Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro, jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kisho

Kisho
  • 1 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 23:15

Cześć mam pytanie, ale najpierw chcę zaznaczyć, że nie znam się na komputerach i tym bardziej na komputerach od Apple. Niedawno kupiłem sobie iphone 5, a teraz szykuje mi się wymiana komputera na nowy i wpadłem na pomysł, że może wypróbuje komputer od Apple. Przeszukując internet szukałem odpowiedź na pytanie: Macbook Air, czy Pro? Wybrałem Macbooka Pro. Oczywiście nie stać mnie na nowy model, więc zacząłem przeszukiwać ebaya. Chciałbym kupić zwykłego macbooka pro z wyświetlaczem 13", bez większych rewelacji, ale chcę, żeby był odnowiony u producenta, ale te kategorie spełniają komputery tylko z 2009-2010 roku. I tu moje pytanie: Czy komputery z tego okresu nie będą przestarzałe? Czy oprócz ekranu retina zmieniło się? 

Nie mam żadnego parcia, żeby był to Apple. Chcę przetestować komputer z innym systemem. Kupić komputer z tego okresu, czy standardowy komputer z windowsem? 



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 lipca 2015 - 09:02

Modele z 2009 i 2010 roku są już trochę przestarzałe (C2D), co nie oznacza, że nie da się ich używać. Po rozbudowaniu Ram do 8GB i wymianie HDD na SSD sprzęt taki działa bardzo dobrze (używałem przejściowo takiego 2010 z SSD w tym roku). Co do komputera to musisz się zastanowić co będziesz na nim robił i ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na ten cel. Wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć. Jeżeli ma to być twój jedyny PC i chcesz, żeby to był Mac to warto kupić jakiś model na i5 (najlepiej 2012, ale jest on trochę droższy od tych z 2010). Każdy nowy model coś poprawia. Najczęściej wymieniane są procesory na nowsze i szybsze oraz karty graficzne. Raz na kilka lat wprowadzany jest nowy model (np jak przeskok Pro na Retine). Co roku wychodzą odświeżone (np Pro Retina 2013 i 2014, które różnią się procesorami i ilością RAM)


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#3 cwirke

cwirke
  • 117 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2015 - 13:30

Kwestia ile chcesz przeznaczyć pieniędzy. Z własnego doświadczenia mogę polecić szczerze M pro 13" a1278 mid 2011 na intelku i5, 4GB RAM + swap dysku z 500 HDD na SSD 128GB. Jak na paroletni komputer jestem mega mega zadowolony. Nie żałuje również zmiany dysku na solid state, gdyż różnica w szybkości jest zdumiewająca. I przede wszystkim przerzut z WIN na OSX - mistrzostwo. Jeśli masz jakieś niecałe 3k to polecam, trzynastocalówka pro jest mega. 


Let me show you, how i'ts done!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych