Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac Retina 27' vs Mac Pro 2013 do 2D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kadamm

Kadamm
  • 24 postów

Napisano 19 września 2015 - 09:26

Witam

 

Pracuję głównie przy projektach 2D - AI, PS, INDD - w przyszłości mam zamiar (ale nie wiem czy bliskiej) zająć się montażem filmów. Obecnie od kilku miesięcy mam Maca Mini i7 2012 late z dyskiem SSD i 16 GB ram podłączone do 2 monitorów : 27 cali i 22 cale. Przesiadałem się z PC o takich samych parametrach i mam wrażenie, że wydajność jest mniejsza. 

 

Optymalnie byłoby gdybym kupił Maca Pro, który będzie miał zapas mocy na lata, ale kosztuje krocie. DLatego zastanawiam się czy iMac Retina 27 będzie dobrą alternatywą.

 

Pomożecie?

 

Pozdrawiam

Adam



#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2015 - 20:39

Biorąc pod uwagę suche parametry to do AI, PS, ID zdecydowanie iMac Retina ale tylko z procem 4.0. Stricte do video za to zdecydowanie MP minimum 6-core, do bardziej wymagających prac (4K itp) tylko z D700. Jeśli to będzie montaż pod YT poniżej 4K to iMac spokojnie da radę.

Pozostałe "za i przeciw" są dość oczywiste i wielokrotnie opisywane na forum.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#3 Kadamm

Kadamm
  • 24 postów

Napisano 19 września 2015 - 22:18

Biorąc pod uwagę suche parametry to do AI, PS, ID zdecydowanie iMac Retina ale tylko z procem 4.0. Stricte do video za to zdecydowanie MP minimum 6-core, do bardziej wymagających prac (4K itp) tylko z D700. Jeśli to będzie montaż pod YT poniżej 4K to iMac spokojnie da radę.

Pozostałe "za i przeciw" są dość oczywiste i wielokrotnie opisywane na forum.

Czyli Retina. Dzięki za pomoc, choć na kasie dużo nie oszczędzę ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych