Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air z Euro.com czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 11 marca 2015 - 12:24

Witam znalazłem taką ofertę na euro.com.pl : http://www.euro.com....mavericks.bhtml

Jak myślicie za tą cenę warto kupić ten komputer? Patrząc na ogólne podwyżki sprzętu Apple to ten sprzęt idzie z cenami w gorę. No i daja raty 10 x 0 procent, więc te 390 zł nie obciąży zbytnio budżetu. Przyznam że mam już w domu dwa ipady i 4 letni komp z Windowsem. Myślicię że potrzebny mi kolejny komp? Generalnie sprzęt służy mi do neta, zdjęć, filmów itd.

#2 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 11 marca 2015 - 12:32

Cena normalna, a czy Ci potrzebny to sam sobie odpowiedz :-)



#3 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 11 marca 2015 - 13:06

W Media Markt lub Saturn w stacjonarnym sklepie powinien być tańszy. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#4 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 11 marca 2015 - 15:18

Właśnie w Media Markt i Saturnie cena jest 4199 zl, poza tym malo jest tych lapków w sklepach, jak już to powystawowe niestety... A w Euro nóweczka, zafoliowana....

#5 Darson

Darson
  • 173 postów

Napisano 12 marca 2015 - 19:20

4 gb ramu to dość mało jak na komputer do internetu/filmów.



#6 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 12 marca 2015 - 19:49

Właśnie w Media Markt i Saturnie cena jest 4199 zl, poza tym malo jest tych lapków w sklepach, jak już to powystawowe niestety... A w Euro nóweczka, zafoliowana....

 

Dziwne, ostatnio widziałem w Saturnie w Łodzi za 3499 zł. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#7 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 13 marca 2015 - 15:21

Może 11"? Albo z wystawy?



#8 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 marca 2015 - 20:12

4 gb ramu to dość mało jak na komputer do internetu/filmów.

 

Chyba żartujesz? Ja mam 4GB i nie narzekam.


Witam znalazłem taką ofertę na euro.com.pl : http://www.euro.com....mavericks.bhtml

Jak myślicie za tą cenę warto kupić ten komputer? Patrząc na ogólne podwyżki sprzętu Apple to ten sprzęt idzie z cenami w gorę. No i daja raty 10 x 0 procent, więc te 390 zł nie obciąży zbytnio budżetu. Przyznam że mam już w domu dwa ipady i 4 letni komp z Windowsem. Myślicię że potrzebny mi kolejny komp? Generalnie sprzęt służy mi do neta, zdjęć, filmów itd.

 

Sprzęt w tej specyfikacji bez najmniejszego problemu posłuży Ci do tego co opisałeś. Ja też mam 4GB ramm i obrabiam sobie zdjęcia w Pixelmator, piszę strony www czy czasem zdarzało mi się nawet konwertować pliki video.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#9 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 13 marca 2015 - 23:38

Ogólnie to zakup MacBooka poniżej 15" pozbawiony jest sensu. Takze' niepotrzebny ci
In­te­ligen­tni ludzie są często zmusza­ni do pi­cia, by bez­kon­flik­to­wo spędzać czas z idiotami. - Ernest Hemingway

#10 ejostasz

ejostasz
  • 66 postów

Napisano 14 marca 2015 - 10:03

Do neta, zdjęć, filmów? Bez zastrzeżeń. Od 2 lat mam Aira o prawie takiej samej konfiguracji ( tylko z Intel 4000). Służy świetnie. Plus super mobilność. Da radę i z imovie i photoshopem, o mniej "ramożernych" aplikacjach nie wspomnę. Naprawdę polecam! 



#11 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 23 marca 2015 - 22:48

Dziękuję za rady. Nadal się zastanawiam czy kupić, czy nie...:(

#12 kris8

kris8
  • 46 postów

Napisano 24 marca 2015 - 13:51

Też się zastanawiam już od kilku tygodni... czy jest mi niezbędny.

Tylko, że ja na x-kom.



#13 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 24 marca 2015 - 19:47

Komp stacjonarny to nie laptop :) a może sprzedaj ipada\ipady i kup aira bardziej Ci sie przyda. A to , ze macbook to tylko 15" i więcej to jakaś bzdura większej głupoty dawno nie czytałem

iPhone  X

MacBook Pro Retina 13"  2016 I7 16GB RAM


#14 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 25 marca 2015 - 10:23

A to , ze macbook to tylko 15" i więcej to jakaś bzdura większej głupoty dawno nie czytałem

 

Dla mnie MacBook to tylko 15 cali. Gdzie tu moja głupota w poście? Może tak zrozumiałbyś że każdy ma swoje zdanie? Bo nie wyobrażam sobie, żebym czyjeś preferencje mógł określać mianem bzdury/głupoty.

 

 

 

Leci zgłoszenie do moderacji. 


In­te­ligen­tni ludzie są często zmusza­ni do pi­cia, by bez­kon­flik­to­wo spędzać czas z idiotami. - Ernest Hemingway

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 marca 2015 - 11:29

Dla mnie MacBook to tylko 15 cali. Gdzie tu moja głupota w poście? Może tak zrozumiałbyś że każdy ma swoje zdanie? Bo nie wyobrażam sobie, żebym czyjeś preferencje mógł określać mianem bzdury/głupoty.

 

 

 

Leci zgłoszenie do moderacji. 

 

Nie napisałeś, że dla Ciebie MacBook poniżej 15" ma sens tylko...

 

Ogólnie to zakup MacBooka poniżej 15" pozbawiony jest sensu. Takze' niepotrzebny ci

 

A to jest różnica.

Gontar3d słusznie zauważył, że niekoniecznie masz rację.

Dla osób pracujących więcej w terenie 13" a nawet 11" może okazać się lepszym wyborem niż 15".



#16 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 27 marca 2015 - 23:15

Kupiłem 13" Mac Book Air za 3499 zł w Media Markt :) szukałem, szukałem i znalazłem. Na razie wrażenia ze sprzętu super, z oprogramowania tak sobie. W safari nie wiem jak włączyć otwórz w nowej karcie :(

#17 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 28 marca 2015 - 00:26

Nie napisałeś, że dla Ciebie MacBook poniżej 15" ma sens tylko...

 

 

A to jest różnica.

Gontar3d słusznie zauważył, że niekoniecznie masz rację.

Dla osób pracujących więcej w terenie 13" a nawet 11" może okazać się lepszym wyborem niż 15".

 

Tomek daj spokój. Mam za każdym razem podkreślać, że piszę w imieniu swoim a nie bliżej nieokreślonej rzeszy ludzi? Poza tym zarzucanie komuś bzdur i głupot nie kwalifikuje się chyba jako "zauważanie, że niekoniecznie mam rację". 

 

Aż czasem żałuję, że jeden z drugim nie ma możliwości zarzucić mi głupoty prosto w twarz. 


In­te­ligen­tni ludzie są często zmusza­ni do pi­cia, by bez­kon­flik­to­wo spędzać czas z idiotami. - Ernest Hemingway

#18 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 30 marca 2015 - 00:14

Przesiadka z Windy ogólnie szok..wszystko inaczej. Na początku ogromny nerw i nie wiedziałem co zrobić, lecz powolutku się przyzwyczajam i ogarniam temat. Sprzęt idealnie łączy się z głośnikami  Bluetooth Creative i Logitech. Jednym słowem 22 wiek do mnie zawitał :)



#19 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 30 marca 2015 - 00:55

4 gb ramu to dość mało jak na komputer do internetu/filmów.

 

To do czego wystarczy 4GB, do odpalenia gołego systemu?

Przy 4GB na MBA miałem odpalony cały pakiet Adobe i chodziło bez problemu, przez takie głupoty ludzie tylko wydają zbędną kasę.



#20 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2015 - 07:16

To do czego wystarczy 4GB, do odpalenia gołego systemu?
Przy 4GB na MBA miałem odpalony cały pakiet Adobe i chodziło bez problemu, przez takie głupoty ludzie tylko wydają zbędną kasę.

 
Tutaj bym jednak trochę polemizował. Jak masz SSD to może te 4GB wystarcza (dotyczy tylko i wyłącznie Yosemite). Jak masz 5400 rpm + parę usług w autostarcie (jakiś dropbox, google drive czy Adobe CC helper czy jak go tam zwą) to beachballe masz co chwilę. Mówię z doświadczenia z takim sprzętem (MBP 13), który ktoś kiedyś przyniósł, bo nie dało się na nim pracować. Na dzień dobry, po odpaleniu wszystkich tych dupereli (ponoć były właścicielowi niezbędne, nie wnikałem) użycie RAMu było ok. 5GB i skutkowało to ciągłym swapowaniem.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#21 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2015 - 15:03

A ja tam żyję z MBA z 4 GB RAM i jestem zadowolony. Czasami nawet coś tam w szopie machnę, i jakoś nie zauważyłem tego braku RAM, a już w ogóle przy standardowych takich biurowych sprawkach, internetach albo filmach....no ale pewnie jest jak piszesz z HDD...


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#22 abzo

abzo
  • 78 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 marca 2015 - 16:11

Przecie ssd w macbook air odciaza ram . 4gb spokojnie starczy do prac biurowych i nic nie laguje . Bierzecie jakies przyzwyczajenia z okienek ze im wiecej ramu tym lepiej . Fakt lepiej wiecej niz mniej ale do pakietu office, filmow i neta spokojnie starczy .

MBPr 2015 8GB/128GB , Iphone 6 16GB  , Ipad Mini Retina 16 GB LTE , Ipod Shuffle 2GB


#23 szymek

szymek
  • 49 postów
  • Skądszczecin

Napisano 31 marca 2015 - 21:34

Czy wersję Air z 8gb ramu można najszybciej kupić przez sklep apple czy w jakiś sklepach dostępne są od ręki? ;) Jakoś nie zauważyłem do tej pory żeby sklepy miały w ofercie wersje z 8gb, a tak czasy oczekiwania dają na 3-5 tygodni.



#24 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 31 marca 2015 - 21:49

W x-komie chyba mają. W Saturnie też się czasem trafi. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#25 stpn

stpn
  • 34 postów

Napisano 01 kwietnia 2015 - 20:45

Kupiłem 13" Mac Book Air za 3499 zł w Media Markt :) szukałem, szukałem i znalazłem. Na razie wrażenia ze sprzętu super, z oprogramowania tak sobie. W safari nie wiem jak włączyć otwórz w nowej karcie :(

 

hej, możesz mi napisać czy to dokładnie ten model mca kupiłeś co na początku podałeś ? czy komputer był w 100% nowy, pudełko zafiolowane itd. ? Bo właśnie wracam z mediamarkt i ten model był tam dziś za 3999 zł. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych