Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina i7/8gb lub 16gb/128gb


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 23 września 2015 - 19:00

Witam! Niedługo planuję zamienić mojego obecnego macbooka mid 2012 na coś mocniejszego. Ostatni mój temat został zamknięty i jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo na forum za pomocą szukajki na moje pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Do rzeczy. Jestem człowiekiem oszczędnym (zresztą ciężko mając 15 lat wydawać pieniądze na lewo i prawo) kupując sprzęt przewiduję, że posłuży mi najbliższe 6-7 lat, a nawet więcej. Moje potrzeby nie są jakieś szczególnie wielkie i nie zdziwię się, jeżeli ktoś doradzi mi kupno zwykłego laptopa, ale nie. Mam styczność z apple od dzieciństwa i nie chcę się przyzwyczajać do windowsa, bo na pewno nie będzie łatwo.

 

Główne zastosowania -> Programowanie, amatorsko grafika, amatorsko tworzenie filmików SVP, mało wymagające gry.

 

Ogólnie byłem nastawiony na kupno 12 calowej wersji, jednak ze względu na gry chciałbym mieć tego irisa. ;)

 

Czas na pytania

 

1.) Ma to być sprzęt na parę lat. Opłaca się inwestować w 16gb ramu oraz i7?

2.) Jak na takim sprzęcie będzie działał windows 8 w rozdzielczości 1200x800? Retiny raczej używać nie będę, bo (może to zabrzmieć głupio) nie jestem przyzwyczajony do wysokich rozdzielczości ew. filmy rodzinie puszczę w retinie. ;)

3.) Awaryjność. No właśnie. Summa summarum jak to się sprawuję? Dysk po paru miesiącach nie zwolni? ( SSD po "pewnym" czasie ponoć tracą wydajność )

4.) Dźwięk. Czy różnica pomiędzy mid 2012, a 2015 jeśli chodzi o audio będzie duża?

5.) Czy w tym roku jest szansa na nowy model MBP ? Cieszyłbym się niezmiernie z HD 530 :wub: o ile w mobilnym cpu będzie takowa.

6.) Czy z wyglądu mocno się różni od mid 2012? W sensie grubszy, chudszy, szerszy, większy itp.

 

Fundusz jaki mogę przeznaczyć na laptopa to od 7000 zł do 8000 ew. 9000 zł z góry mówię, że 15 odpada, bo jest po prostu brzydka. :P


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 23 września 2015 - 19:00


#2 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 23 września 2015 - 19:08

1. Między I5 a i7 dużych różnic wydajnościowych nie ma, ale do takich zastosowań jak napisałeś 8 gb ram wystarczy aż nad to

2. Nie rozumiem pytania, a jak ma działać? 

3. Nie zwolni.

4. Nie. 

5. Tego nie wiem

6. Zerknij w tabele z wymiarami.


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#3 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 23 września 2015 - 19:13

 

 

1.) Ma to być sprzęt na parę lat. Opłaca się inwestować w 16gb ramu oraz i7?

2.) Jak na takim sprzęcie będzie działał windows 8 w rozdzielczości 1200x800? Retiny raczej używać nie będę, bo (może to zabrzmieć głupio) nie jestem przyzwyczajony do wysokich rozdzielczości ew. filmy rodzinie puszczę w retinie. ;)

3.) Awaryjność. No właśnie. Summa summarum jak to się sprawuję? Dysk po paru miesiącach nie zwolni? ( SSD po "pewnym" czasie ponoć tracą wydajność )

4.) Dźwięk. Czy różnica pomiędzy mid 2012, a 2015 jeśli chodzi o audio będzie duża?

5.) Czy w tym roku jest szansa na nowy model MBP ? Cieszyłbym się niezmiernie z HD 530 :wub: o ile w mobilnym cpu będzie takowa.

6.) Czy z wyglądu mocno się różni od mid 2012? W sensie grubszy, chudszy, szerszy, większy itp.

 

Fundusz jaki mogę przeznaczyć na laptopa to od 7000 zł do 8000 ew. 9000 zł z góry mówię, że 15 odpada, bo jest po prostu brzydka. :P

1. Na parę lat to można remont zrobić  :) taka prawda, że teraz 16gb i i7, a za kilka lat coś innego, tak czy inaczej zależy do jakich zastosowań, jeśli do mało skomplikowanych zadań to wystarczy 8gb/i5

2. A po co Windows 8? Hmm, instalacja Windy na jabłuszkach to nic trudnego, aczkolwiek sens takiego rozwiązania - zerowy w przypadku stałego korzystania?  :wacko: To znaczy, że nie będziesz używał? Hmm, będziesz jechał na niższej rozdzielczości niż ta standardowa? To po co w ogóle sens zakupu laptopa za 9k, skoro piszesz o ekranie w laptopie za 1,5k. 

3. Nie, nie zwolni. To nie talerzyk. 

4. Ogólnie Macbooki nie grają najgorzej, aczkolwiek to tylko głośniczki laptopowe. Natomiast jest przepaść między głośnikami 13", a 15".

5. W tym? Nie spodziewałbym się. Apple raczej zaprzestanie na tym obecnym modelu i wypuści coś, early 2016.

6. Niezbyt, różnice są, ale bardzo drobne. Praktycznie nie do zauważenia.

 

 

Zadaj sobie tylko jedno, ważne pytanie - czy potrzebny ci jest Mac do twoich zastosowań? Nie chcesz retiny wiec po co pakujesz tyle pieniędzy? Również dobrze możesz kupić coś z Windowsem, za połowę ceny + z ekranem 1280x800.

 

15" brzydka? Hmm dziwne twierdzenie. Na pewno mocniejsza. Do twoich zastosowań, 15" jak znalazł, z tym, że jeśli ona jest dla ciebie brzydka to nie mam pytań. 

 

Ostatnia sprawa, masz 15 lat, mówisz, że jesteś oszczędny, a chcesz laptopa za 9k. Uszanowałbyś pensję rodziców.  :huh:



#4 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 23 września 2015 - 19:34

1. Na parę lat to można remont zrobić  :) taka prawda, że teraz 16gb i i7, a za kilka lat coś innego, tak czy inaczej zależy do jakich zastosowań, jeśli do mało skomplikowanych zadań to wystarczy 8gb/i5

2. A po co Windows 8? Hmm, instalacja Windy na jabłuszkach to nic trudnego, aczkolwiek sens takiego rozwiązania - zerowy w przypadku stałego korzystania?  :wacko: To znaczy, że nie będziesz używał? Hmm, będziesz jechał na niższej rozdzielczości niż ta standardowa? To po co w ogóle sens zakupu laptopa za 9k, skoro piszesz o ekranie w laptopie za 1,5k. 

3. Nie, nie zwolni. To nie talerzyk. 

4. Ogólnie Macbooki nie grają najgorzej, aczkolwiek to tylko głośniczki laptopowe. Natomiast jest przepaść między głośnikami 13", a 15".

5. W tym? Nie spodziewałbym się. Apple raczej zaprzestanie na tym obecnym modelu i wypuści coś, early 2016.

6. Niezbyt, różnice są, ale bardzo drobne. Praktycznie nie do zauważenia.

 

 

Zadaj sobie tylko jedno, ważne pytanie - czy potrzebny ci jest Mac do twoich zastosowań? Nie chcesz retiny wiec po co pakujesz tyle pieniędzy? Również dobrze możesz kupić coś z Windowsem, za połowę ceny + z ekranem 1280x800.

 

15" brzydka? Hmm dziwne twierdzenie. Na pewno mocniejsza. Do twoich zastosowań, 15" jak znalazł, z tym, że jeśli ona jest dla ciebie brzydka to nie mam pytań. 

 

Ostatnia sprawa, masz 15 lat, mówisz, że jesteś oszczędny, a chcesz laptopa za 9k. Uszanowałbyś pensję rodziców.  :huh:

Raczej miałem na myśli jak wygląda sprawa z działaniem windowsa na mbp 2015, bo z tym bywa różnie. Nie chcę kupować czegoś innego, bo po prostu nie miałem zbytnio styczności z windowsem. Owszem parę razy grę odpaliłem korzystając z boot campa, ale to tyle. Nie podobają mi się rozmiary 15. Mocna, wydajna, szybka, ale co z tego skoro to kloc? Gdybym chciał coś dużego kupiłbym PC. Pensję rodziców szanuję i niestety, ale brutalnie mówiąc mało powinno cię to interesować. Pieniądze zarobiłem sam + mam duże oszczędności.



#5 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 23 września 2015 - 20:29

Mnie to lekko zwisa, ale lekkie sprzeczności  :huh:

Prawdę mówiąc pod twoje wymagania idealnie komponuje się 15", gry będzie lepiej widać, a także sama obróbka wygodniejsza. Sprecyzuj się czy pracujesz bardzo mobilnie czy raczej biurko, ew. stolik w salonie. 



#6 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 23 września 2015 - 20:44

Prawdę mówiąc pod twoje wymagania idealnie komponuje się 15", gry będzie lepiej widać, a także sama obróbka wygodniejsza. Sprecyzuj się czy pracujesz bardzo mobilnie czy raczej biurko, ew. stolik w salonie. 

Wiem, ale testowałem w sklepie i nie przypadł mi do gustu. Dla mnie 13 cali to i tak maksimum, ale wydajnościowo z Air różni się sporo (gpu). Mobilność też jest dla mnie dużym atutem. Wyobrażasz sobie jak wkładam 15 calowego potwora do plecaka? Nie wspomniałem o tym, ale laptopa zabieram do szkoły, bo mam dysgrafię i dyslekcję. Nauczyciele sami mówią abym zapisywał notatki na laptopie. Stąd też na początku narodził się pomysł na 12', która nie dosyć, że jest piękna to jeszcze mała i lekka, ale wydajność... raczej nie odpalę na niej DayZ lub GTA V. Domyślam się, że macbooki nie są do gier, ale gram naprawdę okazjonalnie i szkoda mi dzielić pieniądze na komputer do gier i laptopa, bo mogę to połączyć w jedno.



#7 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 23 września 2015 - 20:59

DayZ i Gta V nie odpalisz ani na tym, ani na tym, więc zapomnij. 



#8 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 23 września 2015 - 21:10

DayZ i Gta V nie odpalisz ani na tym, ani na tym, więc zapomnij. 

I tu cię mam, bo testowałem u znajomego, który zresztą sam mi polecił nową 13', bo tak to nie byłem przekonany do żadnej retiny. :P GTA 5 przy dobrej optymalizacji 40fps, a DayZ nawet lepiej. ;) Oczywiście nie Ultra, medium tylko low, ale w każdym razie nie było problemu. Nawet jakoś specjalnie się nie grzał o dziwo.



#9 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 24 września 2015 - 10:38

Tylko jaki jest sens tak kaleczyć oczy rozdzielczością i tak mierną grafiką? Ani retiną się nie pocieszysz, ani wydajnością.

 

Może jeśli chcesz naprawdę pograć, to kup sobie jakiegoś laptopa z Windą do 4k, zaoszczędzisz, bedziesz miał możliwość grania nie na low, tylko na high ;) a do tego wszystkiego będziesz miał to samo co na OS X tylko za połowę ceny. 



#10 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 16:51

Tylko jaki jest sens tak kaleczyć oczy rozdzielczością i tak mierną grafiką? Ani retiną się nie pocieszysz, ani wydajnością.

 

Może jeśli chcesz naprawdę pograć, to kup sobie jakiegoś laptopa z Windą do 4k, zaoszczędzisz, bedziesz miał możliwość grania nie na low, tylko na high ;) a do tego wszystkiego będziesz miał to samo co na OS X tylko za połowę ceny. 

Najtańszy plastik, kulejąca gwarancja, nędzna wartość po paru latach, duża awaryjność, brak OS X. Faktycznie lepiej wziąść laptopa z windowsem, a szczególnie dla osoby, która nie miała z nim zbytnio styczności i/lub jest jego wrogiem. Podkreślam w GRY GRAM OKAZJONALNIE, raz na tydzień, miesiąc. Na gwiazdkę gdy rodzina przyjeżdża to sobie gramy, ale to tyle. Nie jestem rodzajem zapalonego gracza, więc nie kupię plastiku z gtx 980m, bo nie dosyć, że będzie się marnował to będę bardzo NIEZADOWOLONY. Retiny nie lubię, bo testowałem. Wolę korzystać z rozdzielczości 1200x800, z tego co wiem os x nie ma problemów ze skalowaniem. Zależy mi bardziej na jego mocnych podzespołach niż matrycy.



#11 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 16:59

Najtańszy plastik

Nieaktualne

 

 kulejąca gwarancja

nie wszędzie

 

nędzna wartość po paru latach

zgadzam się, lecz ceny iPhoneów ostatnio też lecą na łeb na szyję 

 

 

 duża awaryjność

żarty? to raczej pasuje do nowych Retin:)

 

 

 brak OS X

a z czym to wada? przecież OS x stał się wolniejszym systemem od Windy, znacznie bardziej okrojonym, lecz nadał ładnym i intuicyjnym 



#12 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 17:08

Nieaktualne

Do jakości apple wciąż mi BARDZO DALEKO.

nie wszędzie

Lenovo, Dell, toshiba, sony - wiele gwarancji już testowałem i nigdzie nie spotkałem takich podludzi jak wymienionych firmach. Po prostu chamy i prostaki. ;) Żeby coś naprawić trzeba się nieźle pokłócić.

zgadzam się, lecz ceny iPhoneów ostatnio też lecą na łeb na szyję 

Iphone tak już mają. Zresztą jak każdy telefon my tu jednak mówimy o Macbooku.

żarty? to raczej pasuje do nowych Retin :)

O tym to nie widziałem, ogólnie korzystam obecnie z 6 letniego macbooka Pro z c2d, który do dziś działa bez żadnych ingerencji. Baa... nawet systemu nie przeinstalowywałem nadal mam pliki z 2009 r. ;)

a z czym to wada? przecież OS x stał się wolniejszym systemem od Windy, znacznie bardziej okrojonym, lecz nadał ładnym i intuicyjnym 

Windows to dzieło szatana. Wirusy, optymalizacja, interfejs to jedne z wielu rzeczy kulejących w windowsie. Zacząłem obecnie uczęszczać do technikum informatycznego, jednak głównym tematem przewodnim jest Windows nad czym bardzo ubolewam, bo nie dosyć, że działa to jak ślimak to jeszcze ciężko się połapać o co chodzi. ;) 



#13 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 17:24

 

Windows to dzieło szatana. Wirusy, optymalizacja, interfejs to jedne z wielu rzeczy kulejących w windowsie. Zacząłem obecnie uczęszczać do technikum informatycznego, jednak głównym tematem przewodnim jest Windows nad czym bardzo ubolewam, bo nie dosyć, że działa to jak ślimak to jeszcze ciężko się połapać o co chodzi. ;)

Serio..? 

 

Widać, że jesteś oszołomiony marketingiem Apple. Tylko potem nie zdziw się jak zepsuje ci się miesiąc po gwarancji dysk, albo pamięć a sama ich naprawa/ wymiana to przedroga sprawa. 



#14 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 24 września 2015 - 17:29

Nie ma czegoś takiego jak "okazjonalnie pograć", albo laptop grę uciągnie, albo nie. Nie ważne czy 1h na rok czy co dzień po 8h.

Kompaktem europalety nie przewieziesz - nawet okazjonalnie, musisz mieć co najmniej miniwana i wywalić fotele :)

 

Rozbawiło mnie "mało wymagające gry" z pierwszego posta w połączniu z GTA V.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#15 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 17:31

Serio..? 

 

Widać, że jesteś oszołomiony marketingiem Apple. Tylko potem nie zdziw się jak zepsuje ci się miesiąc po gwarancji dysk, albo pamięć a sama ich naprawa/ wymiana to przedroga sprawa. 

Nie lubię windowsa. Co z tym zrobisz? Nic... Nie jestem oszołomiony apple, ale programować, tworzyć strony, grafikę czy renderować filmy wolę na OS X niż kulawym Windowsi. Ja na wolnego OS X'a nie narzekam. Tak samo, jeśli chodzi o baterie. 7 godzin pracy na OS X, 2 godziny przy Windows 7 ~ mid 2012.

 

@up Iris 6100 z tego co wiem jest dość mocny jak na igpu. Wystarczy very low w 30/40 fps tak samo z DayZ. Mam konsolę, jednak muszę ją sprzedać. Nie mam czasu by siedzieć w domu i móc się na niej bawić. ;)


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 24 września 2015 - 17:32


#16 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2015 - 17:50

Miałem łącznie 3 MacBooki - Pro, Air, Pro Retina i teraz 12-calowego. Pierwszego z 3 lata, drugiego trochę ponad 2. Trzeciego 8 miesięcy. Żaden się nie zepsuł i nigdy nie byłem z nimi w serwisie.

 

W temacie - nie lepiej wziąć 12-calowego Macbooka + konsolę do gier? Gdzieś czytałem, że PS4 ma teraz potanieć, a PS3 chodzi już naprawdę tanio. Gry na Maku to średni pomysł, a 12 calowy jest całkiem niesłusznie nazywany iPadem z klawiaturą. Ja zmieniłem z MBP Retina 13 i jestem zadowolony.

 

A Retiny nie da się wyłączyć. 


Użytkownik soczekpl edytował ten post 24 września 2015 - 17:50

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#17 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 24 września 2015 - 18:18

Co prawda nie mam win na retinie, ale wszelkie vm-y jakie odpalałem dobrze sobie ze skalowaniem radzą. Na co dzień też łączę się do biurowego windows po rdp i nie używa natywnej rozdzielczości retiny, tylko ładnie się skaluje do proporcji ustawionych w setupie ekranu (używam skalowania do 1440x900, a win rdp odpalam w oknie 1280x800)


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#18 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 18:19

Kulawy Windows? Albo nie miałeś do czynienia z Windą przez kilka lat, albo gadasz zwykłe bzdury. 

 

 

Nie jestem oszołomiony apple, ale programować, tworzyć strony, grafikę czy renderować filmy wolę na OS X niż kulawym Windowsi.

 

Nie mam czasu by siedzieć w domu i móc się na niej bawić. ;)

A to wszystko robisz w szkole mam rozumieć? Grać też będziesz gdzie indziej niż w domu? Wydaje mi się, że włożenie płytki do napędu, sięgnięcie po pada i położenie się na kanapie nie zajmuje więcej niż 2 minuty. Masz 15 lat, a brzmisz jak 35 latek na 3 etatach. 



#19 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 19:16

Miałem łącznie 3 MacBooki - Pro, Air, Pro Retina i teraz 12-calowego. Pierwszego z 3 lata, drugiego trochę ponad 2. Trzeciego 8 miesięcy. Żaden się nie zepsuł i nigdy nie byłem z nimi w serwisie.

 

W temacie - nie lepiej wziąć 12-calowego Macbooka + konsolę do gier? Gdzieś czytałem, że PS4 ma teraz potanieć, a PS3 chodzi już naprawdę tanio. Gry na Maku to średni pomysł, a 12 calowy jest całkiem niesłusznie nazywany iPadem z klawiaturą. Ja zmieniłem z MBP Retina 13 i jestem zadowolony.

 

A Retiny nie da się wyłączyć. 

W tym problem. 12' jest piękna, ale za słaba. Na konsolę zbytnio czasu nie mam, a tak to mogę sobie w samochodzie odpalić jakąś gierkę lub gdy jestem poza domem. Doskonale wiem, że gyr na maku to fatalny pomysł, ale podkreślam, że naprawdę nie jestem typem maniaka. Gram rzadko, jednak chcę mieć taką możliwość.

 

Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu chcę sobie zmniejszyć rozdzielczość do 1200x800 jak to obecnie mam w mid 2012. Głupi to brzmi, ale nie lubię wysokich rozdzielczości, pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Kulawy Windows? Albo nie miałeś do czynienia z Windą przez kilka lat, albo gadasz zwykłe bzdury. 

 

 

A to wszystko robisz w szkole mam rozumieć? Grać też będziesz gdzie indziej niż w domu? Wydaje mi się, że włożenie płytki do napędu, sięgnięcie po pada i położenie się na kanapie nie zajmuje więcej niż 2 minuty. Masz 15 lat, a brzmisz jak 35 latek na 3 etatach. 

Windows w przeciwieństwie do OS X'a wymaga nakładu pracy, by działał w miarę szybko. Poza tym jest to problematyczny system. Min. co rok trzeba go formatować aby nie stracić na wydajności.

 

Nie, w szkole zapisuję jedynie notatki na laptopie, bo mam problemy z pismem. W progamowanie, grafikę i rendering bawię się w domu albo poza nim. Do domu wracam o 18-20. Odrabiam pracę domową i kładę się spać. Dzień zaczynam o 5:30. Ciężko znaleźć tu czas na PS4. Owszem weekendy mam wolne, ale szczerze to nie przepadam za graniem na konsoli. W szczególności, że nie ma na nich gier w które lubię grać.



#20 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2015 - 19:29

No na 13 Retina i 12 domyślnie jest chyba 1280x800. Ja tak mam na dwunastce. W 13 to wyglądało tak słabo, że skalowałem do wyższej.

 

I zgadzam się, że 15 jest brzydka :P I nieporęczna. Miałem bez Retiny i odradzam. Straszny kloc.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#21 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 19:40

Dobra, skoro się uparłeś to:

 

Mimo rozmiaru, do twoich zastosowań, najlepszy będzie ten

 

Apple MacBook Pro 15-calowy Retina Core i7 2.2GHz/16GB/256GB/Intel Iris Pro - z obniżką 12% dla ucznia = 8359zł

 

Jeżeli chodzi o 13" kosztem wydajności to:

 

Apple MacBook Pro 13-calowy Retina Core i5 2.9GHz/8GB/512GB/Iris Graphics 6100, i teraz tak, zmieniasz sobie 8gb na 16gb i z obniżką 12% dla ucznia = 8411zł

 

 

Jeżeli chcesz to możesz jeszcze szukać używek z 2013/2014. Zbytnio się nie różnią, a zaoszczędzisz. 

 

Powiedz mi tylko kilka rzeczy. 

 

1. Ile miejsca potrzebujesz? 128gb/256gb/512gb - masz jakiś zewnętrzny, czy potrzebujesz maksymalnie jak największej pojemności?

2. Sprawdź swoje obecne wykorzystanie RAM w trakcie twoich obciążeń/pracy. Napisz ile zjada ci RAM.

3. Czy rzeczywiście nie przebolejesz 15"? Miałbyś i lepszą wydajność w tych grach, wiem, że nie masz zamiaru często grać, lecz tak czy siak ten komfort grania raz na jakiś czas byłby większy. Druga sprawa, programowanie, obróbka na większym ekranie to o wiele większa przyjemność i komfort. Trzecia sprawa, piszesz, że notujesz na komputerze, rozumiem, lecz pamiętaj, że 13" będzie miała i gorsze głośniki, ciut gorszą baterię, gorszą wydajność w grach/programach, a także będzie się na niej po prostu gorzej (mniej komfortowo) pracowało.



#22 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 21:03

Dobra, skoro się uparłeś to:

 

Mimo rozmiaru, do twoich zastosowań, najlepszy będzie ten

 

Apple MacBook Pro 15-calowy Retina Core i7 2.2GHz/16GB/256GB/Intel Iris Pro - z obniżką 12% dla ucznia = 8359zł

 

Jeżeli chodzi o 13" kosztem wydajności to:

 

Apple MacBook Pro 13-calowy Retina Core i5 2.9GHz/8GB/512GB/Iris Graphics 6100, i teraz tak, zmieniasz sobie 8gb na 16gb i z obniżką 12% dla ucznia = 8411zł

 

 

Jeżeli chcesz to możesz jeszcze szukać używek z 2013/2014. Zbytnio się nie różnią, a zaoszczędzisz. 

 

Powiedz mi tylko kilka rzeczy. 

 

1. Ile miejsca potrzebujesz? 128gb/256gb/512gb - masz jakiś zewnętrzny, czy potrzebujesz maksymalnie jak największej pojemności?

2. Sprawdź swoje obecne wykorzystanie RAM w trakcie twoich obciążeń/pracy. Napisz ile zjada ci RAM.

3. Czy rzeczywiście nie przebolejesz 15"? Miałbyś i lepszą wydajność w tych grach, wiem, że nie masz zamiaru często grać, lecz tak czy siak ten komfort grania raz na jakiś czas byłby większy. Druga sprawa, programowanie, obróbka na większym ekranie to o wiele większa przyjemność i komfort. Trzecia sprawa, piszesz, że notujesz na komputerze, rozumiem, lecz pamiętaj, że 13" będzie miała i gorsze głośniki, ciut gorszą baterię, gorszą wydajność w grach/programach, a także będzie się na niej po prostu gorzej (mniej komfortowo) pracowało.

Oczywiście, że kupiłbym używkę, ale wszystkie poniżej 2015 roku mają dość słabą grafikę, ponoć jest duża przepaść pomiędzy HD 5000, HD 6000 i Iris 6100. Obecnie używam HD 4000 i nie jest to najlepszy układ.

 

1.) 128gb w zupełności wystarczy. Wolę dołożyć do lepszego procesora, nawet jeśli różnica będzie mała.

2.) Osobiście preferuję 16gb. Ma to być laptop na parę lat. Ja sprzęt wymieniam rzadko.

3.) Nie zmieszczę do plecaka 15 cali, a nawet jeśli nie będzie to zbyt wygodne. Poza tym jest brzydka. Te głośniki po bokach mnie odrzucają. Jestem detalistą. :P W założeniu miałem kupić Macbooka air jednak odrzuciła mnie jego szara ramka, choć nad nim też jeszcze rozmyślam, bo cenowo wyjdzie dużo korzystniej, jednak HD 6000... nie wiem czy warto się w to pakować. Mówię tu o modelu 11 calowym, bo kieruję się zasadą - mniejszy = lepszy.



#23 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 21:13

Dla mnie to właśnie Macbook Air jest okropny, ta ramka na kilka cm strasznie mnie odrzuca. Natomiast zapomnij o grach wtedy i o jakimkolwiek renderingu. A na 11" można sobie oczy połamać. 

 

Sprawa 128gb bardzo rozjaśnia sprawę - bardzo dobrze. 

Pamiętaj, że wchodzi DDR4, na razie to raczkuje, ale kupowanie 16gb DDR3 jest średnim pomysłem. Szkoda do tego kompa bulić aż 900zł za kostkę 8gb no, ale twój wybór. Natomiast sam 

MacBook Pro 13-calowy Retina Core i5 2.7GHz/8GB/128GB/Iris Graphics 6100 wyniesie cie tylko 5,543zł ze zniżką uczniowską. :)

#24 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 24 września 2015 - 21:17

 

Dla mnie to właśnie Macbook Air jest okropny, ta ramka na kilka cm strasznie mnie odrzuca. Natomiast zapomnij o grach wtedy i o jakimkolwiek renderingu. A na 11" można sobie oczy połamać. 

 

Sprawa 128gb bardzo rozjaśnia sprawę - bardzo dobrze. 

Pamiętaj, że wchodzi DDR4, na razie to raczkuje, ale kupowanie 16gb DDR3 jest średnim pomysłem. Szkoda do tego kompa bulić aż 900zł za kostkę 8gb no, ale twój wybór. Natomiast sam 

MacBook Pro 13-calowy Retina Core i5 2.7GHz/8GB/128GB/Iris Graphics 6100 wyniesie cie tylko 5,543zł ze zniżką uczniowską. :)

 

Nie lepiej dopłacić do i7? Podkreślam, że ma być to sprzęt na parę lat. :P Z tego co się orientuję zniżka obejmuję tylko studentów. Chyba, że coś się zmieniło od maja.



#25 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2015 - 21:18

11'' chłopie nie kupuj do swoich zastosowań. 

Bierz retine 13 w najlepsze konfiguracji i będziesz zadowolony. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych