Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

„Oryginały czy podróbki produktów Apple?”, nieuczciwi sprzedawcy oraz inne opinie o serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5158 odpowiedzi w tym temacie

#5001 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 06:38

 

Cześć,
 
Chciałbym zapytać się o Waszą opinię w temacie, bo sam mam pierwszy raz taką sytuacje i spore wątpliwości.
Wziąłem udział w aukcji BCM na allegro, gdzie wylicytowałem nowy, najwyższy model iPada 12,9 za nieco ponad 3000 zł. Różnica w cenie to praktycznie 2 tysiące złotych. Na początku kontakt ze sprzedawcą był świetny, pogratulował mi przez telefon niskiej ceny i uzgodniliśmy, że paczka za pobraniem zostanie wysłana po weekendzie.
 
Dzisiaj po 11 dniach paczka nadal nie została wysłana. 
Powód: Sprzedający nie otrzymał jeszcze sprzętu od dostawcy, więc nie może go wysłać. Twierdzi, że na 99,9% wyśle go jeszcze w tym tygodniu.
 
Pytanie brzmi co sądzicie na ten temat. Mam mocne wątpliwości i nie wiem czy czasem nie zrezygnować z zakupu. Czy cena 2 tysiące taniej za w pełni legalny, nowy, niepodrobiony sprzęt jest możliwa? Zaś może jest to podróbka z Chin? Przez telefon sprzedający się zarzekał, że to normalny, nowy ipad, a nie jakaś podróbka z chin. Jego dostawca niby jest z Czech.
 
Odnośnie samego sprzedającego, to ostatnie przedmioty sprzedawał rok temu na swoim koncie Allegro. Konto od osobny prywatnej, a nie firmy. Dość pusto, ale konto od 6 lat jak nie dłużej.
 
Jeśli ktoś potrzebowałby więcej szczegółów, linki czy coś to mogę podesłać prywatnie.
 

 

Pozdrawiam,

 

Ustaliłeś ze sprzedajacym wysyłkę za pobraniem, że będziesz płacił pobraniem przez allegro czy poza? Jeśli już dojdzie do wysyłki to polecam pobranie z możliwośćią sprawdzenia - 5 zł drożej chyba, ale masz możliwość sprawdzenia co jest w środku paczki zanim zapłacisz i jeśli coś jest nie tak rezygnujesz z przyjęcia paczki i nic nie płacisz, a paczka wraca do sprzedającego. Samo pobranie może być róznież ryzykowne - bo najpierw płacisz, a potem otwierasz paczkę.


Użytkownik pavi7600 edytował ten post 06 kwietnia 2017 - 06:39


#5002 adku

adku
  • 3 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 17:18

Dzięki za odpowiedzi.

Co oznacza, że będziesz płacił pobraniem przez allegro czy poza? Zaznaczyłem w aukcji allegro, że płatność przy odbiorze i z tego co się orientuje to zapłacę kurierowi. 

Jeśli chodzi o samą aukcje to link:
http://allegro.pl/apple-ipad-pro-12-9-wi-fi-cell-256gb-ml2l2fd-a-sg-i6752211655.html

Póki co poprosiłem o zdjęcie nr seryjnego i imei, gdy już sprzedawca dostanie sprzęt. Zaś dopiero po moim zatwierdzeniu ma wysłać paczkę. Zgodził się bez najmniejszych problemów, a dodatkowo sensownie tłumaczył skąd te opóźnienia (nadchodząca premiera iPada pro 2 i braki w dostawach przez to).



#5003 adku

adku
  • 3 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 18:58

Jeszcze ostatni kontakt ze sprzedawcą, gdzie na pytanie o usługę sprawdzenia paczki + czy to na pewno oryginalny sprzęt od Apple dostałem odpowiedź:
 

"Przy wysyłce pobraniowej kurier zawsze poświęci Panu czas na sprawdzenie przesyłki więc taka możliwość oczywiście jest.
 
Pełna roczna gwarancja, oryginalny nowy produkt."

 

Trochę okrężną drogą. Jak dla mnie co raz bardziej się boje i chyba zrezygnuję z zakupu pytanie na rzecz używanego ipada pro 128gb wifi cell, który można uchwycić w podobnej cenie.

Jak najlepiej rozwiązać sprawę anulowania transakcji tak aby nie mieć problemów z negatywnymi komentarzami na Allegro? Jakieś sugestie w tym temacie?



#5004 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 10:21

Na allegro nie ma już negatywnych komentarzy dla kupujących więc możesz sobie zamawiać co chcesz za pobraniem nie płacić a jedyną opcją dla sprzedającego jest pozew. 



#5005 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2017 - 10:36

Swietna rada...po jej "jakosci" wnosze ze chyba nie sprzedajesz nic na Allegro.



#5006 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 10:52

Właśnie od czasu do czasu coś sprzedaję i miałem taką sytuację allegro jedyne co może zrobić to przyznać zwrot prowizji. 0 wysyłek za pobraniem. 



#5007 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 11:05

Dzięki za odpowiedzi.

Co oznacza, że będziesz płacił pobraniem przez allegro czy poza? Zaznaczyłem w aukcji allegro, że płatność przy odbiorze i z tego co się orientuje to zapłacę kurierowi. 

Jeśli chodzi o samą aukcje to link:
http://allegro.pl/ap...6752211655.html

Póki co poprosiłem o zdjęcie nr seryjnego i imei, gdy już sprzedawca dostanie sprzęt. Zaś dopiero po moim zatwierdzeniu ma wysłać paczkę. Zgodził się bez najmniejszych problemów, a dodatkowo sensownie tłumaczył skąd te opóźnienia (nadchodząca premiera iPada pro 2 i braki w dostawach przez to).

W takim razie zgadza się - płacisz kurierowi przy odbiorze i po zapłacie dopiero możesz sobie otwierać paczkę - co do tego, że kurier będzie sobie czekał, aż Ty sobie dokładnie sprawdzisz paczkę to już mam wątpliwości - chyba, że znasz się z tym kurierem i często do Ciebie przywozi przesyłki. A nawet gdyby został i był świadkiem otwierania przez Ciebie paczki to jeśli nie będzie uszkodzona z zewnątrz to nic nie poradzi - przecież Jego nie interesuje co jest w środku lub co ma być. Potem to już tylko będzie Twoja wojna ze sprzedającym o ile będzie taka potrzeba. Ogólnie to teraz Twoja decyzja co dalej zrobić - jeśli nie było w aukcji podane, że trzeba czekać ok 2 tyg na sprzęt oraz kiedy sprzęt będzie wysłany to po wybraniu opcji kurierskiej sprzęt powinien być u Ciebie w ok 2-3 dni.


Użytkownik pavi7600 edytował ten post 07 kwietnia 2017 - 11:06


#5008 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 13:14

Właśnie przez takich kupujących sprzedawcy unikają przesyłek za pobraniem bo tylko na tym tracą. Co do sprawdzenia przesyłki przy kurierze. Teoria to jedno praktyka drugie. Zresztą jak napisał pavi nie ma znaczenia jak będzie w twoim przypadku gdyż przy kurierze sprawdza się stan przesyłki i to czy nie została uszkodzona podczas transportu. W środku może być nawet i cegła ale to już kuriera nie interesuje. Dlatego to dostaniesz i czy na pewno będzie to iPad nie ma wielkiego znaczenia. Podsumowując ja bym się z tego wycofał. W aukcji nie ma słowa o takim a nie innym procesie wysyłki więc myślę że masz szansę. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5009 adku

adku
  • 3 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 14:58

Anulowałem transakcję. Dziękuje za pomoc! :)



#5010 danis19

danis19
  • 30 postów

Napisano 08 kwietnia 2017 - 09:44

Witajcie! 

W ciągu kilku dni chce kupić macbooka, muszę mieć do tego FV. Przeglądając allegro natknąłem się na dwie ciekawe aukcje:

http://allegro.pl/ap...6770104665.html

http://allegro.pl/ma...6690569039.html

ta druga wydaje mi sie troche podejrzana ze wzgledu na cene maca - sprzedawca z tej aukcji udziela się także na forum jako "mac_book".

Czy miał ktoś doświadczenia z tymi sprzedawcami? Jeśli tak, proszę o pomoc.



#5011 lumaka

lumaka
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2017 - 20:45

Już drugi iPhone z kolei, o którego pytam, jest bez papierów - pierwszy z Allegro "nagroda w pracy", drugi z OLX - "wygrany w konkursie". Nierozpakowane, nieaktywowane. To jakiś znany przekręt, czy akurat tak trafiłam?



#5012 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 maja 2017 - 21:08

Już drugi iPhone z kolei, o którego pytam, jest bez papierów - pierwszy z Allegro "nagroda w pracy", drugi z OLX - "wygrany w konkursie". Nierozpakowane, nieaktywowane. To jakiś znany przekręt, czy akurat tak trafiłam?

Oczywiście, że ściema.
Poproś o kopię protokołu przekazania nagrody - usłyszysz kolejne wykręty.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5013 lumaka

lumaka
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maja 2017 - 13:48

Eh, tak przeczuwałam. No, ale w czym rzecz, skąd te telefony? Na zdjęciach pudełka wyglądają ok, można sprawdzić IMEI, bo widać.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6809078560

https://www.olx.pl/oferta/iphone-5se-64gb-CID99-IDlP5Vy.html

Mimo ceny coraz bardziej skłaniam się do zrezygnowania ze Space Grey, który podoba mi się najbardziej i kupienia srebrnego w autoryzowanym przez Apple elektromarkecie, SE 64 GB jest za 1999 zł.

 

Przy okazji zapytam: rozumiem, że (rzadki, wiem) problem gwarancji, która może nie ruszyć od nowa po aktywacji, dotyczy również sklepów typu komoorki.pl czy sprzedawców na allegro typu kmki_pl?



#5014 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 13 maja 2017 - 16:29

1. iPhone SE 32 GB SpaceGray 1849 zł u autoryzowanych sprzedawców, Google wskazuje np. iMad.

 

2. iPhone z polskiej dystrybucji po naprawie w autoryzowanym serwisie będzie miał gwarancję liczoną od nowa od dnia naprawy, te z Allegro "europejskiego pochodzenia" już nie.

 

3. Nigdy nie rozważałbym nawet kupowania iPhone od prywatnego sprzedawcy zamieszkałego w @INTERNET. 

 

4. Czasem zdarza się coś jak w 2 zł znalezione na ulicy, w postawione piwo, ale nie zdarzyło mi się nigdy "dostać szczęśliwym trafem" nowego iPhone bez dowodu zakupu (konkursy są z papierami, od nagrody płaci się chyba nawet podatek, więc konkursy odpadają). Nie słyszałem o szefach rozdających pracownikom na koniec tygodnia po iPhone. 

 

5. Niedawno na tym forum był przypadek nowego iPada Pro kupionego na Allegro który po rozpakowaniu oryginalnego pudełka przy próbie aktywacji prosił o kontakt z firmą-właścicielem w Niemczech. Sprzedawca pieniądze zwrócił, ale nie był to sprzedawca indywidualny z firmą o adresie "Lokalizacja @INTERNET".



#5015 lumaka

lumaka
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2017 - 00:05

Dzięki Janusz. Ten nadmiar szczęścia też uznałam za mało wiarygodny, więc kupować iPhone'a-nagrody zdecydowanie nie będę.

 

(Rozważałam 32GB z IMada, może by mi wystarczył, może nie, nie potrafię ocenić, więc pomyślałam o pojemniejszym. Nie potrafię ocenić, bo jestem komórkowym dinozaurem, to będzie dopiero mój trzeci telefon w życiu po Nokii 6310 i Nokii E72, którą mam teraz. Na pewno nie wymienię go po roku na nowy model, tylko będę używać tak długo, aż brak aktualizacji stanie się dokuczliwy. Maków używam od 20 lat, więc zakładam, że się z iPhonem polubimy.) 



#5016 bajka21

bajka21
  • 4 postów

Napisano 30 maja 2017 - 10:07

Co sądzicie o tym sklepie? Faktura 23% jest, opinie dobre są. Telefon odebrałbym osobiście gdyż mam bardzo blisko. Co jeszcze może mnie nieprzyjemnego spotkać i co powinienem obejrzeć żeby nie popaść w niepotrzebne problemy?

http://allegro.pl/apple-iphone-7-32gb-silver-eu-pl-24h-gliwice-fv23-i6825366019.html

Z góry dzięki za pomoc ;)



#5017 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2017 - 11:53

Ja ostatnio umówiłem się na odbiór iPhona z OLX. Już na pierwszy rzut oka folia na pudełku była nie ta. Tylnia naklejka lekko spixelowana, pochylona. Faktura jakby robiona w paint. Dodatkowo nr seryjny był w bazie jako używany od ok. 8 miesięcy i to na innego iPhona. Skąd się tacy ludzie biorą..? Najlepsze, że ktoś to kupił pewnie.



#5018 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 maja 2017 - 12:23

Jaki to był model ?



#5019 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2017 - 12:28

Jaki to był model ?

7 plus, a co :)?



#5020 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 maja 2017 - 12:39

Czyli klasyczna podróbka goophone sciphone czy tam inny i7+, często takie pudełka mają też oryginalne iP tyle że odnawiane ale nikt nie sprzedaje odnawianych 7+ jeszcze więc na 100% podróbka. 



#5021 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2017 - 13:00

Czyli klasyczna podróbka goophone sciphone czy tam inny i7+, często takie pudełka mają też oryginalne iP tyle że odnawiane ale nikt nie sprzedaje odnawianych 7+ jeszcze więc na 100% podróbka. 

 

Otóż to.. Dziś umówiłem się na spotkanie z kimś kto ma 7 Plusa z kmki_pl więc w końcu telefon powinien być w porządku..



#5022 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 maja 2017 - 14:05

A ten kmki_pl to pewny sprzedawca?



#5023 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2017 - 14:29

A ten kmki_pl to pewny sprzedawca?

 

Czytałem wielokrotnie tutaj na forum, że tak



#5024 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 maja 2017 - 15:10

Nie ma pewnych nieautoryzowanych sprzedawców, ktoś ostatnio chyba od nich kupił iPada z MDM z tego co kojarzę. Ale jak coś będzie nie tak to na pewno nie urwie się kontakt i wymieni sprzęt na inny czy też odda pieniądze bo są długo na rynku i mają dobrą markę a wpadki zawsze się zdarzają np. zakupią jakąś złą partię.



#5025 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2017 - 16:50

Nie ma pewnych nieautoryzowanych sprzedawców, ktoś ostatnio chyba od nich kupił iPada z MDM z tego co kojarzę. Ale jak coś będzie nie tak to na pewno nie urwie się kontakt i wymieni sprzęt na inny czy też odda pieniądze bo są długo na rynku i mają dobrą markę a wpadki zawsze się zdarzają np. zakupią jakąś złą partię.

 

od nich właśnie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych