Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Apple TV 4 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#401 Kotor

Kotor
  • 4 postów

Napisano 04 marca 2017 - 09:56

Ok, dzięki. A zna ktoś odpowiedzi na resztę pytań?



#402 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 04 marca 2017 - 15:58

1. Jest trochę takich aplikacji które to umożliwią. Jeśli się nie mylę jedną z popularniejszych jest AirParrot.

2. ATV 3 można było podpiąć optykiem więc się dało. ATV 4 domyślnie podłączamy do TV ze względu na HDMI. Jeśli jednak twój amplituner ma HDMI to być może się uda. W sumie dlaczego miało by być inaczej. 

3. To chyba zależy. Od razu mówię że na 100% nie mam pewności. Ogólnie mój telewizor pracuje na systemie android i część rzeczy ze swojego iPhone mogę spokojnie przesłać. Choćby Youtube. W App Store jest oficjalna aplikacja Chromecasta. Niemniej to wszystko zależy od programu. Muzyki z iTunes czy Apple Music na pewno się nie da. Spotify w sumie nie wiem nie sprawdzałem. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 04 marca 2017 - 16:01

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#403 goostaff69

goostaff69
  • 116 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 marca 2017 - 09:25

Cześć,

 

Od niedawna mam ATV4 chociaż z iOS czy OSX jestem od kilku lat.

Kilka pytań:

- czy jest jakaś opcja (aplikacja), która pozwala na zapisanie (utworzenie) skrótu stacji radiowej na ekranie początkowym? Zainstalowałem myTuner, ale żeby posłuchać Antyradia muszę wejść w apkę, poszukać stacji i dopiero uruchomić. Ideałem byłoby mieć po włączeniu ATV na ekranie skrót.

- od jakiegoś czasu nie mam "aktywnych aplikacji do wyłączenia". Klikając 2 razy przycisk ekranu wyświetlały się aktywne aplikacje, które można było zamknąć przesuwają do góry. Od jakiegoś czasu (może po którejś z aktualizacji) jest czarny ekran. Co ciekawe jak przesunę palcem to widać, że "coś" zamykam, bo przesuwa się cała lista w lewo. Ktoś coś?

- Streaming z ipada idzie pięknie i bez problemów. Do streamingu z Maca używam Beamera. Raz działa raz nie. Często zrywa połączenie i Beamer nie widzi ATV. Z reguły jak włączę Pauzę. Oczywiście mogę użyć Airplay, ale wtedy nie mogę pracować z innymi aplikacjami.

Czy ktoś ma podobny problem?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)


iPhone 7 128GB  iPhone 7Plus 128GB  MacBook Pro  iPad

AppleTV4


#404 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 marca 2017 - 09:48

Przywróć ATV do ustawień początkowych, bo coś jest mocno niehalo.



#405 goostaff69

goostaff69
  • 116 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 marca 2017 - 10:29

Przywróć ATV do ustawień początkowych, bo coś jest mocno niehalo.

Dzięki. Zaraz działam. A masz może pomysł na pozostałe pytania?


iPhone 7 128GB  iPhone 7Plus 128GB  MacBook Pro  iPad

AppleTV4


#406 xavierpl

xavierpl
  • 37 postów

Napisano 28 marca 2017 - 11:13

Po aktualizacji do tv os 10,2 Apple TV 4 samo się wybudza czy macie podobne objawy ?

#407 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 marca 2017 - 11:17

Co masz na myśli "samo się wzbudza" ?, czyli po uśpieniu co....? samo się włącza, może dotknąłeś pilota?....właśnie miałem uaktualniać....może wstrzymam się.



#408 xavierpl

xavierpl
  • 37 postów

Napisano 28 marca 2017 - 12:50

Samo się wybudza bez dotknięcia pilota nie wiem czy resetować czy to ogólny błąd :/

#409 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 marca 2017 - 13:29

Zaraz robię aktualizację......chce wypróbować program na ipadzie do zdalnego sterowania AppleTV4.....



#410 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 marca 2017 - 16:18

Aktualizacja zrobiona AppeTV4 działa dobrze sterowanie ipadem również. Mam również AppleTV2 też ją można sterować z ipada.



#411 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 30 marca 2017 - 16:44

Jak zapisać wybraną stacje do ulubionych w AppleTV4, mam tak, wchodzę w aplikację, wyszukuje stację, klikam play i gra...po wyłączeniu.....powtarzam czynności od początku....w ApleTV2 miałem możliwość zapisania w ulubionych...w 4ce nie wiem jak???



#412 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 02 kwietnia 2017 - 14:38

Ponawiam prośbę jak wyżej.....może ktoś wie ????



#413 strzelba9

strzelba9
  • 10 postów

Napisano 04 kwietnia 2017 - 09:36

Witam, czy ktoś z Was może testował?

Chodzi mi o sparowanie słuchawek z apple tv.

W przypadku apple tv 3 to nie działa. Urządzenie nie znajduje podczas wyszukiwania słuchawek.

Czy w nowszym jest taka możliwość?

Jeżeli jest to czy to działa tylko z dedykowanymi słuchawkami typu beats czy z dowolnymi.

 

Z góry dzięki za odpowiedz.



#414 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 04 kwietnia 2017 - 14:47

 

Witam, czy ktoś z Was może testował?

Chodzi mi o sparowanie słuchawek z apple tv.

W przypadku apple tv 3 to nie działa. Urządzenie nie znajduje podczas wyszukiwania słuchawek.

Czy w nowszym jest taka możliwość?

Jeżeli jest to czy to działa tylko z dedykowanymi słuchawkami typu beats czy z dowolnymi.

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

 

ATV 3 daje możliwość podłączenia jedynie klawiatury przez BT. W ATV 4 mamy już większe możliwości. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#415 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 04 kwietnia 2017 - 14:52

Napisałem w innym wątku...Sennheiser MM200 działają z Apple tv4 po bluetooth....



#416 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 08 kwietnia 2017 - 11:31

Innych czyli jakich? Raz – mało precyzyjnie; dwa – polecam zadać to pytanie bądź rozejrzeć się w temacie dotyczącym słuchawek, a nie tu.

 

 

Czy ktoś może używa jakiś innych słuchawek po bluetooth i może je polecić......

 

Słusznie. Polecam zgłaszanie takich postów. Ten literatim usunięty. Jak i mój własny będzie po przeczytaniu go przez zainteresowane osoby.


  • kristof461 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#417 d112

d112
  • 30 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 21:31

Witam, czy istnieje jakaś możliwość włączenia angielskiej siri na Apple TV 4 ?
Posiadam subskrypcje Apple Music.

#418 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 11 kwietnia 2017 - 10:24

Mógłby ktoś sprawdzić czy netflix na AppleTV 4 pozwala na automatyczne pomijanie intra i czy da się w nim zobaczyć trailer danego filmu/serialu? Niestety ATV3 pod względem netflixa jest dość ubogie i chyba pora na zmianę.


Użytkownik klnt edytował ten post 11 kwietnia 2017 - 10:24


#419 sk4

sk4
  • 235 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 15:57

Cześć,

 

zastanawiam się nad zakupem ATV4, ale też i rozważam zakup poprzedniej generacji 3. Liczę na komentarze, które rozwiążą moje wątpliwości :-)

 

Do rzeczy. Aktualnie posiadam AirPlay Extreme z wyjściem audio na minijacka, który podpięty do aplitunera, tak samo jak i TV. Zatem wybór dźwięku mam za pomocą aplitunera, a dźwięk idzie albo z AirPlay, albo z TV (lub innych urządzeń podpiętych do telewizora).

Niestety, brakuje mi streamingu video na telewizorze, zwłaszcza EuroSportu, który aktualnie streamuję przez kabel HDMI z laptopa. Nie jest to zbyt przyjemne i stąd pomysł nad zakupem AppleTV.

 

Przyznaję, że gry na ATV kompletnie mnie nie interesują (i tak posiadam PS4 podpięte do tego samego telewizora). Filmy, które oglądam to zazwyczaj Netflix (mam appke bezpośrednio w telewizorze), YT, ew. coś z dysku sieciowego/podpiętego laptopa. Dlatego też zastanawiam się czy w ogóle warto kupować generację 4, która do najtańszych nie należy. Gry odpadają, zinegrowane appki do Netflixa/YT itp. tylko dodają kolejnej możliwości odpalenia tego samego (i szukania kolejnego pilota). Ale możliwe, że się mylę, nigdy nie miałem do czynienia z ATV wcześniej. To co zatem brzmi najbardziej interesująco to po prostu kwestia zrobienia streamingu z urządzenia mobilnego/laptopa dla danego pliku video czy applikacji (eurosport player, yt, vimeo itd).

 

A zatem, czy dobrze rozumiem, że wersja 3 AppleTV byłaby całkowicie zaspakająca potrzeby? Mógłbym wtedy wypiąć z sieci AirPorta, a dźwięk po AirPlay puszczać na ATV na wyjście optyczne (no tu jeszcze byłby koszt konwertera optycznego na analogowy bo mam stary wzmacniacz).

 

Natomiast absolutnie nie bronię się przed najnowszą wersją. Być może udogodnienia nowego ATV warte są grzechu. Czy zatem wbudowane appki w Samsung SmartTV ustępują miejsca tym dostępnym na ATV? Czy jest coś w nowym ATV o czym zapomniałem? iTunes Music też nie jest dla mnie aż tak ważny, odpowiada mi streamowanie z telefonu po Spotify czy iTunes po prostu mp3.

 

PS. Przy wersji ATV4 nie ma wyjścia na głosniki osobnego. Zatem ATV byłby podpięty po HDMI do telewizora, skąd dźwięk jest podpięty po wyjściu na słuchawki do amplitunera (to jedyne rozwiązanie gwarantujące dźwik z wszystkich źródeł obrazu (streaming do tv, ps4, appletv, laptop po hdmi - to by odpadło). Niestety, raczej wiązałoby się to z potrzebą posiadania uruchomionego telewizora na czas odtwarzania tylko muzyki :(



#420 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 13 kwietnia 2017 - 11:43

Witam, czy istnieje jakaś możliwość włączenia angielskiej siri na Apple TV 4 ?
Posiadam subskrypcje Apple Music.

Jeśli zmienisz język na angielski to tak. Sklep i strefę czasową możesz zostawić polską.


Mógłby ktoś sprawdzić czy netflix na AppleTV 4 pozwala na automatyczne pomijanie intra i czy da się w nim zobaczyć trailer danego filmu/serialu? Niestety ATV3 pod względem netflixa jest dość ubogie i chyba pora na zmianę.

Czy pomijanie - muszę sprawdzić - trailery sa dostępne, choć w dość dziwny sposób: na głownym ekranie jak wchodzi coś nowego to pojawia się "zajawka" i potem sam nie wiem jak ją znaleźć. Może dlatego, że nie szukałem:)


Cześć,

 

zastanawiam się nad zakupem ATV4, ale też i rozważam zakup poprzedniej generacji 3. Liczę na komentarze, które rozwiążą moje wątpliwości :-)

 

Do rzeczy. Aktualnie posiadam AirPlay Extreme z wyjściem audio na minijacka, który podpięty do aplitunera, tak samo jak i TV. Zatem wybór dźwięku mam za pomocą aplitunera, a dźwięk idzie albo z AirPlay, albo z TV (lub innych urządzeń podpiętych do telewizora).

Niestety, brakuje mi streamingu video na telewizorze, zwłaszcza EuroSportu, który aktualnie streamuję przez kabel HDMI z laptopa. Nie jest to zbyt przyjemne i stąd pomysł nad zakupem AppleTV.

 

Przyznaję, że gry na ATV kompletnie mnie nie interesują (i tak posiadam PS4 podpięte do tego samego telewizora). Filmy, które oglądam to zazwyczaj Netflix (mam appke bezpośrednio w telewizorze), YT, ew. coś z dysku sieciowego/podpiętego laptopa. Dlatego też zastanawiam się czy w ogóle warto kupować generację 4, która do najtańszych nie należy. Gry odpadają, zinegrowane appki do Netflixa/YT itp. tylko dodają kolejnej możliwości odpalenia tego samego (i szukania kolejnego pilota). Ale możliwe, że się mylę, nigdy nie miałem do czynienia z ATV wcześniej. To co zatem brzmi najbardziej interesująco to po prostu kwestia zrobienia streamingu z urządzenia mobilnego/laptopa dla danego pliku video czy applikacji (eurosport player, yt, vimeo itd).

 

A zatem, czy dobrze rozumiem, że wersja 3 AppleTV byłaby całkowicie zaspakająca potrzeby? Mógłbym wtedy wypiąć z sieci AirPorta, a dźwięk po AirPlay puszczać na ATV na wyjście optyczne (no tu jeszcze byłby koszt konwertera optycznego na analogowy bo mam stary wzmacniacz).

 

Natomiast absolutnie nie bronię się przed najnowszą wersją. Być może udogodnienia nowego ATV warte są grzechu. Czy zatem wbudowane appki w Samsung SmartTV ustępują miejsca tym dostępnym na ATV? Czy jest coś w nowym ATV o czym zapomniałem? iTunes Music też nie jest dla mnie aż tak ważny, odpowiada mi streamowanie z telefonu po Spotify czy iTunes po prostu mp3.

 

PS. Przy wersji ATV4 nie ma wyjścia na głosniki osobnego. Zatem ATV byłby podpięty po HDMI do telewizora, skąd dźwięk jest podpięty po wyjściu na słuchawki do amplitunera (to jedyne rozwiązanie gwarantujące dźwik z wszystkich źródeł obrazu (streaming do tv, ps4, appletv, laptop po hdmi - to by odpadło). Niestety, raczej wiązałoby się to z potrzebą posiadania uruchomionego telewizora na czas odtwarzania tylko muzyki :(

- aplikacja Eurosportu nie wiem czy da się streamowac do apple tv- ktoś musiałby to potwierdzić, bo  z tym bywa różnie (ale jest chyba apka Eurosport, a na pewno eleven sport).

- przy twoich potrzebach zostałbym atv 3 chyba, że będziesz się obawiał braku aktualizacji (czyli jak to było z atv 2 - nowsze telefony/tablety z ios nie mogły strumieniować obrazu na atv 2). Kusi optyk.

- w takim wypadku możesz wyrzucić z setupu airport, bo strumieniowanie muzyki będzie i tak odbywać się bez udziału telewizora.

 

Puszczanie dzwięku przez telewizor to szaleńcza metoda i jej nie polecam, gdyż telewizor będzie ci degradował dźwięk.



#421 sk4

sk4
  • 235 postów

Napisano 13 kwietnia 2017 - 12:17


- aplikacja Eurosportu nie wiem czy da się streamowac do apple tv- ktoś musiałby to potwierdzić, bo  z tym bywa różnie (ale jest chyba apka Eurosport, a na pewno eleven sport).

- przy twoich potrzebach zostałbym atv 3 chyba, że będziesz się obawiał braku aktualizacji (czyli jak to było z atv 2 - nowsze telefony/tablety z ios nie mogły strumieniować obrazu na atv 2). Kusi optyk.

Z tego co widzę, to kilka tygodni temu chyba Eurosport wypuścił dedykowaną appke pod AppleTV (czyli ATV4). Czy mógłbym kogoś prosić o próbę streamingu z iPhone/iPad appki Eurosport na ATV? Byłbym bardzo wdzięczny za informacje na ten temat.

 

Rozumiem, że Apple po prostu wyłączyło obsługę ATV dla nowszych iOS? To kolejna kwestia za ATV4 niestety.
 

 

- w takim wypadku możesz wyrzucić z setupu airport, bo strumieniowanie muzyki będzie i tak odbywać się bez udziału telewizora.

 

Puszczanie dzwięku przez telewizor to szaleńcza metoda i jej nie polecam, gdyż telewizor będzie ci degradował dźwięk.

 

Nie chce przez telewizor, ale jak nie ma wyjścia...Tak czy siak, nie do końca rozumiem ten ostatni punkt. Jak omijając Airport miałbym puszczać muzykę bez udziału telewizora?



#422 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 13 kwietnia 2017 - 13:38

Można streamować do atv3 z każdego nowego urządzenia, ale pamiętaj, że AppleTV 3 ma "tylko" wifi 802.11n w 2,4ghz więc jak mieszkasz w bloku i masz zaśmiecony kanał to połączenie może być niewystarczające. 



#423 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 13 kwietnia 2017 - 15:27

Z tego co widzę, to kilka tygodni temu chyba Eurosport wypuścił dedykowaną appke pod AppleTV (czyli ATV4). Czy mógłbym kogoś prosić o próbę streamingu z iPhone/iPad appki Eurosport na ATV? Byłbym bardzo wdzięczny za informacje na ten temat.
 
Rozumiem, że Apple po prostu wyłączyło obsługę ATV dla nowszych iOS? To kolejna kwestia za ATV4 niestety.
 

Nie chce przez telewizor, ale jak nie ma wyjścia...Tak czy siak, nie do końca rozumiem ten ostatni punkt. Jak omijając Airport miałbym puszczać muzykę bez udziału telewizora?


Nie wyłączyło obsługi całkowicie bo streaming dźwięku zostawili. Wycięli obraz.

Jeśli masz appletv to nie potrzebujesz airportu bo streamujesz bezpośrednio do atv.

#424 sk4

sk4
  • 235 postów

Napisano 13 kwietnia 2017 - 16:22

Nie mam większych problemów z zaśmieconym powietrzem, chociaż fakt, opcja "ac" jest kusząca ;-)

 

Jeśli masz appletv to nie potrzebujesz airportu bo streamujesz bezpośrednio do atv.

No chyba czegoś nie rozumiem jednak. OK. Streamuje bezpośrednio do atv, ale atv nie jest bezpośrednio podpięty do amplitunera. Mam tylko jedno wyjście HDMI czyli tzn. że przy ATV4 jestem zmuszony wręcz na korzystanie z dźwięku przechodzący przez telewizor. Gdzie się mylę?



#425 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 13 kwietnia 2017 - 17:17

Nigdzie. Rozumujesz poprawnie. Pisałem o atv3 bo o niego pytałeś, a pisałem, ze na twoim miejscu kupiłbym atv3.
Powtórzę:
- atv4 - przez telewizor dźwięk do ampli
- atv3 - bezpośrednio po optyku do ampli
W obu przypadkach strumieniujesz bezpośrednio do atv.

Użytkownik angelares edytował ten post 13 kwietnia 2017 - 17:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych