Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakość matrycy MBA2015 vs reszta świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 XYS2012

XYS2012
  • 3 postów

Napisano 01 września 2015 - 22:09

Witam wszystkich!
Interesuje mnie zakup mba 2015 i5/8GB/256GB.
Będzie to służyć do pracy w sieci komputerowej i Office. Musi być równolegle zainstalowany Windows 7 a w nim WINXP 32BIT. Zależy mi na dużej mobilności(niska waga) i baterii. Nie obrabiam zdjęć, filmow etc.

Do sedna:jak wypada pod względem wydajności taki mba w porównaniu z jakimś Asusem czy innym Acerem o podobnym hardware i Windows?

Czy matryca jest tak słaba jak piszą po forach(słaba TN)?

XYS.

#2 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 02 września 2015 - 06:45

Jeśli faktycznie zależy Ci na mobilności i nie masz potrzeby korzystania z OS X to nie widzę sensu kupowania MBA. Popatrz na Zenbooki od Asusa. W tej cenie dostaniesz dużo lepszego laptopa, równie mobilnego jak MBA, a z nieporównywalnie lepszą matrycą. 

 

Co do matrycy w MBA i tego, że jest słaba to tak, jest to prawda. Wystarczy przejść się do pierwszego lepszego Saturna/MM/RTV i spojrzeć na MBA i MBP z Retiną lub pierwszego lepszego laptopa z wyświetlaczem FHD.


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#3 XYS2012

XYS2012
  • 3 postów

Napisano 02 września 2015 - 08:11

Wielkiej potrzeby nie mam to prawda. Nie narzekam na stabilność Windowsa, część oprogramowania dziedzinowego niestety musi być na Windows.

 

Nie mam za bardzo możliwości odwiedzić taki sklep teraz. Między Retiną to wiadomo, że przepaść. Widziałem u kolegi MBP to szczęka opada. Zastanawia mnie jak inne laptopy "asusowato, toszibiarskie" wypadają. Chociaż teraz mam raczej lipną matrycę w Asusie i żyję także pewnie i MBA bym przeżył.

 

Poczekam chyba na Skylake i kupię jakiegoś Zenbooka albo Toshibę portage(w specyfikacji napisane, że waży 1,2kg).

 

Dzięki za info!



#4 MJpanda

MJpanda
  • 44 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 września 2015 - 14:42

Popatrz jeszcze sobie an dell xps 13, porownywalny do rMBP



#5 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 02 września 2015 - 16:24

lenovo x1 carbon - bardzo dobre laptopy



#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2015 - 18:39

Wiele jest fajnych laptopów na świecie i wymienianie ich tu nie ma sensu. Widząc rozwój tematu przenoszę do offtopic.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych