Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini a digital painting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onyxen

Onyxen
  • 5 postów

Napisano 25 sierpnia 2015 - 09:54

Cześć,

 

od jakiegoś czasu zajmuję się digital paintingiem - czyli cyfrowym malarstwem, jestem zmuszona jak najszybciej zakupić nowy komputer, który zastąpi mi wysłuzonego 7-letniego staruszka. Z racji tego, że dobrze użytkuje mi się sprzęt firmy apple, wybór padł na maca mini:
Mac mini i5 Dc 2,6Ghz/16 GB /1tb/ intel iris
więc mam do Was pytanie, czy do digital paintingu, bawienia się DAZ 3D itd. mac mini z taką konfiguracją da radę i nie dostanie zadyszki?
Robie prace już dosyć zaawansowane, około 100 warstw, więc wolę dobrze ulokować pieniądze w przyszły sprzęt i potrzebuję Waszej rady :)

 



#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2015 - 11:42

Skoro nikt nic, to się zlituję, ale dopiero po odpowiedzi na pytania ;)

 

Czy to ma być zarobkowo czy hobbystycznie? W czym ten digital painting konkretnie? W tym DAZ 3D to bardziej zabawa czy wykorzystujesz rendery HiRes to dalszej obróbki?

Budżet masz < 4500 zł patrząc po wybranym modelu, tak?


  • Onyxen lubi to

mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#3 Onyxen

Onyxen
  • 5 postów

Napisano 01 września 2015 - 10:15

Skoro nikt nic, to się zlituję, ale dopiero po odpowiedzi na pytania ;)

 

Czy to ma być zarobkowo czy hobbystycznie? W czym ten digital painting konkretnie? W tym DAZ 3D to bardziej zabawa czy wykorzystujesz rendery HiRes to dalszej obróbki?

Budżet masz < 4500 zł patrząc po wybranym modelu, tak?

 

Cześć : )

Odpowiadając na twoje zapytania: na razie Mac byłby mi potrzebny do dokończenia mojej pracy dyplomowej, która jest ściśle związana z ilustracjami malowanymi w PS, ale nie wykluczone, że jak znajdzie się zlecenie, a potem następne itd. to będzie słuzył zarobkowo. Acha, digital painting w Photoshopie. W załączeniu przykład tego nad czym akurat pracuję.
A DAZ służyłby mi do umieszczania modelu człowieka, także do oświetlenia modelu i później przeniesienia go do photoshopa. Wiec chyba nic skomplikowanego, oprócz obciążających warstw w photoshopie (ale tu zawsze radzę sobie spłaszczaniem jak dotychczasowy staruszek sobie nie radzi).
I tak budżet w tych okolicach co napisałeś 4500, zwłaszcza, że jest promocja 12 % na maki dla osób uczących się.

Załączone pliki



#4 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 01 września 2015 - 16:42

To nie jest promocja tylko staly rabat... Niektórzy próbują robić z ludzi idiotów-także i tu....



#5 Onyxen

Onyxen
  • 5 postów

Napisano 01 września 2015 - 17:47

To nie jest promocja tylko staly rabat... Niektórzy próbują robić z ludzi idiotów-także i tu....

No tak, ale wcześniej dawali mi upust 8%. Teraz jest 12% więc to jest róznica , no i faktycznie jest większy rabat (promocja?) dla uczniów i studentów do października (plus minus)  Z nikogo nie robię idioty, tyko staram się wypytać co i jak  :rolleyes: bo to jest dla mnie bardzo wazny temat, a zakup komputera w w/w potrzebach to inwestycja dla mnie na parę lat.


Użytkownik Onyxen edytował ten post 01 września 2015 - 17:49


#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 01 września 2015 - 18:40

Nie lepiej zainwestować w sprzęt bardziej przyszłościowy jak http://wacom.pl/crea...intiq-13-hd.htm ?



#7 Onyxen

Onyxen
  • 5 postów

Napisano 01 września 2015 - 18:56

Tak, w przyszłości i jeśli już to większy ekran. Na razie chcę zainwestować w stacjonarny. Musi mi do tej pory wystarczyć mój Wacom intuos pro.



#8 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 02 września 2015 - 05:13

No tak, ale wcześniej dawali mi upust 8%. Teraz jest 12% więc to jest róznica , no i faktycznie jest większy rabat (promocja?) dla uczniów i studentów do października (plus minus)  Z nikogo nie robię idioty, tyko staram się wypytać co i jak  :rolleyes: bo to jest dla mnie bardzo wazny temat, a zakup komputera w w/w potrzebach to inwestycja dla mnie na parę lat.

Chodziło mi o to że to z Ciebie ktoś próbuje zrobić idiotę ;)

 

A tymi sztywnymi rabatami proponuję się nie przejmować. Sam w ub roku kupowałem Mac Pro i spokojnie wynegocjowałem 1200zł rabat - bez żadnych extra zniżek bo te mi NIE przysługiwały wogóle....

I zdradzę - że negocjacje cenowe można spokojnie prowadzić nawet z dużymi sieciówkami ale trzeba mieć kontakt z handlowcem a nie sprzedawcą sklepowym bo ten g.... może

Dzisiaj panem sytuacji jest ten kto przychodzi z pieniędzmi - tak jest wszędzie. Firma której się wydaje że jest na odwrót ma fatalnych menadżerów.


Użytkownik michobo edytował ten post 02 września 2015 - 05:16


#9 Onyxen

Onyxen
  • 5 postów

Napisano 02 września 2015 - 08:02

 

Chodziło mi o to że to z Ciebie ktoś próbuje zrobić idiotę ;)

 

Miejmy nadzieję, że nie, ale po to istnieje marketing ;)
To co piszesz warto wiedzieć. Niestety nie mam kontaktów z handlowcami stąd bazuję na przysługujących mi jako studentowi zniżkach.



#10 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2015 - 21:25

Cześć : )

Odpowiadając na twoje zapytania: na razie Mac byłby mi potrzebny do dokończenia mojej pracy dyplomowej, która jest ściśle związana z ilustracjami malowanymi w PS, ale nie wykluczone, że jak znajdzie się zlecenie, a potem następne itd. to będzie słuzył zarobkowo. Acha, digital painting w Photoshopie. W załączeniu przykład tego nad czym akurat pracuję.
A DAZ służyłby mi do umieszczania modelu człowieka, także do oświetlenia modelu i później przeniesienia go do photoshopa. Wiec chyba nic skomplikowanego, oprócz obciążających warstw w photoshopie (ale tu zawsze radzę sobie spłaszczaniem jak dotychczasowy staruszek sobie nie radzi).
I tak budżet w tych okolicach co napisałeś 4500, zwłaszcza, że jest promocja 12 % na maki dla osób uczących się.

 

Do tego typu pracy wybierz najlepszy możliwy procesor oraz 16GB RAMu. SSD również jest niezbędny, zwłaszcza w przypadku tylko 16GB. Jak skończy się RAM, to PS będzie używać scratcha, zresztą przy dużej ilości warstw, masek itp i tak go użyje. Lepszym wyborem od tego i5 byłby Miniak 2012 z i7 (wydajność pojedynczego wątku równa temu i7 z modelu obecnego, wydajność wielowątkowa dwukrotnie wyższa – różnicę poczujesz np jeśli zechcesz zrenderować coś z DAZa do HiRes). W 2012 jest co prawda gorsza grafika, ale w programach, o których mowa różnica nie będzie jakaś kolosalna. Za to procesor owszem.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych