Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Którego MB Air 13 wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mysh_daniels

mysh_daniels
  • 3 postów

Napisano 03 maja 2015 - 12:45

Chcę zakupić swoje pierwsze jabłko. Wybór padł na Air, bo laptopa potrzebuję tylko do zastosowań mobilnych, liczy się dla mnie waga, długi czas pracy na baterii. Komputer ma być tylko do internetu, YT, edytor tekstowy, ewentualnie jakiś film.

Na allegro znalazłem wersję MD760PL/B - za 3899zł. Wersja i5, 128gb, 4 gb ram. Większego SSD nie potrzebuję.

W sklepie Apple jest wersja MJVE2ZE/A - która kosztuje 4799 zł więc różnica w cenie dość spora. Przypuszczam, że to nowsza wersja. Idzie ją doposażyć w dodatkowy ram, co podniesie cenę do 5279 zł, a jak dorzucimy jeszcze i7, cena wzrośnie do 5999 zł.

Czy jest sens płacić więcej za nowszy model? Czy dodatkowy ram do korzystani z internetu się spisze? Czy owe modele różnią się aż tak bardzo, aby doplacać 900 zł do modelu z tego roku ?

Liczę na pomoc i dobrą radę, bo nie ogarniam tej platformy



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 maja 2015 - 13:24

Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Nowsza wersja jest oparta na procesorze 5 generacji. Co za tym idzie jest wydajniejsza (grafika również). Procesor wykonany jest w nowszej technologii i ogólnie jest to sprzęt dużo nowszy (4 generacja wyszła w 2013 roku, a obecna w 2015). Jeżeli nie przywiązujesz do tego większej wagi, a komputer wykorzystujesz do standardowych czynności to możesz kupić starszą wersję. Na twoim miejscu brałbym pod uwagę jedynie modele z 8GB RAM. Na pewno się przyda a później go nie dołożysz (jest wlutowany na płycie głównej razem z procesorem i wieloma innymi podzespołami)


Użytkownik Danioo edytował ten post 03 maja 2015 - 13:25

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#3 mysh_daniels

mysh_daniels
  • 3 postów

Napisano 04 maja 2015 - 15:09

Temat się sam rozwiązał. Pojeździłem po sklepach i AIR odpadł w przedbiegach. Kiepskiej jakości wyświetlacz w tak drogim sprzęcie go po prostu na starcie zdyskwalifikował. Kupiłem PRO 2015 wersję podstawową, choć też ostro targowałem Pro 2014 Retina . Retina zrobiła na mnie wrażenie. Jedynie co to czas pracy na baterii będzie krótszy, ale myślę, że i tak będzie wystarczający


Użytkownik mysh_daniels edytował ten post 04 maja 2015 - 15:23

  • iFan2000 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych