny wyjęty z telefonu, pragnę przypomnieć, że w testach iP6S go prześciga (oczywiście mowa o 1,1ghz)



#60 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 28 września 2015 - 13:52

MB 12 - to komputerek do przeglądania internetu, ew. oglądania filmów, lekkiej pracy biurowej, granie na nim czy pracowanie poważniejsze to kpiny, bo to układ stricte mobilny wyjęty z telefonu, pragnę przypomnieć, że w testach iP6S go prześciga (oczywiście mowa o 1,1ghz)

Ponoć OS X to nadrabia. ;)

 

W każdym razie tak kupiłbym 13' gdyby była identyczna jak ta z 2012 r, bo ta jest po prostu ładna. Nowa? Cienka i większa. Przez co wygląda jak kloc przynajmniej dla mnie. Air? Wydajnościowo myślę, że okej. Przecież nie zamierzam używać sprzętu do specjalnie zaawansowanych prac. Matryca? Jest oki. Obecnie mam 1200x800 i nie czuję potrzeby większej, jeśli faktycznie 1.1 jest bardzo słaby to mogę pomyśleć o tym 1.2GHz lub nawet 1.3GHz jak uda mi się dostać. ;) Jednak czy 100MHz jest wart 700 złotych więcej? :D

 

Zapytam jeszcze jedno. Miałeś do czynienia z 12', że tak pewnie się o niej wypowiadasz?


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 28 września 2015 - 13:53


#61 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 28 września 2015 - 15:37

. Ponoć kupując sprzęt apple podzespoły to ostatnia rzecz na jaką się patrzy.

 

Takich głupot dawno nie widziałem.

W takim razie kup sprzęt, który bardziej Ci się podoba i zakończmy ten temat.



#62 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 28 września 2015 - 15:39

Tak, miałem. Miałem i sprzedałem. Wytrzymałem 3 tygodnie. Jak zamierzasz za 100mhz płacić 700zł to powodzenia. 

 

 

Ale co ci OS X nadrobi przy 1,1ghz? Da od razu +3GHZ ? Win 8.1/10 + ssd = osx + ssd



#63 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 28 września 2015 - 16:19

Takich głupot dawno nie widziałem.

W takim razie kup sprzęt, który bardziej Ci się podoba i zakończmy ten temat.

W takim razie myapple kłamie, gdzieś to tutaj wyczytałem. Nie powiem gdzie, bo nie pamiętam, ale jestem pewny, że z czymś takim się tutaj spotkałem. ;)

Tak, miałem. Miałem i sprzedałem. Wytrzymałem 3 tygodnie. Jak zamierzasz za 100mhz płacić 700zł to powodzenia. 

 

 

Ale co ci OS X nadrobi przy 1,1ghz? Da od razu +3GHZ ? Win 8.1/10 + ssd = osx + ssd

No właśnie nadal nie wiem. Czy to jest tylko różnica 100mhz? Czy może coś jeszcze? 1.1GHz w trybie normalnym. Turbo dochodzi do 2.6GHz. Nie chce wingrozy ile razy mam to tłumaczyć? Nie lubię jej i tyle. System powinienem być bezproblemowy, a nie że muszę się bawić w pseudo "anty wirusy" i jeszcze optymalizować system żeby to jakoś działało.



#64 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 28 września 2015 - 19:09

Nic z tych rzeczy, myapple nie kłamie. Po prostu chodzi o to, że Mac to troszkę co innego. Tutaj nie liczy się proc który ma 5.0ghz, karta z 10gb pamięci czy 64gb ram, głównie odnosi się to do Macbookow Air/Pro, iMac, że głównie nie potrzebują aż takich podzespołów aby śmigać. Po części tak było, teraz jest troszkę inaczej. 

 

Natomiast odnosząc się do Macbooka 2015. To nie jest typowy komputer. To taki iPad z klawiaturą i OS X. Żadnej poważnej pracy na nim nie zrobisz, za to wygodnie popracujesz przy dokumentach czy poprzeglądasz internet. Ew. najlżejsze zabiegi graficzne, nie radziłbym renderować czy coś. Do tego okrojony na maxa z kosmiczną ceną. 

 

Na twoim miejscu w ogóle bym na niego nie patrzał. MB 15' odpada ze względu na wydajność, Pro ze względu na wielkość, no to zostaje ci Air, czyli, ani komputer mocny, ani ładny. :D Natomiast powiem tak - jakiej byś konfiguracji nie złożył, ten komp i tak nie prześcignie podstawowego Pro, nawet poprzednich roczników. 

 

Weź sobie coś w ten deseń, bo do twoich zastosowań nic mocniejszego nie trzeba. Chociaż troszkę śmiech, że na początku startowaliśmy z Pro i7/8gb/256 który tego zjada na śniadanie  :huh:

 

12062699_703808519721042_1177128871_o.jp


  • neruda2014 lubi to

#65 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2015 - 20:05

Dajcie już sobie spokój ludzie z tym tematem. Autor patrzy głównie na wygląd  sprzętu, a nie na wydajność, więc nie mamy o czym rozmawiać. Gorzej niż moja żona :)


  • axq, neruda2014, Marceli99-6b378dd9d9 i 1 inna osoba lubią to

iPhone 12 mini 


#66 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 28 września 2015 - 21:28

Nic z tych rzeczy, myapple nie kłamie. Po prostu chodzi o to, że Mac to troszkę co innego. Tutaj nie liczy się proc który ma 5.0ghz, karta z 10gb pamięci czy 64gb ram, głównie odnosi się to do Macbookow Air/Pro, iMac, że głównie nie potrzebują aż takich podzespołów aby śmigać. Po części tak było, teraz jest troszkę inaczej. 

 

Natomiast odnosząc się do Macbooka 2015. To nie jest typowy komputer. To taki iPad z klawiaturą i OS X. Żadnej poważnej pracy na nim nie zrobisz, za to wygodnie popracujesz przy dokumentach czy poprzeglądasz internet. Ew. najlżejsze zabiegi graficzne, nie radziłbym renderować czy coś. Do tego okrojony na maxa z kosmiczną ceną. 

 

Na twoim miejscu w ogóle bym na niego nie patrzał. MB 15' odpada ze względu na wydajność, Pro ze względu na wielkość, no to zostaje ci Air, czyli, ani komputer mocny, ani ładny. :D Natomiast powiem tak - jakiej byś konfiguracji nie złożył, ten komp i tak nie prześcignie podstawowego Pro, nawet poprzednich roczników. 

 

Weź sobie coś w ten deseń, bo do twoich zastosowań nic mocniejszego nie trzeba. Chociaż troszkę śmiech, że na początku startowaliśmy z Pro i7/8gb/256 który tego zjada na śniadanie  :huh:

Faktycznie trochę mętlik zrobiłem w tym temacie.  :lol: Musze się jeszcze poważnie zastanowić nad tym pro, ale tak jak wspomniałem. Mocny, ale brzydki. Air, średni i w miarę ładny, 12' słaba i piękna.  B) Jeśli miałbym brać pro to wybrałbym wersję z i7/16gb/128gb. Nie wiadomo może czy przewidują wersję late 2015?

Dajcie już sobie spokój ludzie z tym tematem. Autor patrzy głównie na wygląd  sprzętu, a nie na wydajność, więc nie mamy o czym rozmawiać. Gorzej niż moja żona :)

Panu już dziękujemy.  ;)



#67 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 28 września 2015 - 21:32

Faktycznie trochę mętlik zrobiłem w tym temacie.  :lol: Musze się jeszcze poważnie zastanowić nad tym pro, ale tak jak wspomniałem. Mocny, ale brzydki. Air, średni i w miarę ładny, 12' słaba i piękna.  B) Jeśli miałbym brać pro to wybrałbym wersję z i7/16gb/128gb. Nie wiadomo może czy przewidują wersję late 2015?

Panu już dziękujemy.  ;)

Ten Pan stwierdził fakt, za to można mu podziękować.

 

Ponoć OS X to nadrabia. ;)

 

Co nadrabia ? Wydajność ? To jakiś żart rozumiem.

 

Mocny, ale brzydki. Air, średni i w miarę ładny, 12' słaba i piękna.

 

 

Wybór należy do Ciebie, w kwestii gustu raczej nikt nie będzie Ci doradzał.


  • effe lubi to

#68 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 28 września 2015 - 21:54

Mocny, ale brzydki. Air, średni i w miarę ładny, 12' słaba i piękna.  B)

 

 

Czy ja wiem czy brzydki? 

 

  B) Jeśli miałbym brać pro to wybrałbym wersję z i7/16gb/128gb.

Mówisz o pro? Po co Ci i7 w 13"? To król kastratów, szkoda pieniędzy. Polecam iść do iSpot lub do innego sklepu oferującego duża ilość konfiguracji danego komputera i się pobawić, włączyć rendering itd. 



#69 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2015 - 21:57

Czy ja wiem czy brzydki? 

 

 

 

 

Najlepiej podejść z tym tematem na forum pudelka, na bank mu odpowiedzą który jest najładniejszy i wtedy coś wybierze :)

haha, nie mogę z gościa ;)


  • axq i DonFG lubią to

iPhone 12 mini 


#70 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 29 września 2015 - 16:50

Czy ja wiem czy brzydki? 

 

Mówisz o pro? Po co Ci i7 w 13"? To król kastratów, szkoda pieniędzy. Polecam iść do iSpot lub do innego sklepu oferującego duża ilość konfiguracji danego komputera i się pobawić, włączyć rendering itd. 

Są gusta i guściki.

Najlepiej podejść z tym tematem na forum pudelka, na bank mu odpowiedzą który jest najładniejszy i wtedy coś wybierze :)

haha, nie mogę z gościa ;)

Daruj sobie takie teksty i nie zaniżaj poziomu forumka. ;) Myślałem, że ludzie tutaj wykazują o grosz więcej inteligencji niż na pewnym innym forum. Jak widać byłem głupi i czas zadać to pytanie 3 raz gdzieś indziej. Nie pozdrawiam.  ^_^

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na wersję 12' z 1.3GHz. Zastanawiam się jeszcze nad tą 15', ale z kolei mało to mobilne. Zresztą nie ważne... następne pytania zadam w mądrzejszym gronie.

 

TEMAT UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY I SZANOWNE GRONO MODERACYJNE MOŻE GO ZAMKNĄĆ.


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 29 września 2015 - 16:51


#71 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2015 - 16:59

Fakt na pudelku powitają cię otwartymi ramionami :) 

Tam lubią takie pytania.

 

A tak poważnie.. to ewidentnie oczekujesz aby ktoś ci na siłę polecił ten słaby netbook za masakryczną cenę 12'', ale przykro mi, ludzie na tym forum są bardziej ambitni niż korzystanie ze sprzętu tylko dlatego bo ładny. Posłuchaj siebie jeszcze raz, przeczytaj posty ze 2 razy i może zrozumiesz jakie farmazony wypisujesz. 


iPhone 12 mini 


#72 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 29 września 2015 - 17:04

Są gusta i guściki.

Daruj sobie takie teksty i nie zaniżaj poziomu forumka. ;) Myślałem, że ludzie tutaj wykazują o grosz więcej inteligencji niż na pewnym innym forum. Jak widać byłem głupi i czas zadać to pytanie 3 raz gdzieś indziej. Nie pozdrawiam.  ^_^

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na wersję 12' z 1.3GHz. Zastanawiam się jeszcze nad tą 15', ale z kolei mało to mobilne. Zresztą nie ważne... następne pytania zadam w mądrzejszym gronie.

 

TEMAT UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY I SZANOWNE GRONO MODERACYJNE MOŻE GO ZAMKNĄĆ.

No i widzisz, otrzymałeś tą samą odpowiedź co na MPCforum (pozdrawiam ;)) i to na większym forum dot. Apple w Polsce.

@UP już wyjaśnił, skoro każdy odciąga Cię od wyboru, to chyba coś jest nie tak ?

Już było trochę śmiechu, kiedy autor tematu napisał, że po powrocie do domu (1 technikum?) jest zbyt zmęczony, żeby podejść do komputera stacjonarnego. Teraz dochodzi jeszcze bardzo specyficzny gust.


  • axq lubi to

#73 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2015 - 17:04

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na wersję 12' z 1.3GHz. Zastanawiam się jeszcze nad tą 15', ale z kolei mało to mobilne. 

 

 

 

Popadasz ze skrajności w skrajność.

12'' i 15''?

 

Chłopie bierz Pro z i5 i się ciesz dobrym mobilnym sprzętem. 


  • axq lubi to

iPhone 12 mini 


#74 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 29 września 2015 - 17:07

Nie, po prostu nie lubię pracować na brzydkim sprzęcie. Testowałem w weekend Pro 13' i mi się nie podoba wizualnie.



#75 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2015 - 17:13

Wg mnie lepiej pracować na "brzydkim" sprzęcie niż w ogóle nie pracować, ale co ja tam wiem :)

 

Poczytaj testy w sieci nt nowego MB 12'' i sam oceń czy sprzęt tak mało wydajny i ograniczony w złącza spełni Twoje wymagania. Do internetu może ok, ale tylko przy kilku zakładkach, więcej już go udusi. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych