Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki program do przeglądania zdjęć zamiast natywnych ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 06 lipca 2015 - 22:04

Natywne programy w maku do przegladania grafiki są, delikatnie mowiąc, beznadziejne. Szukam cegoś o funkcjonalności irfanview'a spod windozy ale jak na razie nic podobnego nie znalazłem (mimo, że kilka programów pretendowało do tytułu zamiennika).

1. Powinien przeglądać zdjęcia z całego katalogu bez zaznaczania czy innych wstępnych czynności.

2. Resizing wszystkich/wybranych zdjęć z zapisem do oddzielnego katalogu

3. Chętnie funkcja z irfana pozwalająca naciśnieciem jednego klawisza skopiować/mównąć zdjęcie do katalogu (przydatne bardzo przy przeglądaniu dużej ilości zdjęć i wybieraniu tych do dalszej obróbki).

 

Czytałem trochę neta, ciekawią mnie opinie ludzi którzy w praktyce testowali na swojej skórze programy i mają wyrobioną opinie poprzez używanie a nie czytanie.


pozdrawiam Skie


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lipca 2015 - 23:40

XnView MP - jak dla mnie jedyny problem to trochę wiejski wygląd.



#3 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 13 lipca 2015 - 19:48

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. A instalować każdego badziewia nie mam ochoty.....

Jakieś takie Xee czy coś takiego było. W starszych wersjach było podobno ok, w nowych zjechany w opiniach.

Picasa ? Jaakoś nie lubię googla coraz bardziej....

Sequential 2 ? niby dobre opinie.....

Graphic Converter? Podobno najlepszy, znany, lubiany itd....


pozdrawiam Skie


#4 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2015 - 08:24

Dobry temat.

Nie trafiłem jeszcze na wygodną i darmową aplikację do przeglądania zdjęć. Systemowa aplikacja odpada przy dużej ilości.

Ktoś mógłby polecić jakąś aplikacją w której otworzę zdjęcie z danego katalogu i będę mógł spokojnie przejrzeć resztę zdjęć, które są w tym katalogu?



#5 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 15 lipca 2015 - 08:45

Powiedzmy, ze mozemy sie zastanowic w dwoch kategoriach: free i platne. Bo jak jakas przegladarka bedzie pare dolcow kosztowala i bedzie rzeczywiscie dobra do mozna sprzedac butelki i troche zlomu i kupic... :)

Jak na razie na liscie mamy:

Na "NIE": Xee, Picasa

Na "nie wiadomo": Sequential 2, Graphic Converter.

Polecony przez Frogusia program XnViewMp (plus konwerter na stronie producenta).  Ale z czego oni maja zysk?

 

No i rzucta okiem tu:

http://www.techsuppo...os.htm?page=0,7


pozdrawiam Skie


#6 kapri1

kapri1
  • 3 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 08:56

XnView MP - jak dla mnie jedyny problem to trochę wiejski wygląd.

 

Mam dokladnie takie same odczucia



#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 09:51

Kolejny temat z serii - nie wiem czego chcę i muszę tego się dowiedzieć głosami forumowiczów.



#8 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 lipca 2015 - 11:58

A tu się zgadzam. Autorowi wątku nie chce się szukać więc "poszukajcie za mnie". Od takich poszukiwań są wyszukiwarki np. google czy bing. 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#9 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 25 lipca 2015 - 18:02

Nie chodzi o to, że mi się nie chce. Chodzi o to, że bardzo trudno jest znaleźć opinie osoby która rzeczywiście na sobie coś testowała. Instalować wszystko jak leci żeby przetestować mi się nie uśmiecha. Na rankingach nie można polegać więc pozostaje dyskusja z ludźmi którzy coś już próbowali i chcą się tą wiedzą podzilić w jakiś sposób.

A wy chlopaki sobie chyba posty chcecie nabijać czy jak? Zamknijcie forum, skasujcie wszystko bo przecież w googlu wszystko jest! Jest maclife, macupdate i tak ze setka stron i forów znacznie bardziej napakowanych informacjami z mniej arogancką klientelą. 

 

YFrog wiedział, powiedział i mu chwała . A wam wała.


  • dj.cicho i fazik lubią to

pozdrawiam Skie


#10 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 10:50

Nie dość że leń to jeszcze burak.


  • Deleted-63c21db09a lubi to

#11 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 11:26

Rozprawy o pierdołach są na kilka stron a o rzeczach "podstawowych" nikt nie potrafi dyskutować.
Faktycznie, skoro jest Google to forum można zamknąć, trafna uwaga.
A co do samego programu - na PC używam Picasa, ale na Macu nie chcę jej instalować.
Używam Lightroom, bo coś lepszego niż Xee czy XnView trudno znaleźć, jeżeli w ogóle istnieje.
<p>13" rMBP i5/8/128 2015; iPhone 6s 128gb; iPhone 5; iPod Classic 120gb; IPad Air 128gb LTE; Galaxy Note Edge 32gb, Galaxy S7 Edge Gold.

#12 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2015 - 12:21

Jest jeszcze bardzo dobry i szybki program Lyn ale kosztuje 20$. 



#13 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 26 lipca 2015 - 17:16

Przejrzałem tego Lyn'a i screeny wyglądają bardzo zachęcająco. YF - używasz tego?

Tam widzę mozliwości edycji zdjęcia, i to chyba trochę bardziej zaawansowanej edycji niż tylko bardzo podstawowa.

I tu mam pewne dodatkowe pytanie czy też kwestię, co do której chętnie usłyszę co sądzicie.

Ligtroom i PSE to ogromne kombajny graficzne - przeglądałem dostępne informacje, screeny, youtuba etc co się dało i efekty (koncentrowałem się na Lightroomie) wydawały mi sie porażające.

Ale - czym się w zasadzie różni Lr od PSElements?!!! Może głoopie pytanie ale wydaje mi się, że oba robią to samo!

No i... czy warto? Wywalać te parę euro więcej niż np Lyn co też trochę może dookonac pewnych korekcji?

PS.Tak, wiem że gdzieś tam w googlu jest odpowiedź na to pytanie jak i na każde inne.


pozdrawiam Skie


#14 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipca 2015 - 17:26

Ja używam prywatnie PS Elements 11 ale tylko do obróbki zdjęć...za tę cenę nie ma nic lepszego... to taki PS tylko pozbawiony kilku PRO funkcji... generalnie w pracy korzystam i z PS i Elementsa i oba spełniają moje oczekiwania. No ale to nie przeglądanie zdjęć, a obróbka.


PS. przestańcie chłopaki już sobie odszczekiwać :) 



#15 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 26 lipca 2015 - 17:34

Wydaje mi sie, że Lr bardziej konentruje się na cieniach, świetle, ostrościach, kolorach a PSE na bardziej hardkorowych zmianach coś dodać, ując, nałożyć teksturę na coś. Czy do poprawiania zdjęć jak na moje potrzeby lepszy byłby Lr. Jest jakiś okres 30 dniowego triala ale chcę poczekać z tym bo za tydzień jade na urlop.

Mac I5 8GB 2015 da chyba radę?


pozdrawiam Skie


#16 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 17:37

Wydaje mi się, że PS Elements będzie prostszy. Lightroom to taki kombajn do wywoływania zdjęć; chociaż jak masz dużo RAW-ów to bywa cholernie przydatny.

Na Twoim miejscy postawiłbym na PS. Za niewiele więcej można kupić razem z Adobe Premiere (przynajmniej tak było kiedyś).

 

Pisaliśmy w tym samym czasie.

Wypróbuj triale, produkty są warte swoich cen.

U mnie na rMBP i5 8gb ram działają więcej niż zadowalająco, ale na razie robiłem tylko retusz zdjęć.


Użytkownik dj.cicho edytował ten post 26 lipca 2015 - 17:41

<p>13" rMBP i5/8/128 2015; iPhone 6s 128gb; iPhone 5; iPod Classic 120gb; IPad Air 128gb LTE; Galaxy Note Edge 32gb, Galaxy S7 Edge Gold.

#17 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2015 - 17:37

Przejrzałem tego Lyn'a i screeny wyglądają bardzo zachęcająco. YF - używasz tego?

 

 

Triala miałem zainstalowanego. Nie używam. Używam Adobe Bridge z CS Design Standard. Ale ja zawodowo więc pomiń.



#18 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 26 lipca 2015 - 17:48

Ale dlaczego pomiń?! :) Tak na oko wygląda najlepiej z tego wszystkiego co do tej pory ogladałem. Na razie widzę wersję Bridge CC co mi się źle kojarzy bo nie chcę płacić miesięcznego haraczu.

 

No chyba że sie nie da kupić jako pojedynczy program.


Użytkownik skie00 edytował ten post 26 lipca 2015 - 17:55

pozdrawiam Skie


#19 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2015 - 18:08

Ale dlaczego pomiń?! :) Tak na oko wygląda najlepiej z tego wszystkiego co do tej pory ogladałem. Na razie widzę wersję Bridge CC co mi się źle kojarzy bo nie chcę płacić miesięcznego haraczu.

 

No chyba że sie nie da kupić jako pojedynczy program.

 

Chodziło mi, że od lat używam Photoshopa do wszelkich korekcji itp. więc opcje zawarte w Lyn zupełnie mnie nie interesują, ale mogą być interesujące dla kogoś, kto się zawodowo grafiką (składem w moim wypadku) nie zajmuje. 

 

Bridge kiedyś był tylko w pakiecie (z Photoshopem, Illustratorem czy całym DS) - nie mam pojęcia czy można go kupić osobno.



#20 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 24 sierpnia 2015 - 21:04

A wpadł mi do głowy pewein pomysł: będe instalował w najbliższej przyszłości Win/Para. Czy w związku z tym może po prostu zainstalowac na tym potem Irfana i jego wykorzystywać jako przeglądarke??

I ta sama myśl krąży mi teraz po głowie w sprawie Lightrooma- ma sens instalacja wersji windowsowskiej na Mac->Win/Para ? Pytam, bo zainstalowałbym sobie może (też) na "dużym" kompie a tam mam winde.


pozdrawiam Skie


#21 WindowShopper

WindowShopper
  • 113 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 03 października 2015 - 19:35

Może Phoenix Slides się sprawdzi? Mnie do przeglądanie zdjęć w zupełności wystarcza.



#22 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 października 2015 - 21:16

Taka uwaga, może czas porzucić swoje windowsowe przyzwyczajenia. Do przeglądania zdjęć można użyć program Podgląd lub podgląd uruchamiany Spacją.


  • michsony lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#23 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 04 października 2015 - 12:06

Daj sobie spokój. Widać że nie wie czego chce i w dodatku ma nieodpatrą potrzebę sobie pogawędzić.



#24 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 października 2015 - 16:48

Masz rację szkoda czasu ;)


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#25 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 09 października 2015 - 18:39

 o funkcjonalności irfanview'a spod windozy 
będe instalował w najbliższej przyszłości Win/Para.

 

 

znasz sof i system na kiego wała się chcesz męczyć.

Sprzedaj Maca i problem z głowy, na wódkę jeszcze zostanie.


Classic Mac 
Gdyby obecne były trwałe jak PowerMac G5 i piękne jak iMac G4 to nikt by nie składał Hacintosha





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych