Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak uruchomić demona wykrywania klawiatury?


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 19 maja 2015 - 07:34

Sprawdź w opcjach klawiatury czy masz ustawiony język "Polski pro" (nie "Polski").

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 maja 2015 - 06:50

Witam,

zainstalowałem SL na macbooku 2007, (zarówno mac jak i OS oryginalne). Zaraz po uruchomieniu systemu pojawiło się okno konfiguracyjne klawiatury, które pojawiało mi się gdy podłączałem inną, zewnętrzną klawiaturę. Pominąłem tę operację jednak okazuje się że nie mam możliwości pisania z polskimi znakami nawet jak podłączę klawiaturę zewnętrzną, np. makową, białą akrylową choć przed reinstalacją systemu nie bylo z tym problemu. Może ktoś wie jak ponownie uruchomić demona wykrywania klawiatury? No chyba że problem leży zupełnie gdzie indziej?

Pozdrawiam,

 



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 maja 2015 - 07:34   Najlepsza odpowiedź

Sprawdź w opcjach klawiatury czy masz ustawiony język "Polski pro" (nie "Polski").



#3 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 maja 2015 - 09:46

Dzięki za odpowiedź, jest "Polski pro". Dlatego myślę że gdybym mógł uruchomić ten programik do identyfikacji klawiatury to rozwiązał bym problem. Teraz nie mogę sprawdzić ale pamiętam że coś jest wyszarzone.


Użytkownik Cieply edytował ten post 19 maja 2015 - 09:58


#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 maja 2015 - 17:08

Dzięki za odpowiedź, jest "Polski pro". Dlatego myślę że gdybym mógł uruchomić ten programik do identyfikacji klawiatury to rozwiązał bym problem. Teraz nie mogę sprawdzić ale pamiętam że coś jest wyszarzone.

 

Na Mavericks tak jak poniżej. Nie pamiętam jak było na SL.

 

eMvsPXE.jpg


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 19 maja 2015 - 17:09


#5 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 maja 2015 - 19:26

Ok, już rozwiązałem problem:) Po pierwsze ten macbook ma nieco inny układ klawiatury, alt jest tylko po lewej stronie a na klawiaturze której używałem do tej pory jest po obydwu stronach. Więc polskie znaki działają. Po drugie w SL asystent klawiatury jest znajduje się w /System/Library/CoreServices/ jako aplikacja  KeyboardSetupAssistant.app i można ją wywołać tylko gdy jest podłączona klawiatura do portu USB. Dziękuję YellowFrog:)


Użytkownik Cieply edytował ten post 19 maja 2015 - 19:26


#6 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 19 maja 2015 - 19:42

Problem z brakującym prawym altem możesz rozwiązać używając https://pqrs.org/osx/karabiner/


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#7 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 maja 2015 - 09:31

Problem z brakującym prawym altem możesz rozwiązać używając https://pqrs.org/osx/karabiner/

Dziękuję, powoli się przyzwyczajam;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych