Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy MacBook do edycji filmików.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ten_nowy

ten_nowy
  • 2 postów

Napisano 28 marca 2015 - 20:05

Witam. Zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego MacBooka, który przede wszystkim miałby mi służyć do edycji filmików. Filmiki nagrywam telefonem, więc są w 720p. Do tej pory używałem (taka ciekawostka: teraz też używam) Samsunga RV511 i Windows Movie Maker, a ten program ma naprawdę spore ograniczenia, a kupowanie programu za Bóg wie ile nie wchodzi w grę. Wolę kupić laptopa i mieć program w gratisie :D Dodatkowo miałby służyć do przeglądania neta i słuchania muzyki.

 

Czytałem, że na MacBooku przyjemnie się pracuje i ma dobry program do edycji, ale właśnie zastanawiam się, który wybrać. Problem w tym, że nie mogę przeznaczyć na niego dużo pieniędzy, w związku z czym w grę wchodzi używany sprzęt i jak najtańszy, który udźwignie takie obróbki. Znalazłem ich trochę na allegro, ale głównie ze względu na cenę (do 700zł) w grę wchodzi ten 13 calowy A1181.

 

Konkretny, który znalazłem ma specyfikację: Intel Core 2 Duo 2.1 GHz, 2GB 667 MHz DDR2 SDRAM.

 

Byłby to mój pierwszy MackBook, nie znam się tak naprawdę na nich. Jak rozumiem one mają wbudowany ten program do edycji filmików? Na co mam zwracać uwagę przy zakupie poza wyglądem i tym czy bateria jest/działa. Jaka specyfikacja powinna być, żeby dał radę robić to co chcę? Czy w ogóle istnieje możliwość znalezienia czegoś co chcę przy takich funduszach?

 

Dziękuję za odpowiedzi :)


Użytkownik ten_nowy edytował ten post 28 marca 2015 - 20:11


#2 ten_nowy

ten_nowy
  • 2 postów

Napisano 31 marca 2015 - 01:44

Ktoś pomoże? :)



#3 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 31 marca 2015 - 02:32

Nie ma raczej sensu kupować macbooka z C2D za 700zł bo raczej jest w jakiś sposób pewnie już zniszczony patrząc na cenę..

2 gb ramu, możesz się spodziewać że będzie sporo problemów przy edycji filmików.

Podam przykład, ja mam Mavericksa i 8 gb ramu, stałe użycie to około 5-6gb ramu, czasem nieco więcej jak chodzi od 3 tygodni a ja jedyne czego używam to iTunes i Safari i to dość rzadko oba na raz. Więc nie licz na jakąkolwiek przyjemność z działania tego Maca na 2 gb ramu.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 31 marca 2015 - 02:33

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych