Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini late 2012 i monitor 4K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 yanan

yanan
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2015 - 18:28

Witam wszystkich,

 

Z racji, że nie mam kogo zapytać w sprawach sprzętu z nadgryzionym jabłkiem chciałbym zapytać czy kupno monitora 4K ma jakikolwiek sens. Z jednej strony w internecie ludzie piszą, że obraz i tak trzeba skalować i że systemy operacyjne nie są jeszcze dopracowane pod kątem takiej rozdzielczości, z drugiej zaś monitory 4k chwalone są za genialny obraz.
Czy z tego wynika, że jeżeli kupię sobie 4k to i tak muszę ustawić sobie na nim rozdzielczość FullHD i uzyskam większe PPI, ale systemy nie są dopasowane to i tak będzie to wyglądać słabo?

 

No dobra, ale co to ma do sprzętu Apple? Ano chciałbym podpiąć monitor Dell P2415Q lub Dell P2715Q (jeszcze nie wiem który) do mac-a mini http://www.cortland.pl/apple-mac-mini-intel-core-2.3ghz-i7-4gb-1tb-hd-graphics-4000.html .Na stronie Apple czytałem, że 4k obsługują najnowsze mac mini z 2014. Pytanie czy tak napisali, bo chcą sprzedać najnowsze komputery, a tak serio to wcześniejsze modele też to potrafią czy 4k obsługują tylko modele z 2014?

 

Przepraszam za wstawienie linka do sklepu, ale chciałem tylko pokazać który model mnie interesuje.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 



#2 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 marca 2015 - 18:50

Tylko 30Hz słabo będzie.



#3 yanan

yanan
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2015 - 19:19

Czym będzie się objawiać słabość tych 30Hz. Obraz będzie smużył?

Jeżeli tak to co w zamian? Może tak jak proponuje Apple czyli rozdzielczość 2560x1440 na 27 calach.
Generalnie komputer ma być do pracy (głównie programowanie) no i czasem chciałbym obejrzeć jakiś program na ipla czy player.

 

Czy najnowszy mac mini obsługuje 60Hz? 

Znalazłem, że też nie https://discussions.apple.com/thread/6605359


Użytkownik yanan edytował ten post 22 marca 2015 - 19:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych