Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac czy Mac Mini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wwitold

wwitold
  • 19 postów

Napisano 19 marca 2015 - 15:07

Mam pytanie:

 

Jestem posiadaczem macbook-a air 2012 z i7. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem komputera stacjonarnego firmy apple.

Jest to spowodowane tym że często zajmuje się montowaniem filmów, obróbką zdjęć itp. Często zdarza. mi się też rozmawiać na Skype z uruchomioną kamerką.Po prostu muszę przyznać że obecny komputer stwożony jest np do Worda i iTunes ale niestety "poci się" przy każdym minimalnym wysiłku graficznym np: oglądanie filmów na YouTube w jakości 1080p albo tak jak podałem wyżej rozmawianie z kamerą na Skype.

 

Zależy mi na swobodnym korzystaniu z komputera a nie ciągłym użeraniu się z głośnym wiatrakiem, szybkim nagrzewaniem się, niespodziewanym wyłączeniem programu, ciągłym pilnowaniem odłączania ładowarki.

 

I teraz pytanie do was: czy Mac mini czy iMac? Po prostu który z modelów jest lepszy do takich rzeczy.

Chciałbym zmieścić się w 6-7 tys. ale też mogło by być taniej. ;)

Dodam że monitor klawiaturę i mysz już mam.

 

Proszę też o sprecyzowanie co do procesora i RAMu.

Z góry za odpowiedź dziękuje :) 



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 marca 2015 - 16:27

Z tym że MBA jest do worda i itunes to bez przesady. Ale co mnie zaciekawiło. Czy jak oglądasz youtube nie robisz tego w chrome? Bo jak tak to tu może być problem wiatraków. JA chrome trzymałem tylko dlatego że miałem tutoriale w tym badziewiu flashowym i nie chciałem instalować programu od adobe. Filmiki na youtube oglądam w safari i zapomniałem jak pracuje wentylator. A mam procek tylko i5.

 

Co do pytania mini czy iMac to ja odpowiem iMac z 8 lub 16 GB ramm i SSD 256 GB + dysk zewnętrzny. Mini moim zdaniem się nie nadaje do poważnych prac bo chyba (tu można mnie poprawić) ma procki nie wiele lepsze od tych z macboków.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 wwitold

wwitold
  • 19 postów

Napisano 19 marca 2015 - 16:53

Z tym że MBA jest do worda i itunes to bez przesady. Ale co mnie zaciekawiło. Czy jak oglądasz youtube nie robisz tego w chrome? Bo jak tak to tu może być problem wiatraków. JA chrome trzymałem tylko dlatego że miałem tutoriale w tym badziewiu flashowym i nie chciałem instalować programu od adobe. Filmiki na youtube oglądam w safari i zapomniałem jak pracuje wentylator. A mam procek tylko i5.

 

Co do pytania mini czy iMac to ja odpowiem iMac z 8 lub 16 GB ramm i SSD 256 GB + dysk zewnętrzny. Mini moim zdaniem się nie nadaje do poważnych prac bo chyba (tu można mnie poprawić) ma procki nie wiele lepsze od tych z macboków.

dzięki z sugestię   :)

Co do pytania, faktycznie używam chrom bo znalazłem w internecie informację że działa szybciej.

Spróbuje wrócić do używania safari.

 

Chciałbym dodać że najbardziej denerwujące jest nagrzewanie się(i głośne chłodzenie) w Macbooku

Jak to wygląda w np: iMac-u?

 

Tematu nie zamykam, jeżeli ktoś jeszcze może mi pomóc w wyborze czekam na komentarz.


Użytkownik wwitold edytował ten post 19 marca 2015 - 17:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych