Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MACBOOKPRO i7 2,66GHZ czy warto kupić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciex50

maciex50
  • 5 postów

Napisano 19 kwietnia 2015 - 15:35

Cześć!

 

Mam pytanie. Mam okazję zakupić MACBOOKPRO i7 2,66GHZ z 500 GB dyskiem (dokładnie taki sam jak pod tym linkiem oprócz dysku oczywiście http://allegro.pl/macbookpro-i7-2-66ghz-250gb-ssd-500-gb-8gb-i5250712617.html). Jest jeden szkopuł. Coś jest nie ta z grafiką, gdyż podczas używania programów graficzny Mac się wyłącza. Naprawa tego błędu kosztuje podobno w granicach 700 zł. Sprzęt jest czteroletni a cena jaka została mnie zaproponowana wynosi 1800 zł. Czy uważacie, że jest to dobra cena jak za 4 letni sprzęt i do tego jeszcze gruntownie (podejrzewam) naprawiany? Dzięki za jakąś opinię z góry.  



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 kwietnia 2015 - 19:16

Uszkodzona karta graficzna? może dlatego 700 zł kosztuje naprawa. Poszukaj coś sprawnego nawet jakby procesor był gorszy.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 maciex50

maciex50
  • 5 postów

Napisano 19 kwietnia 2015 - 19:55

Tak jest coś z karta graficzną. Jest to sprzęt od mojego znajomego, który zapewnia mnie, że tak jest wszystko ok. Czyli cena 1800 zł nie robi wrażenia (w pozytywnym aspekcie)?



#4 Szuman72

Szuman72
  • 12 postów

Napisano 19 kwietnia 2015 - 21:23

Owszem robi, zrób kalkulację ile musiałbyś dać za podobny sprzęt już z wymianą karty. W Twoim wypadku to 2500 zł , o ile nie ma ukrytych kosztów cena wydaje się atrakcyjna.


jeśli nie jesteś zainteresowany daj znać i podaj namiar na priva :)



#5 maciex50

maciex50
  • 5 postów

Napisano 20 kwietnia 2015 - 14:04

Dzięki. Jak nie wyjdzie mi moja transakcja to dam Ci znać :P



#6 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 20 kwietnia 2015 - 14:35

Cena 2.500 zł nie jest zbyt atrakcyjna, bo to model z 2010(tak mi się wydaje). Ja kupiłem 13" z 2010 za 2k rok temu. Niby fakt że tu masz i7 ale drugiej generacji więc to nie jest jakiś "ogiń w szopie". 

A wadliwa grafika to w tym modelu standard, często się pojawiają tematy o tej grafice.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 20 kwietnia 2015 - 14:35

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2015 - 14:47

W tym modelu z i7 naprawa problemów grafiką może być nawet niemożliwa, więc nie pchaj się w niego jeśli grafika jest do naprawy.

Albo dopłać koledze te niby 700 i kup już sprawnego.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 wojtala

wojtala
  • 170 postów
  • SkądPforzheim.DE

Napisano 20 kwietnia 2015 - 16:55

Powiem tak w tym modelu Macbooka pro 15 2010r jest faktycznie jakis problem sa restarty losowe ,ale gdzie dokladnie lezy problem nie wiadomo.Nie mowie tu o tych Makach co mieli uszkodzone grafiki artefakty i po wlaczeniu czarny ekran.Czytam ze nie wszystkie sa dotkniete ta usterka czy to zalezy ,kiedy byly wyprodukowane w jakim miesiacu?

Moj Macbook jest poczatek grudnia 2010r.Czytajac zagraniczne fora nie wszyscy naprawiaja ta przypadlosc i uzywaja zintegrowanej bo nie ma pewnosci ,ze po naprawie problem nie powruci .Apple wymienialo cale plyty zreszta kazdy model cos ma nie tak.  



#9 neoxxx3

neoxxx3
  • 38 postów

Napisano 22 kwietnia 2015 - 20:20

nie ryzykuj…. ktoś ewidentnie chce się pozbyć tego sprzętyu. Gdyby naprawa za 700zł była PEWNA to sprzedawca zainwestowałby w naprawę i sprzedał sprawny z większym zyskiem. Może się okazać, że mac jest nienaprawialny lub naprawa rozwiąże problemy na 1-2 msc. znajdź sprawny.


Retina Macbook Pro 13 late 2014 | 256 SSD | 8GB RAM | Intel Iris / MAC MINI 2012 fusion drive 500+128SSD | 10 GB RAM | Intel HD 4000

iPhone 6 64GB Space Gray | iPad Mini Retina 16 GB Cellular + 3G | iPod Shuffle 9G 2GB


#10 musiker

musiker
  • 5 postów

Napisano 05 maja 2015 - 22:01

nie ryzykuj…. ktoś ewidentnie chce się pozbyć tego sprzętyu. Gdyby naprawa za 700zł była PEWNA to sprzedawca zainwestowałby w naprawę i sprzedał sprawny z większym zyskiem. Może się okazać, że mac jest nienaprawialny lub naprawa rozwiąże problemy na 1-2 msc. znajdź sprawny.

Prawdopodobnie jest niezła lipa , bo mój mac wracał do serwisu w Lublinie 3 razy, trzymali go w sumie 2 miesiące. Miał tą samą przypadłość. W końcu gdzieś wyczytałem , że to wina układu BGA, który przełącza karty graficzne. Podpowiedziałem to serwisowi i niby wymienili mi ten układ za 600 zł, bo dali 300 zniżki za przetrzymanie kompa. Nie jestem pewien czy nie zrobili tylko rebailingu, bo po 2 miesiącach problem wrócił. Wyczytałem , że wadliwe układy produkowane były przed 2008 rokiem i można to odczytać z numerów np. 19N3841119A2. W tym przypadku układ powinien być poprawiony. Cyfry pogrubione oznaczają rok produkcji 2011 i tydzień 19 - ty. Więc może to da się naprawić, ale tylko poprzez wymianę na nowy układ produkowany po 2008 roku i nie przez rebailing i tylko z zastosowaniem profesjonalnej stacji lutowniczej, której pseudoserwisanci mogą po prostu nie posiadać :). Myślę , że prawdziwy znany serwis powinien dać radę. Ja tym z Lublina już nie wierzę i zamierzam wysłać maca do Warszawy w celu weryfikacji tej pseudonaprawy. Ja nie chcę sam otwierać i sprawdzać, chociaż gwarancja na tą naprawę skończyła mi się niedawno . Teraz niektóre serwisy oferują wymianę tych układów za niecałe 400 zł. Napisz co z tym zrobiłeś . Pozdrawiam.



#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2015 - 08:18

Prawdopodobnie jest niezła lipa , bo mój mac wracał do serwisu w Lublinie 3 razy, trzymali go w sumie 2 miesiące. Miał tą samą przypadłość. W końcu gdzieś wyczytałem , że to wina układu BGA, który przełącza karty graficzne. Podpowiedziałem to serwisowi i niby wymienili mi ten układ za 600 zł, bo dali 300 zniżki za przetrzymanie kompa. Nie jestem pewien czy nie zrobili tylko rebailingu, bo po 2 miesiącach problem wrócił. Wyczytałem , że wadliwe układy produkowane były przed 2008 rokiem i można to odczytać z numerów np. 19N3841119A2. W tym przypadku układ powinien być poprawiony. Cyfry pogrubione oznaczają rok produkcji 2011 i tydzień 19 - ty. Więc może to da się naprawić, ale tylko poprzez wymianę na nowy układ produkowany po 2008 roku i nie przez rebailing i tylko z zastosowaniem profesjonalnej stacji lutowniczej, której pseudoserwisanci mogą po prostu nie posiadać :). Myślę , że prawdziwy znany serwis powinien dać radę. Ja tym z Lublina już nie wierzę i zamierzam wysłać maca do Warszawy w celu weryfikacji tej pseudonaprawy. Ja nie chcę sam otwierać i sprawdzać, chociaż gwarancja na tą naprawę skończyła mi się niedawno . Teraz niektóre serwisy oferują wymianę tych układów za niecałe 400 zł. Napisz co z tym zrobiłeś . Pozdrawiam.

 

 

Jeśli chcesz to przyślij go do nas i zobaczymy co ten serwis poczynił i co jeszcze da się zrobić.

Poza tym jeśli już piszesz o układach to podpowiem, że na tej płycie układ to najmniejszy problem. Zazwyczaj jego wymiana nie rozwiązuje problemu, tak jak u Ciebie. W dodatku trzeba mieć go czym wymienić, umieć to zrobić i jeszcze mieć odpowiedni układ. To co piszesz o tych datach produkcji to też można między bajki włożyć, bo chińczyk może Ci na układzie wygrawerować co tylko sobie zażyczysz. Oni szlifują stare układy albo zupełnie inne i sprzedają z oznaczeniami jakich potrzebują zamawiający. Dlatego serwis musi tez mieć pewne źródło działających układów, ale to też długi temat na inną rozmowę.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych