Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook a iPad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kckrix1

kckrix1
  • 1 postów

Napisano 14 czerwca 2015 - 13:32

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu macbooka Pro 13.3 lub Air 13.3 i mam 2 następujące pytania:

1) Niedawno kupiłem iPada Air2 64gb 9.7" i tutaj pytanie do osób posiadających obydwa urządzenia: czy to ma sens? czy raczej jedno urządzenie wyklucza drugie?

2) Macbook będzie mi potrzebny głównie do pracy ale jako miłośnik gier, lubię też czasami pograć(głównie używam do tego ps4) ale czasami gdy jestem na wyjeździe nudzi mi się i chętnie bym skorzystał z takiej możliwości spędzania wolnego czasu również na sprzęcie mobilnym. Sporo ludzi uważa, że macbook całkowicie się do tego nie nadaje, więc moje pytanie do was- jak to z tym jest.

 

Myślałem jeszcze o laptopie innej firmy w podobnej cenie: np. alienware (mój budżet to 5 500zł), jednak niewielki rozmiar, waga, mój sentyment do apple przemawiają bardziej za macbookiem.



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2015 - 14:03

1.) Urządzenie przynajmniej w mojej opinii się nie wykluczają, ale każdy ma swoje zdanie. MacBook to komputer, a iPad to tablet. Służą do innych celów, chociaż granica trochę się zaciera. Np. MBA 11 lub MB 2015, które nie są dużo większe niż tablet, a są jednak normalnymi komputerami.

2.) To prawda MacBook nie nadaje się do gier. Po pierwsze to na OS X nie ma zbyt dużo gier nawet mimo tego, że doczekaliśmy się Steam. Po drugie jak zainstalujesz Windows'a to i tak w niewiele pograsz ze względu na zintegrowaną grafikę, a w cenie MacBook'a znajdziesz dobrego Gamingowego laptopa. Coś za coś. Mac nie potrzebuje genialnych podzespołów, bo system jest pisany pod dany sprzęt, a nawet na Windows'ie Mac'i zachowują się bardziej przewidywalnie niż komputery z Windows.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#3 Negatyf

Negatyf
  • 317 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 23:09

iPad to tablet, urządzenie do konsumpcji, ciężko przelać myśli na klawiaturę iPada, próbując stworzyć sensowny esej, rozprawkę czy cokolwiek innego. Sam próbuje to robić, lecz w porównaniu do Macbooka wypada zdecydowanie gorzej.

 

Natomiast jeśli chodzi o gry to zależy w co grasz, grałem w League of Legends, nie ważne gdzie byłem czy samemu na mapie, czy toczyła się główna walka miałem ciągle 60fps, więc jednak można na nim grać.


Komputer:  MacBook Pro Retina 13.3'' Late 2013 2.4/8/256

Telefon:  iPhone 5S 64GB Space Grey

NAS: Synology DS213j + 2x4TB WD Red Edition





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych