Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacje - pobiera jakby chciał a nie może


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maluch

Maluch
  • 17 postów
  • SkądZielona Góra, PL

Napisano 28 czerwca 2015 - 11:24

Witam,

Przez ostatni rok zauważyłem, że czasami podczas pobierania aktualizacji szło to jak po grudzie - czyli wolno miedzy 100-400K/s. Mój internet jest zdecydowanie szybszy, a mimo to nie idzie to tak jak powinno. Przy nowozainstalowanym systemie gdzie do pobrania jest ponad 2GB aktualizacji może człowieka trafić.

Dzieje się tak jednak tylko w określonych godzinach. Gdy instalowałem aktualizacje wcześnie rano było ok, ale dzisiaj postawiłem nowy system i koło 12:00 włączyłem jego aktualizacje no i coś mnie zaraz trafi bo pobiera się te 100-200K/s i jak tak dalej pójdzie to obiad mnie zastanie. Najgorsze jest to, że co jakiś czas przyspiesza na chwile i potem znowu prędkość umiera.

Czy faktycznie serwery Apple są tak obciążone? czy też tak macie?

#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 czerwca 2015 - 00:13

Mało tych informacji. Jaka wersja 10.6? AppStore już był? Aktualizacje czego? Dzisiaj postawiłem nowy system jaki itd.?

 

Etrecheck jako zapoznanie, i będzie wiadomo o podstawach przynajmniej.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 Maluch

Maluch
  • 17 postów
  • SkądZielona Góra, PL

Napisano 29 czerwca 2015 - 08:49

Mało tych informacji. Jaka wersja 10.6? AppStore już był? Aktualizacje czego? Dzisiaj postawiłem nowy system jaki itd.?

 

Etrecheck jako zapoznanie, i będzie wiadomo o podstawach przynajmniej.

Zainstalowany z płyty 10.6.3, ale sam system nie jest tu istotny moim zdaniem bo ten sam system instalowałem już dziesiątki razy i czasem pobiera aktualizację 100K/s, a innym razem 2M/s - pytanie tyczy się raczej serwerów Apple. Czy ich obciążenie w pewnych godzinach jest większe?



#4 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2015 - 09:38

Tak, prędkości z serwerów Apple bywają różne. Z reguły jednak jest to sporo ponad 2MB/s, przynajmniej u mnie. Czasem potrafi na chwilę spaść do ok 100KB, ale potem wzrasta.

Co ciekawe, aktualizacje SL mają jakby niższy priorytet w transferach, bo takie sytuacje zdarzają się o wiele częściej przy SL właśnie niż przy nowszych systemach.

Najlepiej pobierz sobie combo do 10.6.8 ze strony, a potem przez Software Update resztę.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#5 Maluch

Maluch
  • 17 postów
  • SkądZielona Góra, PL

Napisano 29 czerwca 2015 - 10:16

Tak, prędkości z serwerów Apple bywają różne. Z reguły jednak jest to sporo ponad 2MB/s, przynajmniej u mnie. Czasem potrafi na chwilę spaść do ok 100KB, ale potem wzrasta.

Co ciekawe, aktualizacje SL mają jakby niższy priorytet w transferach, bo takie sytuacje zdarzają się o wiele częściej przy SL właśnie niż przy nowszych systemach.

Najlepiej pobierz sobie combo do 10.6.8 ze strony, a potem przez Software Update resztę.

Ok dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń i proszę o zamknięcie tematu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych