Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z Windowsa - pierwszy MacBook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sovijet

Sovijet
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 kwietnia 2015 - 14:54

Witam!

Planuję przesiadkę z Windowsa na OSX. Zasadniczo, mam specyficzne wymagania co do MacBooka. Nie musi być nowy, mieć 4 rdzeni, czy obsługiwać 4K. Wystarczy mi obsługa Full HD na wyjściu wideo, płynna praca z komunikatorami typu IRC, obsługa pakietu Adobe i ogólnie działanie, które nie sprawi problemów. W domu będzie podpinany pod monitory 19 cali, i 21,5 cala. Do tego ew. telewizor 37 cali. Rozdzielczość kolejno HD, 1680x1050, i 1920x1080. Filmy będą oglądane, rozdzielczość co najwyżej FHD. Gry? Możliwe, że po bootcampie. Gry typu Polanie II, Hostile Waters, Colobot, ew. Stalker: Cień Czarnobyla. Być może, instalacja Linuxa, ale to raczej dla zabawy. Więc wydajności ogromnej nie potrzebuję. Przekątna ekranu raczej ważna nie jest. Zadowoli mnie i 11, i 13, jak i 17 cali. Potrzebna by była obsługa i Androida(4.0.4), i Windows(10 Mobile Technical Preview), jak i iOS(6.1.6). Uważam, że nowy sprzęt nie jest mi potrzebny. Miło, jeśli można by rozszerzyć do 8GB RAM. Cena? Do 2500zł ;) Mocno ewentualnie 3000.

 

Podsumowując, i pokrótce:

  • Płynne działanie z komunikatorami typu IRC
  • Wyjście wideo
  • Obsługa FHD
  • Stare gry odpalane na bootcampie
  • Przekątna ekranu dowolna
  • Obsługa Androida, Windows Mobile 10, i iOS

Z góry dziękuję za pomoc, i pozdrawiam!



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 kwietnia 2015 - 15:56

W tej cenie to najlepiej będzie kupić ostatniego Pro bez Retiny z 2012 roku doposażonego w Intel Core i7. Co do rozmiary to kwestia własnych upodobań.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych