Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znudzony Windowsem, "potrzeba" zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 września 2015 - 17:23

Witam.

 

Posiadam komputer PC z Windowsem. Podzespoły:

 

i7 6700k, 16gb ram ddr4, ssd + hdd, gtx 970

 

Komputer używam głównie do obróbki/montażu Full HD 1080p/60fps.

Natomiast wraz z Update do Windows 10 coraz bardziej ten sprzęt dla mnie staje się monotonny. Mimo, że jest do pracy chciałbym sobie coś urozmaicić. Otóż nigdy nie pracowałem na systemie MAC OS X, mimo posiadania wielu Iphoneów, iPadów itd. 

 

Odczuwam chęć zmiany, lecz nie wiem, czy coś w tej cenię dostanę fajnego. Celowałem w jakiegoś laptopa Macbook. Modele już z Retiną. iMac mimo pięknego wyglądu kompletnie się dla mnie nie sprawdzi. Dodatkowo wysoka awaryjność dyskwalifikuje ten sprzęt. 

 

 

Na początku myślałem o Hackintoshu - rzeczy nielegalnej, ale chyba w tym momencie idealnej po to, aby sprawdzić z czym to się je. Może ktoś mi powie czy dobrze myślę? Wiem, że sprzęt który posiadam jest bardzo mocny, aczkolwiek jako, że człowiek głupi ciągnie go do kolejnych wydatków...

 

 

Np zmieniałbym na ... Macbook Pro 15 RETINA 2014 i7 2.5GHz 16GB 512GB



#2 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 03 września 2015 - 09:14

kup maca mini na początek albo macbooka air



#3 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 03 września 2015 - 11:00

kup maca mini na początek albo macbooka air

Macbook air do jego zastosowań będzie jak strzał w stopę.



#4 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 września 2015 - 15:22

kup maca mini na początek albo macbooka air

żeby padł? ... ;/ 

 

Celuję w coś rMBP 13"/15" w gry gram na konsoli. 



#5 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 03 września 2015 - 15:24

Na próbę czy Ci system przypadnie do gustu, a może być różnie. Mam znajomych którzy pokochali makówki, ale znam też takich którzy wrócili do windowsa z ulgą.



#6 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 września 2015 - 15:40

System systemem, ale kupować coś co ledwo zrenderuje w "dobrym" tempie 720p 60fps? 



#7 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 05 września 2015 - 22:40

Może faktycznie spróbuj na początku postawić OS X na swoim komputerze. Co prawda ogarnięcie żeby wszystko działało pewnie Ci trochę zajmie (zwłaszcza że masz najnowszy procesor, nie wiem czy to się w ogóle uda). Należy tylko pamiętać że trudno tak ustawić hackintosha żeby wszystko działało na 100% - handoff nie dopóki nie dokupisz specjalnej karty Bluetooth (ponad 200zł, trzeba sprowadzić z jakiegoś Ebay czy innego Amazona), WiFi też potrzebuje konkretnej karty (które akurat dość łatwo jest dostać). Myślę jednak że to pomoże Ci się zdecydować czy chcesz przesiadać się na ten system, przygotuj się jednak na to że stawianie wszystkiego i konfigurowanie zajmie Ci pewnie kilka (naście) godzin. 



#8 Maurice69

Maurice69
  • 158 postów

Napisano 06 września 2015 - 09:49

A nie lepiej kupić w Apple Store, pobawić się kilka dni i zdecydować? Można przecież oddać, bez podawania przyczyny.


MacBook Pro 13 Retina (Late 2013) i5 2,4/8GB/256SSD // iPhone XS Space Gray 64GB // iPhone SE 32 GB Silver // iPad Air 2 64 GB Space Gray // iPad 5th Space Grey 128GB // iPad Pro 11 256GB 4G Silver


#9 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 września 2015 - 11:29

Maurice69 - akurat jest taki problem, że chwilowo dysponuję gotówką, a nie środkami na karcie, za dużo zabawy. Kolejna sprawa - wolałbym kupić sprzęt używany. Nigdy nie miałem do czynienia z Macami.. Jeśli chodzi o Apple Store - to nawet jak poużywam kilka dni, potestuję, np. wariant za 9 tysiecy to mogę go oddać bez problemu? A co wtedy jeśli nie chcą przyjąć? Kasa wyrzucona w błoto? 



#10 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 06 września 2015 - 16:03

Masz 14 dni na zwrot, nie przyjmą jedynie w sytuacji, gdybyś oddał im zniszczony sprzęt. Apple Store Online nigdy nie robił mi problemów ze zwrotem, zwrot pieniędzy również bardzo szybko.



#11 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 września 2015 - 17:43

No najlepiej chciałbym potestować i 13" i 15". Z tym, że 13" dla mnie mała - moi rodzice mają po Air 13,3" i strasznie to małe. 15" dla mnie to miód malina..

 

 

Tylko, żeby nie było tak, że kupię sobie testowo model za 9k którego do użytkowania stałego nie miałem w planach, a potem to 9k nigdy mi nie oddadzą. Czyli jeśli zainstaluje na nim co będę chciał, będę go testował, tylko strasznie o niego dbał i oddam go w dobrym stanie to nie będzie problemu? Troszkę fajnie, ale zarazem słabo, bo potem taki sprzęt wypada z wybiegu? 



#12 Mycroft

Mycroft
  • 57 postów

Napisano 06 września 2015 - 23:37

Polecam zapoznać się z tym: http://www.apple.com.../returns_refund.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych