Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przesiadka z mocnego PC na Mac z gorszymi parametrami? prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 22 września 2015 - 10:16

witam.

 

 

jestem posiadaczem komputera 

 

i7 4770k wykręcony aż do 4,7ghz

gtx 960

16gb ddr3 2400mhz

ssd 512gb

 

Ogólnie chodzi mi o to, że pracuję już kilkanaście ładnych lat na Windzie. Począwszy od 95 skończywszy teraz na 10. 7/8/10 - są naprawdę bardzo dobre, teraz 10 dodaje bardzo fajne ficzery, natomiast jakoś mi się to przejadło. Ostatnio zacząłem się rozglądać za Macbookami, jakoś magicznie mnie przyciągają. Wygląd, system, sam ekosystem (mam kilka urządzeń Apple w domu), funkcjonalność. Zainteresowałem się Macbookiem 13" z przedziału 2012-2015. Niestety 15" nie chcę ze względu na wielkość jak i wygląd. Jest mocniejsza, ale akurat kosztem wielu wyrzeczeń. Mój komputer to koszt ok. 5000zł. Tak naprawdę za te pieniądze nie kupię żadnego mocnego Macbooka. Ktoś pyta czy patrzę tylko na cyferki, procesory i moc. Nie patrzę tylko na to, lecz specyfikacja też jest ważna tym bardziej, że z i7 przesiądę się na i5, z gtx 960 na iris pro, a z 16gb na 8gb.. Co sądzicie? wart zmiany?



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 22 września 2015 - 10:32

Do czego? Bo do grania na pewno nie warto. Do lansu też nie.

 

Pozzdro, aa



#3 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 22 września 2015 - 11:44

nie do grania, do lansu na pewno też nie ! :)

 

Do grania głównie miałem ten komputer, ale zapewniam, że nie jest to mój główny cel. To była odskocznia, a fajnie, że posiadając taki sprzęt mogłem pograć sobie po pracy. Natomiast główne zastosowania to - praca biurowa, obróbka zdjęć i filmów, ale od razu zaznaczam, że nie profesjonalna, ani bardzo częsta, ok. 3 razy w tygodniu po godzinie niezbyt zaawansowanego renderingu, poza tym filmy, normalne sprawy..



#4 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 22 września 2015 - 11:55

nie ma sensu



#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 22 września 2015 - 13:19

Jeśli do zastosowań amatorskich w domu to przemyśl czy mac mini late 2012 z ssd i 8 gb ram ci nie wystarczy na zapoznanie się z systemem. Co do mocy laptopów to musisz pytać chłopaków którzy siedzą w macbookach bo jest taka rozpiętość wydajnościowa, że sam nie ogarniam. Moc lapków możesz sobie podejrzeć na wynikach geekbench: https://browser.prim.../mac-benchmarks. Ale co i jak to niestety nie pomogę.  

Sam jestem switcherem sprzed paru lat i do dzisiaj używam paru systemów w pracy. W domu po kolejnej modernizacji pc powiedziałem "a nuż widelec" i kupiłem maca mini. To dla mnie był strzał w dziesiątkę. Mam mini 2011 z intelem hd 3000 i uwierz, że nie potrzeba mi nic więcej. Jak mi brakuje mocy do grania to odpalam sobie zewnętrzną kartę graficzną. Jest na tym forum jest mój temat o tym. 

 

Co daje Mac: nic co już masz! Inne spojrzenie na systemy i to wszystko. Sprzęt jest dobry - system i soft bardzo dobry. Dla mnie skrojony na miarę. Czy warto się przesiadać - dla mnie tak. Ty musisz sam sobie na to pytanie odpowiedzieć. To twoje pieniądze. 

 

Pozzdro, aa



#6 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 22 września 2015 - 18:27

To teraz kilka pytań.

 

 

1. Czy ze względu na integrę obejrzę sobie film w 4k?

2. Czy 2012 retina pro już bardzo odstaje?



#7 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 22 września 2015 - 18:41

Pisałeś, że masz budżet 5k. Wystarczy, że dołożysz 100 czy 200zł i będziesz miał zafoliowanego Macbook Pro Retina 13 z Allegro;)

#8 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 22 września 2015 - 18:42

hmm. zapewne z dyskiem 128.. :)przeciez w telefonie mam tyle samo :/ 



#9 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 22 września 2015 - 19:30

Możesz jeszcze dołożyć specjalną pamięć do gniazda SD, 128gb lub 256gb dodatkowe.

#10 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 23 września 2015 - 09:35

To raczej niemożliwe, bo sam pracuje z wieloma kartami SD, więc takie wykładanie i wkładanie (hah) będzie niemożliwe.

 

Jest takie coś: http://allegro.pl/ma...5679917719.html ale jest to 2012 więc troche strach.

 

 

A tutaj 15", czyli jeszcze mocniej: http://allegro.pl/ma...5685207995.html

 

 

Kusi, kusi, po prostu, aż czaruje jak go widzę i odbiera serce, ale rozum podpowiada, że mam teraz to czego potrzebuję.. Jak myślicie?



#11 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 września 2015 - 14:15

1. A co myślisz ty ? To w końcu Twoje potrzeby i wydatek - więc nie każ myśleć innym za ciebie tylko określ czego chcesz i po prostu podejmij decyzję samodzielną. Dostosowananą do własnych preferencji a nie cudzych.

 

2. Może zadziała jak kubeł zimnej wody, może nie - teraz Mac to tandetny PeCet, który z "mocnych rzeczy" posiada tylko cenę zakupu - zupełnie nieadekwatną do oferowanego wyposażenia & jakości wykonania. Całość jest polana odpowiednią warstwą lukru (design) i wisienką na czubku (system) oraz zamknięta w rezerwacie zwanym bardzo ładnie i poprawnie ekosystemem. Tak robi dzisiaj oczywiście większość producentów elektroniki, ale cała sztuka polega właśnie na spojrzeniu na całość chłodnym okiem - bez ulegania bajerowi producenta. Bywa że wtedy okazuje się iż "król jest nagi".  :)

 

Jeśli więc po zrobieniu samodzielnego bilansu "za i przeciw" wyjdzie mimo wszystko iż sens zakupu jest - po prostu kup. Rozczarujesz się potem ? Po prostu sprzedaj. 


  • flypek i Mycroft lubią to

#12 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2015 - 19:53

Masz na to kasę, masz ciśnienie (jak widać) to kupuj i się przekonaj na własnej skórze czy to jest właśnie to, czy jednak nie.

Z opowieści na forum się tego nie dowiesz. Jak się okaże, że to nie to, to sprzedasz z niewielką stratą, a jak będziesz miał farta to i bez.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#13 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 września 2015 - 20:30

Zastanawiasz się dokładnie jak mój kolega,czy warto a bo mam lapka wypaśnego mam iPada to nie potrzeba i tak kręcił z rok czasu.
Ale kiedyś przyszedł i mówi,byłem głupi dlaczego nie zmusiłeś mnie do zakupu wcześniej teraz wiem co to jest praca bez stresu.
Wybór oczywiście należy do Ciebie ale jeśli to ma być sprzęt używany w domu czy pracy nie do profesjonalnego użytku to jak najbardziej,początki mogą być trudne ale potem jak pomyślisz o windzie to zrobisz jak kolega schował wypaśnego laptopa do szafy

#14 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 23 września 2015 - 20:36

Najbardziej obawiam się "rozczarowania" systemem. Chodzi mi o rozczarowanie się aplikacjami, sprawdzałem i jak na razie wszystkie są z których korzystam, natomiast jeśli mi się jakaś podoba to od razu pobieram, a tutaj obawiam się braku niektórych. 

 

 

Ogólnie rzecz ujmując: boje się przesiadki z Windowsa, bo żeby zakupić i przetestować Macbooka muszę sprzedać PC, więc taka trochę droga bez powrotu, a jeśli z powrotem to.. bardzo drogim  :rolleyes:



#15 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 września 2015 - 21:34

Miałem ten sam dylemat na windzie było na maczku nie,jednak z biegiem czasu okazało się ze to nie problem przykład,często korzystam z udogodnienia jakim jest mp3tag i po jakimś czasie okazało się że jest,z windy przyzwyczajenie do totalcomandera nie problem tez jest itd.

#16 daroq

daroq
  • 32 postów

Napisano 23 września 2015 - 22:08

Przesiadka z mocniejszego PC na starszy i słabszy komputer z jabłkiem to strzał w kolano... Mam obecnie porównanie laptopa na W 8.1 za 10.500 zł (HP Z-Book 15) z rMBP 15 za ponad 12.000 zł i ten pierwszy jest szybszy i wydajniejszy w zasadzie w każdej operacji, nie mówiąc już o tym, że "lekki" Yosemite startuje ładnych parę sekund dłużej od Windowsa. Trochę wstyd, bo ponoć Mac nie potrzebuje superklocków żeby być szybki i responsywny... Jedyne, co mi bardzo w nim odpowiada, to design i jakość matrycy, choć większość czasu i tak pracuję na zewnętrznym monitorze.

 

Jeśli potrzebujesz odświeżenia po tylu latach pracy na jednym systemie, co doskonale rozumiem :) , po prostu zainstaluj OS X na obecnym sprzęcie. Tylko nie pytaj co i jak na tym forum, bo Cię zjedzą :P



#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 września 2015 - 07:32

To raczej niemożliwe, bo sam pracuje z wieloma kartami SD, więc takie wykładanie i wkładanie (hah) będzie niemożliwe.

 

Jest takie coś: http://allegro.pl/ma...5679917719.html ale jest to 2012 więc troche strach.

 

 

A tutaj 15", czyli jeszcze mocniej: http://allegro.pl/ma...5685207995.html

 

 

Kusi, kusi, po prostu, aż czaruje jak go widzę i odbiera serce, ale rozum podpowiada, że mam teraz to czego potrzebuję.. Jak myślicie?

 

Mam podobnego PeCeta jak ty, tylko ze starszą kartą graficzną. Mam też MacBooka Retinę z 2014 roku i powiem ci, że twoją przesiadkę na trzynastocalowego MBP z 2012 porównałbym do przesiadki z samochodu na hulajnogę.

 

Ja zacząłem pracę na Windows od wersjo 3.1, a teraz z braku czasu nie przesiadam się na razie na W10. Ale z pewnością zakupię Boxa dziesiątki, bo często zmieniam sprzęt. Update z boxa 8.1 do W10 zamyka mi możliwość częstych przesiadek.

 

A teraz coś o moim doświadczeniu z makami.

Retina 13 8GB ram SSD 256GB, to straszny muł!!!

Grzeje się okropnie przy byle filmiku, mimo odinstalowania flasha.

Już nie wspomnę o grach na OSX.

O wiele szybsze są 15", ale to duży wydatek. Jak wspomniał daroq, za mniejsze pieniądze dostaniesz coś lepszego od HP z dłuższą gwarancją i większą możliwością rozbudowy.

Wszystkie nowe maki, to tzw jednorazówki bez możliwości zmiany czegokolwiek w przyszłości. A i naprawy są koszmarnie drogie.

Chcesz maka, dozbieraj trochę kasy i zacznij np pd MB AIR.

Ja właśnie tak zrobiłem.

Ale gdyby nie to, że programuję pod OSX i potrzebuję czegoś b. lekkiego do zabrania ze sobą, nigdy nie kupił bym maka.

Wszystko inne robię na stacjonarnym PC, bo obecnie żaden mak nie jest mu w stanie dorównać w kwestii wydajności, możliwości zmiany (rozbudowa), ale i głośności (właściwie cichości).

OSX też jest przereklamowany.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#18 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 24 września 2015 - 10:40

Z jednej strony czekałem na zachętę, a z drugiej na zniechęcenie mnie.

 

 

Otóż, czułem straszną "chicę" na ten komputer, wygląd, system, ekosystem itd. Natomiast rozum podpowiadał mi, że to nie do końca tak. Straciłbym wydajność, straciłbym pieniądze, i chyba trochę nerwów, bo nie napisałem, lecz pracuję na 27 calach. 

 

Dzięki Iro, sam lekko zrezygnowałem, lecz potrzebowałem tutaj posta który mi uświadomi zły wybór.



#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 września 2015 - 11:48

Z jednej strony czekałem na zachętę, a z drugiej na zniechęcenie mnie.

 

 

Otóż, czułem straszną "chicę" na ten komputer, wygląd, system, ekosystem itd. Natomiast rozum podpowiadał mi, że to nie do końca tak. Straciłbym wydajność, straciłbym pieniądze, i chyba trochę nerwów, bo nie napisałem, lecz pracuję na 27 calach. 

 

Dzięki Iro, sam lekko zrezygnowałem, lecz potrzebowałem tutaj posta który mi uświadomi zły wybór.

 

Nie musisz rezygnować, ale zawsze jest lepiej podejmować świadome decyzje.

 

Znam całą masę ludzi, co właśnie tak jak ty coś tam wyczytali, na chwilę zobaczyli i spodobało im się to.

Wydali kilkanaście tysiaków i jak się okazało nie było to to, co sobie wyobrażali.

 

Tutaj większość będzie cię namawiać na maka, choć z roku na rok jednak rośnie świadomość.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#20 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 24 września 2015 - 13:02

Jeśli mogę, to się wypowiem.
 
Zakupiłem pod wpływem dobrego humoru ten oto Macbook, w takiej konfiguracji:
11992298_702484086520152_687196866_n.jpg
 
 
Pierwsze wrażenie było super, naprawdę pięknie zapakowany komputer, świetny wygląd, wykonanie. Najwyższa klasa. Przez pierwsze kilka dni bawiłem się nim, oglądałem filmy, testowo sobie coś tam renderowałem, króciutkie klipy i było super, naprawdę zero zastrzeżeń. Szybko, bezkompromisowo. Bateria jak marzenie, nie mogłem się do niczego przyczepić. Sam ekran żyleta w pomieszczeniach, naprawdę klienci byli pod wrażeniem przedstawianych projektów na tym ekranie. Każde przybliżenie było niesamowicie ostre, a każdy szczegół niesamowicie widoczny. 
 
Po 7 dniach przyszedł poważny projekt, kilkaset GB renderowania. Wiem, że to nie sprzęt do typowego renderowania, ale to był mus w danym momencie i brak innego sprzętu pod ręką. Samo montowanie bardzo przyjemne, aczkolwiek już rendering bardzo bolesny. Straszne grzanie, komputer nie wyrabiał. Teoretycznie 16gb, praktycznie makabra. Gry które są na Steamie działają, bo działają, ale na najniższych ustawieniach. Nie gram na Macu, od tego mam Xboxa, ale kiedy ostatnio na lotnisku, w oczekiwaniu na samolot chciałem odpalić mojego ulubionego Total Wara komputer wyświetlił 15 fps podczas oblężenia. Straszne. Po około 10 dniach komputer wrócił do Apple Store, pieniądze zwrócili bardzo szybko, akurat to u Apple funkcjonuje bardzo dobrze. Support genialny.
 
 
Reasumując, sprzęt naprawdę bardzo przyjemny, niestety nie do ciężkich zastosowań, ładnie wyglądający, jeśli jest sprawny to super działający, lecz obecnie sprzęty z Windowsem dorównują Apple za połowę ceny. Chcę kiedyś wrócić do Macbooków, natomiast dopiero jak Apple coś zmieni. Niestety karta integra za 9 tysięcy to pomyłka.

 

Edit: Popraw link



#21 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 26 września 2015 - 12:41

Zapewne mnie zniszczą tutaj zaraz, ale jeśli masz chęci możesz nieco zmodyfikować aktualny sprzęt (chyba, że konfig już się do tego nadaje) pod hackintosha.

Macbook dzięki retinie jest przyzwoitym sprzętem do obróbki foto, biorąc pod uwagę konkurencyjne laptopy, ale jak już wyżej zostało opisane, jakikolwiek sprzęt apple poza MP pada przy konieczności "mocniejszego" wykorzystania.



#22 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 07 października 2015 - 19:47

Impossible, piekny sprzet do postawienia osx, ale cicho sza, bo to tabu na tym forum.Jaka masz plyte glowna?

Masz wiadomosc na priv.


  • DonFG lubi to

Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych