Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja kontaktów Iphone - MacBook Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 14:29

Witam

Szukałam już chyba wszędzie i nie wiem co robić może ktoś miły podpowie, albo wstawi jakiś link, który rozwiąże mój problem :)

Otóż posiadam MBA i iPhona 5s i chciałabym zsynchronizować kontakty tak, aby były widoczne na Macu i abym bezpośrednio z komputera mogła wysyłać zarówno zwykłe wiadomości SMS jak i iMessagem. W ustawieniach mam włączoną synchronizację i nie wiem w czym może tkwić problem. 

[EDIT] problem wysylania wiadomosci rozwiazany jednek pozostaje caly czas problem niezsynchronizowanych kontaktow.. :(

Z góry dziękuję za pomoc!!


Użytkownik malwka edytował ten post 18 lipca 2015 - 14:40


#2 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 18 lipca 2015 - 14:33

Kontakty przez icloud, a smsy to wystarczą google...

 

http://lmgtfy.com/?q...maca yosemite

 

http://onetech.pl/ja...-os-x-yosemite/


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#3 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 14:37

tak, zgadzam się lecz mam problem większy z tym, że nie chcą mi się zsynchronizować kontakty między urządzeniami i nie wiem jak to zrobic. jakieś pomysly??



#4 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 18 lipca 2015 - 14:44

Masz w ip w ustawieniach>icloud>kontakty włączone? Muszą iść przez icloud, inaczej nie da rady.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#5 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 14:45

mam włączone cały czas



#6 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 18 lipca 2015 - 14:47

A na icloud.com gdy się zalogujesz tam klikniesz kontakty to masz coś?


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#7 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 14:49

na icloud.com też mi się nie pokazują :(



#8 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 18 lipca 2015 - 14:50

A w Poczta, kontakty, inne, tam masz konta i w iCloud masz włączone kontakty?


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#9 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 14:52

tak, jak przejrzalam wszystkie opcje w ustawieniach to wszedzie gdzie tylko jest to możliwe mam włączoną synchronizację kontaktów.. dlatego właśnie napisałam tutaj na forum bo nie wiem co jeszcze mogę zrobić



#10 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 18 lipca 2015 - 14:55

Już sam nie mam pomysłu, ja mam to skonfigurowane od dawna i nie ma problemu.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipca 2015 - 16:00

Wyłącz w telefonie kontakty iCloud i jak zapyta czy zostawić w telefonie to zostaw. Podłącz iPhona do komputera przewodem, włącz iTunes. Kliknij ikonę iPhona i po lewej stronie napis Informację, po prawej stronie zaznacz pole synchronizuj kontakty i kliknij na dole przycisk Synchronizuj. Jak zapyta czy złączyć czy zastąpić to wybierz Złącz. Telefon się zarchiwizuje i skopiuje kontakty z iPhona do Kontaktów na MacBooku.

 

Teraz odłącz telefon i w jego ustawieniach iCloud włącz kontakty. Dalej wejdź w ustawieniach w dział Poczta, kontakty, inne i upewnij się, że opcja Kontakty domyśle zaznaczona jest jako iCloud. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#12 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 16:28

Wyłącz w telefonie kontakty iCloud i jak zapyta czy zostawić w telefonie to zostaw. Podłącz iPhona do komputera przewodem, włącz iTunes. Kliknij ikonę iPhona i po lewej stronie napis Informację, po prawej stronie zaznacz pole synchronizuj kontakty i kliknij na dole przycisk Synchronizuj. Jak zapyta czy złączyć czy zastąpić to wybierz Złącz. Telefon się zarchiwizuje i skopiuje kontakty z iPhona do Kontaktów na MacBooku.

 

Teraz odłącz telefon i w jego ustawieniach iCloud włącz kontakty. Dalej wejdź w ustawieniach w dział Poczta, kontakty, inne i upewnij się, że opcja Kontakty domyśle zaznaczona jest jako iCloud. 

nie pomogło :( dwa razy nawet zrobilam dokladnie to co napisales w instrukcji



#13 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2015 - 17:24   Najlepsza odpowiedź

Wyeksportuj kontakty do Google.

 

W Preferencje -> Konta internetowe -> dodaj konto Google a w nim zaznacz ptaszkiem kontakty.

 

W telefonie w Poczta, Kontakty i inne dodaj konto Google -> w nim zaznacz kontakty.

W tym samym menu włącz co ile mają się synchronizować.

 

W telefonie o ile nie masz włączonego Wifi włącz transmisję dla Kontakty, bo działa to wtedy zawsze i ok.

 

Ja to mam tak zrobione. 

Ten cały iCloud jest tak z dupy przeraźliwie, że aż żal.


Na koniec na Macu w Kontaktach wybierz, tylko konto Google.

 

Możesz też z tego poziomu zrobic kopiuj wklej ale i tak się z tym iCloudem nie będą synchronizowały tak sprawnie jak z Google :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#14 malwka

malwka
  • 15 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 17:31

Wyeksportuj kontakty do Google.

 

W Preferencje -> Konta internetowe -> dodaj konto Google a w nim zaznacz ptaszkiem kontakty.

 

W telefonie w Poczta, Kontakty i inne dodaj konto Google -> w nim zaznacz kontakty.

W tym samym menu włącz co ile mają się synchronizować.

 

W telefonie o ile nie masz włączonego Wifi włącz transmisję dla Kontakty, bo działa to wtedy zawsze i ok.

 

Ja to mam tak zrobione. 

Ten cały iCloud jest tak z dupy przeraźliwie, że aż żal.


Na koniec na Macu w Kontaktach wybierz, tylko konto Google.

 

Możesz też z tego poziomu zrobic kopiuj wklej ale i tak się z tym iCloudem nie będą synchronizowały tak sprawnie jak z Google :)

dziękuje!!!!! teraz dopiero mi działa i tylko wlasnie z konta google.. ciekawe czemu ten icloud mi nie dziala no ale juz trudno. wazne ze mam!! jeszcze raz bardzo dziekuje :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych