Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sens wymieniać Air 13" 2012r na nowszy lub pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruchatek

Ruchatek
  • 30 postów

Napisano 01 września 2015 - 14:16

Witajcie.

 

Posiadam macbooka air 13" z 2012r a1466

W sumie jest jak nowy, ma 8gb ramu, i5 1.8ghz jeszcze apple care do października.

Dysk co prawda tylko 64gb, ale z przenośnym dyskiem jakoś sobie radzę.

 

Mam dylemat czy sprzedać ?

 

Laptopa głównie wykorzystuje do internetu, kilku projektów na studia, muzyki.

Bawię się póki co w dj-ke, więc kontroler mam podłączony pod macbooka.

 

Chciałbym, także pobawić sie w logic pro. Czy na Air będzie działał płynnie z wtyczkami itp ?

Z racji drugiego kierunku studiów w innym mieście, często będę przemieszczał się w pociągu itp.

 

Na air nie mogę narzekać, jest lekki i przyjemny.

Myślałem nad macbookiem pro z retiną tak do 4000zł.

 

Porównując w Cortland Air vs Pro w sumie wielkiej różnicy nie ma z grubością, nowe Pro odpowiada mi, jest tylko troszkę grubsze a retina robi wrażenie.

 

Boję się że za rok lub dwa mój macbook będzie wart grosze, bo już ma 3 lata.

W domu podpinam często go pod monitor i robię sobie stacjonarkę, do podstawowych rzeczy wystarcza.

Boję się o tego Logica lub Ableton jak to będzie się spisywało ?

Myślałem również o wymianie na nowsze Air. 2014/2015 tylko czy jest sens? Ciężko o coś z 8gb ramu. Jedyna zaleta to jak widzę bateria do 12h.

Mój średnio 5h trzyma.

 

W przyszłości gdyby przyszło mi grać w klubie, jak sobie Air poradzi w takich warunkach? Będzie się "pocił", zacinał itp ?

Nowy macbook ma wystarczyć na 2-4 lata, zależne jak w przyszłości z funduszami będę stał.

Grać nie gram, może Cs Go odpale by pograć ze znajomymi.

Do gier mam konsole.



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 września 2015 - 14:32

Ja na twoim miejscu bym nie wymieniał. Jeżeli radzisz sobie z małym dyskiem to na razie raczej nie ma sensu wymieniać, a wg. mnie już jeżeli to tylko na Pro. Air ma identyczną konstrukcję jak twój model. Różni się tylko środkiem. Co do wydajności to procesor z aktualnego modelu Air'a będzie na oko jakieś 30% szybszy od twojego. Dysk na PCI też jest wydajniejszy, ale najbardziej różnicę widać przy porównaniu HD4000 z HD6000 (różnica jest naprawdę duża). Co do retiny to zyskujesz jeszcze szybszy procesor i grafikę, wbudowane HDMI i dużo lepszy ekran. Ja osobiście zaczekałbym z wymianą jeszcze z rok.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#3 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2015 - 14:42

ja również :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#4 Ruchatek

Ruchatek
  • 30 postów

Napisano 01 września 2015 - 15:19

Dużo stracę na wartości ? Jeżeli uda mi się sprzedać w dobrej kasie to sprzedam. W innym przypadku, może faktycznie pozostanę, z dyskiem sobie radze bo większość rzeczy zrzucam na mini pendrive 64gb który mam zawsze przy kluczach lub na dysk przenośny, aczkolwiek czasami brakuje tego miejsca. 

 

Jeżeli zdecydowałbym się na wymianę to jakiegoś modelu lub roku unikać ?

Air czy pro z grafiką iris daje radę ?



#5 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 września 2015 - 16:47

Przez kolejny rok stracisz mniej niż przez ostatnie dwa lata. Zarówno nowy Air jak i Pro dają radę (oczywiście ze wskazaniem na Pro). Unikałbym początkowych lat produkcji Pro Retina czyli 2012 (ze względu na trochę za słabą grafikę -HD4000) i modele z 2013 roku (łuszcząca się warstwa chroniąca matrycę)


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#6 Ruchatek

Ruchatek
  • 30 postów

Napisano 01 września 2015 - 16:50

A jak z Air i programami typu Logic lub Ableton ?

Jak z graniem na nich w klubie z serato i kontrolerem ?



#7 Hubert Dykiel

Hubert Dykiel
  • 93 postów

Napisano 14 września 2015 - 18:07

Poiadam owego macbooka air i logic pro x działa płynnie komputer trochę się przy nim poci ale zdecydowanie daje rade.


Użytkownik Hubert Dykiel edytował ten post 14 września 2015 - 18:09


#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2015 - 23:12

Moim zdanie wymiana na nowszy sprzęt nie ma sensu.

Maki z 2012 mają możliwość wymiany dysków na innych firm, które są szybsze od tych Apple. Różnica w wydajności nie na tyle mała, ze nie zauważysz jej w normalnym użytkowaniu.

Retina 13" jest tylko niewiele szybsza od AIR:

http://browser.prima.../mac-benchmarks
A ja mam złe doświadczenia z Retinami, bo mimo wyższej częstotliwości taktowania, o wiele bardziej się grzeją. Apple ma wiele czujników i przy wyższej temperaturze system tnie taktowanie procesora. Dochodzi do takich absurdów, że lepiej mieć i5, bo praktycznie cały czas ma niskie temperatury, a co za tym idzie stałe taktowanie. Miałem kilka Retin 2012/13 na i7 i i5 i kilka macbooków AIR (i5, i7).

Wymień dysk na większy (np. na Transcend) i to będzie najlepsza inwestycja.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych