Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Stary Macbook Pro 15", 17", czy coś innego?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 screame3r

screame3r
  • 3 postów

Napisano 27 marca 2015 - 22:13

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum ;) Czytałem już tematy pokroju "Ładny mac na allegro - okazja! Czy na pewno?", ale mimo wszystko zakładam nowy temat, ze względu na kilka innych pytań.

Chcę kupić swojego pierwszego Macbook'a (do tej pory jestem posiadaczem tylko iPhone'a, jeśli chodzi o sprzęt Apple). Nie planuję wydać dużych pieniędzy na najnowszy model. Na początku myślałem nad Macbook'iem White Unibody A1342, ale stan w jakim ten model jest sprzedawany jest tragiczny. Spód odchodzi, odkleja się i ogólnie laptop nie prezentuje się dobrze. Później myślałem nad jakimś słabszym Macbook'iem Air, ale niestety nawet 13" to za mało na moje potrzeby.
Dlatego został mi tylko Macbook Pro. Upatrzyłem sobie (stosunek jakość=cena, nie wychodziłem poza Core 2 Duo, ze wzg. na wysokie ceny i5 i i7) modele: Pro 5,3 2.8Ghz 15" Mid-2009 i Pro 5,2 2.8Ghz 17" Mid-2009. Są to właściwie jedne z ostatnich modeli Core 2 Duo, z najlepszymi parametrami spośród możliwych. Myślę, że o ile 17" może być już droższe, to nie zależy mi na tym tak szczególnie. Chyba wolałbym 15'stkę. Ale dlatego założyłem ten temat, aby spytać czy wgl. obserwuję dobre modele i czy warto je w dzisiejszych czasach kupić? Tak jak mówiłem - seria Macbook'ów nie ma dla mnie modeli, podobnie jak Air. 

Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie dla Macbook'a, to nie zależy mi żeby uruchamiać na nim jakieś gry, czy obrabiać terabajty wideo. Jak mówiłem - wcześniej miałem tylko Windows'a, ale chciałbym kupić porządnego laptopa, który (jak na Windows'ie) nie zacznie mi ścinać po trzech miesiącach od zakupu. (Przekonałem się do iPhone'a w porównaniu z innymi smartphone'ami i nie zamierzam już nigdy kupować Androida/Windowsa. Może podobnie będzie z laptopem?). Jedyne na czym mi zależy to np. płynne odtwarzanie filmów (najlepiej żeby chociaż w HD ;) ), możliwość uruchomienia kompilatora i wygodnej pracy na nim, czy jakieś ostatecznie proste gierki. No i ważna jest też bateria. Żeby chociaż kilka godzin pracy było możliwe.

 

PS.
Znalazłem aukcję z 15". Cena jest świetna + nowa bateria + dysk SSD. Także żyć nie umierać, ale oczywiście coś tam "klejone", coś "naprawiane". Co myślicie? 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5209728356


Użytkownik screame3r edytował ten post 27 marca 2015 - 22:17


#2 screame3r

screame3r
  • 3 postów

Napisano 28 marca 2015 - 11:01

Dzięki za odpowiedź ;) Oprócz reklamy (co w pełni rozumiem - każdy chce się jakoś zareklamować), to rozumiem, że te modele dają radę?

Liczę też na kolejne wypowiedzi  ;)


Użytkownik screame3r edytował ten post 28 marca 2015 - 11:02


#3 screame3r

screame3r
  • 3 postów

Napisano 30 marca 2015 - 22:31

Temat zamykam, z powodu braku zainteresowania.

Macbook'a kupiłem. Tego z pierwszego posta.

Pozdrawiam ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych