Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który rMBP – zastosowania: Fejsik, muzyka, youtube, dokumenty, czasem jakaś gra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 barti153

barti153
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 września 2015 - 23:53

Witajcie. W najbliższej przyszłości skłonię się zapewne do zakupu rMBP 13'', bądź rMBP 15'' . Laptop będzie miał standardowe zadania; Fejsik, muzyka, youtube, dokumenty, czasem jakaś gra pokroju CS 1.6, może nawet CS:GO, o GTA V nawet nie marzę, bo przeglądnąłem trochę forum i wyczytałem, że na najniższych będzie szło z wielkim oporem. Ale wracając, ponad wyżej wymienione zadania, na dzień dobry, czeka mnie montaż filmu. Nagrania w 720p, możliwe że także w 1080p + dość dużo zdjęć. I teraz pytanie główne: jaka konfiguracja będzie najlepsza, by to wszystko uciągnąć? Czy 8GB/128GB/i5 da radę? Nie będzie się ścinać czy mulić?

Interesuje mnie raczej nowy sprzęt, nierozpakowany, więc co za tym idzie, jego produkcja, jak rozumiem, będzie tegoroczna? 

I jeszcze kolejne pytanie, jaka jest różnica między tymi laptopami np. z roku 2013 a np. z roku aktualnego? Czy wnętrzności jakoś różnią się diametralnie? Czy jest to po prostu różnica lat oraz faktu, że sprzęt był używany?

 

I jeszcze ostatnie pytanie - iMovie. Co możecie mi powiedzieć o tej aplikacji? Czy warta jest swojej ceny ( bodaj 5 $ w AppStore ) ?  Czy może jednak warto szukać jakiejś hakerskiej wersji Vegas Pro np. 11 ? Zależy mi na dużej ilości opcji w programie do montażu tego filmu. Mam na myśli jakieś wstawianie elementów do wycinków filmu, tworzenie ruchomych obrazków ( tzn. gif o ile się nie mylę :D ) lub podobne.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za moją niewiedzę. Dopiero zaczynam obracać się w tematyce applowskiej i nie do końca wiem wszystko. Dlatego też proszę o wyrozumiałość. :)

 

Pozdrawiam serdecznie. :)



#2 demon007

demon007
  • 89 postów
  • SkądPL

Napisano 18 września 2015 - 21:36

rMBP 15'' zapewne by Ci przypadł do gustu. Jeżeli cena nie jest zaporą szczerze polecam.



#3 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 września 2015 - 06:44

Imovie przy zakupie maca jest darmowe.

iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#4 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2015 - 20:15

http://myapple.pl/fo...o-treści/

 

Tym razem poprawiłem tytuł. Następnym razem kosz.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#5 barti153

barti153
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 września 2015 - 00:46

Jeszcze mam pytanie. Może ktoś mi powiedzieć czy jest jakaś zasadnicza różnica między rMBP z np. 2013 roku, a tym samym modelem z roku aktualnego czy tez mid 2014 ? I nie mam tu na myśli, że były używane czy coś w tym stylu, rzecz jasna...



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 21 września 2015 - 05:41

Te z 2014 podobno nie maja tylu problemów z warstwą antyodblaskową - resztę parametrów masz w specyfikacji
Fallout ...war, war never changes...

#7 barti153

barti153
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 września 2015 - 20:03

Chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda ,,proces'' odkupienia i odstąpienia Maca. Bo domyślam się, że wszystko nie wygląda to jak w przypadku sprzedaży laptopa z Windowsem. Chodzi mi tu o te wszystkie rzeczy typu iCloud, logowanie AppleID, wszystko to co robi się przy pierwszym uruchomieniu Maca, co ogranicza dostęp osobom trzecim. Rzeczy, które sprzedawca musi zrobić, by w pełni odstąpić mi całego laptopa, nie blokując mi jakichś elementów  ( lub całego laptopa ). Rzeczy, które pozwolą mi użytkować komputer w taki sam sposób jakby był uruchamiany po raz pierwszy.

 

Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi...



#8 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 września 2015 - 21:22

Podobnie jak w przypadku Windows, musi przeinstalować system, tzw recovery :) do momentu konfiguracji, ta konfiguracja zostaje dla kolejnego usera. 


iPhone 12 mini 


#9 barti153

barti153
  • 6 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 września 2015 - 22:04

A co jeśli sprzedawca tego nie zrobi? Mogę zrobić to ja? Czy wtedy laptop jest w moich rękach bezużyteczny?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych