Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Apple TV 4 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#1 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 10 września 2015 - 09:43

Witam,

 

No to doczekaliśmy się... :D

 

Wszystkie pytania, sugesie dotyczące nowego APPLE TV proszę pisać w tym temacie.

 

Dziękuję

 

http://www.apple.com/tv/compare/

 

Funkcje o których nie było mowy na konferencji:

 

-HDMI-CEC

-HDMI 1,4

-Uniwersalne wyszukiwanie / także w inych aplikacjach /

-Siri Remote posiada  wejście Lightning którym naładujemy pilota

-Apple Dual-Core A8 Chip

-10/100BASE‑T Ethernet

-802.11a/b/g/n/ac WLAN

-Bluetooth 4.0

-USB-C (złącze serwisowe)

-Dolby Digital 7.1

 

 

 

 

c.d.n

 

GAMA007



#2 Mooops123

Mooops123
  • 106 postów

Napisano 10 września 2015 - 11:30

Jak myślicie, trafią do sklepiku Apple TV takie VOD jak TVP, ipla, czy tvnplayer? Wspomniane na prezentacji HBO działa już w Polsce?


Użytkownik Mooops123 edytował ten post 10 września 2015 - 11:44


#3 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 10 września 2015 - 11:39

Ja się zastanawiam co będzie ze starym appletv teraz?



#4 Pietruszex

Pietruszex
  • 141 postów

Napisano 10 września 2015 - 12:01

Jak myślicie, trafią do sklepiku Apple TV takie VOD jak TVP, ipla, czy tvnplayer? Wspomniane na prezentacji HBO działa już w Polsce?

Jeśli twórcy tych aplikacji nie będą leniami to na pewno trafią bo teraz jak jest App Store to nic nie stoi na przeszkodzie. Ale znając polskich twórców to okażą się leniami i zobaczymy te aplikacje dopiero rok od premiery nowego ATV :P . A HBO Now wciąż w Polsce nie ma, tak samo jak Netflixa na którego bardzo wyczekuje.

 

Czytałem teraz na 9to5mac że najnowszy ATV ma 2 GB ramu i procek A8 ma być wydajniejszy od tego który jest w iPhonie 6. I co ciekawe rozmiar aplikacji ma być ograniczony do 200mb a większe aplikacje i gry będą resztę danych dociągać w tle i systematycznie usuwać żeby pozostało te 200mb więc jeśli faktycznie tak będzie to wersja 32GB powinna spokojnie wystarczyć na długo.


Użytkownik Pietruszex edytował ten post 10 września 2015 - 12:24

Komputer: iMac 21,5 Late 2013, Intel Iris Pro, Intel Core i5 2,7ghz, 8gb ram Sprzęt Mobilny: iPhone 6s Plus 64gb Gwiezdna Szarość, Macbook 12 Early 2015 Gwiezdna Szarość 


#5 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 10 września 2015 - 12:45

Jak myślicie, trafią do sklepiku Apple TV takie VOD jak TVP, ipla, czy tvnplayer? Wspomniane na prezentacji HBO działa już w Polsce?

 

Witam,

 

fajnie by było:)

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#6 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 10 września 2015 - 16:17

http://www.apple.com/tv/compare/



#7 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 10 września 2015 - 20:41

Jeśli będą polskie aplikacje, to mój kilkuletni LG będzie wreszcie upgrejdowany do wersji Smart ATV4 :)
  • GAMA007 lubi to

#8 _zeus_

_zeus_
  • 35 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 września 2015 - 11:42

kiedy premiera będzie w Polsce? Nigdy nie miałem apple TV ale teraz wiem że muszę go kupić.



#9 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 11 września 2015 - 15:13

Witam,

 

na początek siri w nowym ATV będzie dostępne w 5 następujących językach:

 

-niemiecki

-francuski

-angielski

-japoński

-hiszpański

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#10 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 11 września 2015 - 18:19

Ja mam z goła inne pytanie (które zahacza też o AppStore).

Czy wystarczy wykupić DNS i skonfigurować go tylko na ATV, czy też trzeba będzie bawić się konfiguracją routera?

A teraz właściwe pytanie.

Czy po skonfigurowaniu DNS będzie możliwość oglądania filmów przez Netflix'a lub inną tego typu amerykańską usługę (głównie chodzi mi o amerykańskie seriale) poprzez amerykańskie konto iTunes i odnawianie subskrypcji poprzez carty pre-paid?


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#11 tzk

tzk
  • 172 postów

Napisano 12 września 2015 - 10:26

Dorzucę jeszcze pytanie: jak wiadomo nowy Apple TV stracił wyjście optyczne. Czy macie pomysł jak na wzmacniacz, który ma wejścia audio optyczne i coaxialne wyprowadzić teraz dźwięk z nowego Apple TV ?

#12 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 12 września 2015 - 10:31

Witam,

 

 

Wiemy już jak wygląda i co jest w zestawie.

Teraz czekamy na dzień kiedy będziemy mogli kupić.
 

Pozdrawiam

 

GAMA007


  • Michasss8 lubi to

#13 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 13 września 2015 - 13:23

Dorzucę jeszcze pytanie: jak wiadomo nowy Apple TV stracił wyjście optyczne. Czy macie pomysł jak na wzmacniacz, który ma wejścia audio optyczne i coaxialne wyprowadzić teraz dźwięk z nowego Apple TV ?


Zrób tak jak ja to zrobiłem. Optycznym połącz tv z amplitunerem, a ATV z tv kablem HDMI. To co będziesz miał podłączone pod tv, to da dzwięk na ampli. W ten sposób masz zaoszczędzone na HDMI, a dzwięk na ampli masz w zależności, co właczysz-tuner TV, ATV, Odtwarzacz medialny itd.

#14 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 września 2015 - 09:13

Jeśli Apple TV ma służyć do słuchania muzyki to może warto zostać przy obecnej generacji. Wyjście optyczne to jednak dobra rzecz a takie obejścia dookoła jakoś do mnie nie przemawiają. Jedyny plus będzie taki że będzie Apple Music. Obecnie trzeba korzystać z AirPlay bo przez Home Sharing utwory z Apple Music nie pokazują się ze względu na DRM. Co prawda kiedyś wszyscy uważali że Apple Music pojawi się na obecny model (chyba wciąż się łudzimy) ale najwidoczniej słowa że pojawi się ona na jesieni trzeba było odczytać jako premierę nowego urządzenia z apką a nie samo dodanie apki do starszych urządzeń. Będzie mozna do znajomych zabrać samo ATV i cieszyć sie muzyką bez innych urządzeń. Faktem jest za to że obecnie proces dodawania aplikacji do ATV to jakaś magia a stanie się to dużo prostsze poprzez TV OS. Gry i tego typu rzeczy to fajna sprawa ale kto ma na to czas. Jak już to wole odpalić coś mocniejszego na PS4.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#15 Pietruszex

Pietruszex
  • 141 postów

Napisano 15 września 2015 - 12:32

Zostały już zapowiedziane aplikacje VLC i Plex na najnowsze Apple TV więc będzie można na nim odpalić dosłownie wszystko :D . Cieszę się z tego niezmiernie i kupuje od razu w dniu premiery w Polsce.


Komputer: iMac 21,5 Late 2013, Intel Iris Pro, Intel Core i5 2,7ghz, 8gb ram Sprzęt Mobilny: iPhone 6s Plus 64gb Gwiezdna Szarość, Macbook 12 Early 2015 Gwiezdna Szarość 


#16 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 15 września 2015 - 12:50

Ciekawe kiedy można spodziewać się polskiej premiery?


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#17 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 września 2015 - 13:32

Ciekawe kiedy można spodziewać się polskiej premiery?


A jak było kiedyś? Jakoś mam wrażenie że Apple TV pomimo działajacego Siri jedynie w kilku krajach będzie dostępne także w wielu innych w dniu premiery. Nie sądzę by ograniczali premierę aż tak jak to ma miejsce przy iPhonie.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#18 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 września 2015 - 09:52

Jeśli będzie tak jak teraz (a przypuszczam mocno, że będzie) zostawią opcję streamowania dźwięku po airplay, a więc zamiast optyka można za 150 pln kupić używanego AirPort Express https://support.appl.../en-us/HT202192 i przesyłać dźwięk bez kabli. To działa bo sam tak mam. Jedynie trzeba pamiętać, aby kupić sobie z draftem N. Należy także pamiętać, że APE przesyła do kolum dźwięk zgodny ze standardem CD-Audio czyli 44.000 kHz i 16bit. Pytanie jaki czip ma nowe aTV - czy jest w stanie przesłać dźwięk 48.000 kHz i 24bit?

 

Pozzdro ,aa  



#19 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 16 września 2015 - 13:20

W Polsce ATV w sklepach napewno się pojawi w dniu premiery na całym świecie :)



#20 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 16 września 2015 - 16:53

W Polsce ATV w sklepach napewno się pojawi w dniu premiery na całym świecie :)

Tak a skąd te info ?


MacBook Pro 13 Retina 2015

 iPhone 7 Black 


#21 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 16 września 2015 - 17:08

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi na to wskazują, że ATV wystartuje w całej Unii.

#22 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 16 września 2015 - 17:13

Kolejny wróżbita maciej.


  • kristof461 lubi to

MacBook Pro 13 Retina 2015

 iPhone 7 Black 


#23 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 17 września 2015 - 07:16

Kolejny wróżbita maciej.



Cytat z Mac Wyznawca:
Dowidziałem się o szansie na Apple TV Developer Kit jeszcze podczas wspólnego oglądania wrześniowej konferencji Apple w Cocofli. Od razu wysłałem zgłoszenie, bo propozycja była aż nader atrakcyjna. Wylosowani deweloperzy mogli otrzymać nową Apple TV za równowartość 1$ pobieranego z karty płatniczej w celu weryfikacji adresu wysyłkowego. Zaraz po zgłoszeniu uzupełniłem moje deweloperskie Apple ID o dane karty i czekałem. Informacje o wygranych Apple obiecał rozesłać 14 września czyli w miniony poniedziałek.
Do losowania zostali zaproszeni deweloperzy z 22 krajów: Australia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Netherlands, New Zealand, Poland, Portugal, Spain, Sweden, United Kingdom, United States. Ta lista jest mocną poszlaką, że nowa TV będzie maiła premierę w Polsce w „pierwszym rzucie”.

#24 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 września 2015 - 08:23

Cytat z Mac Wyznawca:
Dowidziałem się o szansie na Apple TV Developer Kit jeszcze podczas wspólnego oglądania wrześniowej konferencji Apple w Cocofli. Od razu wysłałem zgłoszenie, bo propozycja była aż nader atrakcyjna. Wylosowani deweloperzy mogli otrzymać nową Apple TV za równowartość 1$ pobieranego z karty płatniczej w celu weryfikacji adresu wysyłkowego. Zaraz po zgłoszeniu uzupełniłem moje deweloperskie Apple ID o dane karty i czekałem. Informacje o wygranych Apple obiecał rozesłać 14 września czyli w miniony poniedziałek.
Do losowania zostali zaproszeni deweloperzy z 22 krajów: Australia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Netherlands, New Zealand, Poland, Portugal, Spain, Sweden, United Kingdom, United States. Ta lista jest mocną poszlaką, że nowa TV będzie maiła premierę w Polsce w „pierwszym rzucie”.

Fakt też o tym słyszałem. Z drugiej strony oby obsługa Siri nie była determinantą premiery.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#25 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2015 - 14:38

TVP w Apple TV mi jakoś nie pasuje… Wydaje mi się, że Netflix byłby czymś wspaniałym dla wielu użytkowników.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych