Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z aktualizacją Iphone 6.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 D.K.

D.K.
  • 47 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 02 kwietnia 2015 - 18:40

Mam problem ze swoim Iphone 6. Chciałem go zaktualizować do najnowszej wersji. Na telefonie ciągle wyskakiwał jakiś błąd więc postanowiłem to zrobić przez iTunes na komputerze. Pobrałem, zalogowałem się i.....to samo: Nie można zaktualizować Iphone'a. Wystąpił nieznany błąd(53). Następnie telefon próbował zaktualizować się w trybie awaryjnym. Nic nie pomogło. Ciągle wyskakuje jakiś błąd. Z tego co wyczytałem system został usunięty a telefon nie potrafi pobrać i zainstalować nowego. Po odłączeniu od komputera ciągle wyskakuje ekran o Połączeniu telefonu z iTunes. Problem, że gdy go podłaczam ciągle występuje ten sam problem. 

 

Co teraz ? co zrobić aby mój telefon zaczął normalnie działać? Już nawet bez aktualizacji o którą będę się martwił później...


Użytkownik D.K. edytował ten post 02 kwietnia 2015 - 18:42


#2 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 kwietnia 2015 - 19:14

Spróbuj odtworzyć iphone'a w trybie DFU z wyjętą kartą sim (pamiętaj,że stracisz wszystkie dane) jak co możesz później je przywrócić z kopii zapasowej
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#3 D.K.

D.K.
  • 47 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 02 kwietnia 2015 - 21:44

Z tego co widze to w tryb DFU da się wejść tylko z włączonego a więc i działającego Iphone. Ja mam ciągle komunikat ( iTunes <---- "narysowany kabelek" ) - z kartą sim czy bez... I ta kombinacja klawiszy u mnie nie działa. A Program iTunes ciągle próbuje odzyskiwać system w trybie awaryjnym gdy podłącze telefon. Owa kombinacja klawiszy zwyczajnie wygasza/wybudza ekran. Po wybudzeniu, to samo....system próbuje sie odpalić przez tryb awaryjny. Za każdym razem mam błąd 53. 


Taki o to obraz ciągle widnieje na moim telefonie. Jakakolwiek kombinacja wygasza to/włącza.



#4 marooo

marooo
  • 628 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwietnia 2015 - 22:29

W DFU da się wejść też z trybu awaryjnego. Próbuj aż do skutku. W trybie DFU masz mieć finalnie czarny ekran. 

 



#5 D.K.

D.K.
  • 47 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 02 kwietnia 2015 - 23:46

Z tego co zdążyłem wyczytać to na moim telefonie nie ma już systemu gdyż miałem pasek pod jabłuszkiem gdy trwała instalacja a jeszcze nie wystąpił błąd. Pobrałem program który miał wywalić iphona z trybu awaryjnego ale też to nic nie pomaga gdyż ten od razu do niego wraca. 

 

Próbuje wejść w ten tryb DFU i nic :/ ciągle albo mam ekran w którym pokazuje mi abym podłaczył tel pod itunes albo(dosłownie na moment) białe jabłuszku - przy próbach klawiszowych. Nie mniej docelowo ciągle ten tryb awaryjny. 

 

Wyczytałem na angielskich stronach, że bład 53 to coś związanego z niedziałającym klawiszem Touch ID po wymianach szybki. Co najlepsze. Poprzedni właściciel wymieniał szybke gdyż telefon mu spadł..... jednak klawisz Touch ID działał mi cały czas i nie miałem z nim problemów.

 

Będę dalej walczył z tych trybem DFU ale zaczynam wątpić, że w obecnym stanie w jakim jest mój Iphone uda mi się w niego wejść.
Jak sie nie uda to zostaje tylko serwis....eh


Udało się wejść w tryb DFU. Niestety, Znowu po jakiś 55-60% wyskoczył błąd 53....

 

Jeszcze jakieś pomysły?



#6 marooo

marooo
  • 628 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwietnia 2015 - 17:13

Serwis - przecież telefon masz na gwarancji. Chyba że poprzedni właściciel sam się bawił w wymianę i spieprzył coś jeszcze w środku.



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwietnia 2015 - 20:44

Błąd 53 oznacza, że masz wymieniony przycisk home z TouchID. Musisz podłączyć ten przycisk, który był oryginalnie w tym iPhonie. Bez tego telefon jest na śmietnik, bo nie zainstalujesz oprogramowania. 


Poprzedni właściciel wymieniał szybke gdyż telefon mu spadł..... jednak klawisz Touch ID działał mi cały czas i nie miałem z nim problemów.

 

aaa nie doczytałem, czyli ktoś wymienił ekran razem z TouchID, wtedy telefon działa do chwili odtwarzania oprogramowania. Podczas wgrywania oprogramowania jest błąd 53, bo przycisk home jest podmieniony.

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych informacji. Telefon jest do wyrzucenia, bo domyślam się, że jego oryginalnego przycisku home nie odzyskasz.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 03 kwietnia 2015 - 21:08

Czyli przycisk Home jest przypisany do mobo na stałe ?

A co się robi, kiedy wymienia się sam przycisk z TouchID ? Jest w ogóle taka możliwość ?


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 03 kwietnia 2015 - 21:45

Nie ma takiej mozliwosci. Juz o tym bylo.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 kwietnia 2015 - 21:50

Czyli przycisk Home jest przypisany do mobo na stałe ?

 

Tak. Jeśli przycisk lub taśma zostaną uszkodzone to telefon jest do wyrzucenia. W tej chwili nie mam wiedzy na temat możliwości naprawy.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#11 D.K.

D.K.
  • 47 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 04 kwietnia 2015 - 13:16

Telefon dostałem w prezencie i nie mam możliwości uzyskania oryginalnego przycisku Touch ID. 

Szkoda, że sprawa jest nie do rozwiązania.

 

Powiedzcie mi jeszcze, jest możliwosć aby wylogować się zdalnie z iCloud przy obecnym stanie telefonu ? Robiłem to na stronie a mimo to w "Moich urządzeniach" ciągle wyświetla mi mojego Iphona.

 

Mam zamiar sprzedać telefon jako uszkodzony i jeśli jakiś magik go naprawi to nie chciałbym sytuacji w której byłby zalogowany na moim koncie.



#12 Michu282

Michu282
  • 53 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 17:48

No ale jeśli TouchID działał przed odtworzeniem oprogramowania, to chyba nie mógł być wymieniony?  Czy jak to działa?

 

Przyjmijmy, że kupuję 5S czy 6tkę, TouchID działa i łapie odcisk palca, wgrywam sobie nową wersję systemu i od tak wywala błąd 53?

 

Przy okazji u mnie w 5S jest taki problem, że czytnik łapie jednak tylko jak przycisk jest bardzo czysty, jak jest trochę brudny to już nie rozpoznaje palca i muszę go przetrzeć szmatką to zadziała. W innym 5S czytnik łapał zawsze, czy czysty czy brudny. Da się to jakoś naprawić? 5S niestety po gwarancji.



#13 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 kwietnia 2015 - 18:07

Przyjmijmy, że kupuję 5S czy 6tkę, TouchID działa i łapie odcisk palca, wgrywam sobie nową wersję systemu i od tak wywala błąd 53?

 

Przecież napisałem:

czyli ktoś wymienił ekran razem z TouchID, wtedy telefon działa do chwili odtwarzania oprogramowania. Podczas wgrywania oprogramowania jest błąd 53, bo przycisk home jest podmieniony.

 

Tak to wygląda w iPhone 6. Działa do momentu odtworzenia oprogramowania.

W iPhone 5S nie działa w ogóle  już po wymianie, ale da się wgrać oprogramowanie i używać telefonu bez funkcji TouchID.


Użytkownik macsupport edytował ten post 04 kwietnia 2015 - 18:09

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#14 Michu282

Michu282
  • 53 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 18:13

Myślałem, że w 5S i 6 jest ten sam mechanizm, czyli wymieniony przycisk nie działa od razu. Dzięki za info!

 

Rozumiem, że tej mojej wady w 5S raczej się naprawić nie da i przycisk pewnie niedługo padnie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych