Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#51 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 10 marca 2015 - 21:23

Fajnie się czyta narzekania na nowego Macbooka Pro, szczególnie w sytuacji, kedy nikt z opisujących jego wady nie miał go w ręku :)

To trzeba go pomacać, żeby zauważyć obecność ledwie jednego i aktualnie skrajnie niepopularnego portu?


  • keniutek i tomek1906 lubią to

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#52 lucasmaster

lucasmaster
  • 495 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 10 marca 2015 - 21:41

Według mnie komputer rewelacja, żałuję tylko braku Magsafe, jeden port w zupełności wystarczy, przejściówki lada dzień będą tanie więc tym bym się nie martwił… Wszystko idzie w kierunku pełnej integracji z chmurą i bezprzewodowych akcesoriów. 

 

Niestety ponarzekać na cenę możemy, ale to nie wina Apple, gdyby kurs USD był z poziomu grudnia to wtedy byłoby 5300… No ale niestety nasza PL gospodarka nie powala… Niedługo wszystko podrożeje, więc radze wykupować zapasy :D hehe Niestety cały świat opiera się na USD.


  • Jelex i Andaar lubią to

#53 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 10 marca 2015 - 21:45

Ten laptop jest przede wszystkim dla dziennikarzy i pisarzy lubiących podróże.



#54 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 marca 2015 - 23:51

Nie wiem czy to ktoś zauważył, ale na keynote Macbook Pro był nazwany netbookiem.

To chyba rozwiązuje kwestie zastosowań tego modelu ?


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#55 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 11 marca 2015 - 00:01

A tak z czystej ciekawości, kiedy ten nowy maczek trafi do polskich sprzedawców (chodzi mi o salony iSpot, Cortland, iMad, itp.), bo przyznaje, że z chęcią bym go obmacał :D


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#56 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 11 marca 2015 - 00:59

1300$ - cena jak za nowosc nie odstrasza , dla mnie osobiscie wsam raz do uzytku typowo domowego. Brak portow mi nie przeszkadza , wszystko w domu wireless . Zloty kolor to raczej dla kobiet , dla mnie ciemny szary.


Użytkownik folharth edytował ten post 11 marca 2015 - 01:00


#57 Kazek-ff49ee234d

Kazek-ff49ee234d
  • 527 postów

Napisano 11 marca 2015 - 02:07

4800 to chyba nie aż tak drogo (mówię tu teraz o tych osobach, które mogą sobie pozwolić - mają rodzinę lub coś w ten deseń w USA).

zapomniales o podatku TAX !  mi jakos wychodzi 5400zl  czyli 600zl wiecej niz podales a dolar caly czas w gore juz po 3.87 u mnie placa jak chcesz sprzedac :)   co nie zmienia faktu ze i tak jest 900zl taniej :)



#58 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 11 marca 2015 - 10:38

Z której strony bym na niego nie spojrzał to nie widzę żadnego sensu w przełożeniu cena/wydajność. Cep jak z tabletu (Core M w sprzęcie za ponad 6 tysięcy ? :E, srsly guys? ), pasywne chłodzenie ? Nie wiem w jaką grupę docelową celuje nowa zabawka Tima, ale kilka razy mniej kosztuje Chromebook i chyba z nim w szranki powinien stanąć nowy MacBook. Nie wiem jak to jest, że oferujący więcej MBA kosztuje mniej niż nowy MB. Może te kolory? Nie wiem. 


  • keniutek lubi to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#59 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 11 marca 2015 - 13:09

Nie bądźmy zdziwieni tym jaki jest nowy MacBook, już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że będzie miał jeden port, ważył około 1kg, będzie cienki oraz dostępny w trzech kolorach. Jeżeli chodzi o budowę, to niczym nie jestem zaskoczony, liczyłem na ciut mocniejszy procesor. Szokiem jest natomiast dla mnie cena, bo ja liczyłem że zastąpi on poprzedniego, 13" MacBooka Pro z Retiną, który był za 5499 zł, 6299 zł to dla mnie stanowczo za dużo. Zresztą, to już dla mnie druga wpadka Apple w niedługim odstępie czasu, jeśli chodzi o komputer, mam na myśli Maca Mini late 2014, który ma dość słabą konfigurację jak dla mnie w stosunku do ceny, w dodatku zerowe możliwości rozbudowy. Jeszcze przed prezentacją myślałem, że ten nowy MacBook to będzie idealny komputer dla mnie, ale teraz z tą ceną zmieniam zdanie.

#60 Marcin Warnacki

Marcin Warnacki
  • 1 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marca 2015 - 13:36

Ten laptop jest przede wszystkim dla dziennikarzy i pisarzy lubiących podróże.

 

Tak własnie, idealnie nadaje się do pracy poza domem. Swietna grafika itp......



#61 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 11 marca 2015 - 14:22

zapomniales o podatku TAX !  mi jakos wychodzi 5400zl  czyli 600zl wiecej niz podales a dolar caly czas w gore juz po 3.87 u mnie placa jak chcesz sprzedac :)   co nie zmienia faktu ze i tak jest 900zl taniej :)

Liczyłem po "starej" cenie dolara sprzed paru dni, czyli 3.7, ale masz rację, 5200 (vatu nie trzeba płacić jeśli się zamówi w internetowym store), czyli 1100 zł taniej, to chyba troszkę różnicy i tak jest :D

Oby spadł do końca wakacji ten dolar, bo może być kiepsko jak dalej będzie rósł :(


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#62 Bomberek

Bomberek
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2015 - 14:30

http://ark.intel.com...-up-to-2_90-GHz opis procka w nowym "rMBA" jakby ktoś się interesował :-)



#63 Diegon

Diegon
  • 46 postów

Napisano 12 marca 2015 - 20:07

Fakt, cena nowego MacBooka odstrasza chociaż spodziewałem się, że nie będzie tanio. Natomiast sama konstrukcja bardzo mi się podoba i jest to według mnie jeden z najładniejszych maków jaki powstał do tej pory. Jedyne czego będzie mi w nim brakowało to świecącego jabłka ;) ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Nowa klawiatura i trackpad wygląda ciekawie i jak tylko MB pojawi się w sklepach to będę musiał zobaczyć. Ograniczenie złączy do minimum też mi nie przeszkadza - odkąd kupiłem rMBP nie użyłem USB ani razu i wcale mi tego nie brakuje. Niestety boję się o samą wydajność, ponieważ to już nie wygląda tak imponująco. Rozumiem, że to nie jest maszyna do ciężkiej pracy, ale aktualnie nie wybrałbym go jeżeli miałby to być mój główny komputer (mimo tego, że używam go do podstawowych czynności).


Użytkownik Diegon edytował ten post 12 marca 2015 - 20:07


#64 Lukaszeq

Lukaszeq
  • 31 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 marca 2015 - 20:49

Rozumiem, że to nie jest maszyna do ciężkiej pracy, ale aktualnie nie wybrałbym go jeżeli miałby to być mój główny komputer (mimo tego, że używam go do podstawowych czynności).

 

W mojej ocenie nowy MacBook to "zło konieczne" potrzebne do rebootu całej serii. Taki iPad Pro.

 

Z drugiej strony ekstremalna miniaturyzacja najwyraźniej wykluczyła wariant rozszerzenia pamięci RAM. Dla wielu osób to nie brak złącz, a właśnie niewystarczająca ilość RAMu może być czynnikiem dyskwalifikującym.


Użytkownik Lukaszeq edytował ten post 12 marca 2015 - 20:50

MBP early 2015 iPhone 7 (32GB) ➕ W S1  iPad Air  iPod nano 7G


#65 Diegon

Diegon
  • 46 postów

Napisano 13 marca 2015 - 09:36

Ma swoje wady, ale ma też sporo zalet i wydaje mi się, że dla wielu osób jako dodatkowy komputer mobilny będzie jak znalazł. Po prostu MB poszerzył ofertę i każdy wybierze to co chce. Apropo pamięci, w MB Air RAM zaczyna się od 4GB, więc chyba nie jest z tym tak źle ;)
  • Jelex lubi to

#66 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 13 marca 2015 - 13:21

Jak myślicie można w tym roku spodziewać się wersji Middle 2015 lub Late 2015 z trochę lepszymi parametrami lub chociaż możliwością rozszerzenia RAM (procesor teraz można wybrać na zamowienie 1,3 GHz, lecz RAMu więcej chyba nie) czy jednak ta wersja będzie na cały rok i dopiero w 2016 pojawi się jakaś mała zmiana w parametrach?
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#67 Darson

Darson
  • 173 postów

Napisano 13 marca 2015 - 16:27

Raczej szybko go nie odświeżą, mają inne modele, których nie ruszali dłuższy czas.

Jako dodatkowy komputer na wyjazdy, wakacje czy na kanapę idealny :)

Nie był on stworzony do pracy jako główny komputer i nie jest przeznaczony do cięższych programów czy podłączenia 15 monitorów. Mogli dać magnesikowe złącze i wywalić to usb. Magnes już wiele razy uratował laptopy przed upadkiem, a port usb w takim komputerze jest jak dla mnie zbędny.


  • Jelex lubi to

#68 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 13 marca 2015 - 20:33

Hehe, wystarczyło do obecnych airów dać retinę i ewentualnie ten gładzik i klawiaturę. No ale wtedy pro 13 by się nie sprzedawała.

Ja  kupiłem pół roku temu rMBP 13" i pewnie go zamienię jak pojawią się nowe smukłe 15 robione w stylu nowego macbooka, ale z większymi możliwościami. Pewnie minie ze 2 lata.


Użytkownik imn edytował ten post 13 marca 2015 - 20:34

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#69 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 14 marca 2015 - 08:10

Najlepsze podsumowanie nowego Macbooka :-P


  • BraveXL, bbart79 i Jelex lubią to
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#70 geekboy68k

geekboy68k
  • 45 postów

Napisano 14 marca 2015 - 13:25

Trafiłem w Sieci na taki komentarz:

Nawet Luksemburg ma więcej portów


:)

#71 Pietruszex

Pietruszex
  • 141 postów

Napisano 17 marca 2015 - 09:09

Nowy Macbook jest jak blondynka, ładna na zewnątrz ale pusta w środku, za to ma trochę więcej "portów" xP (oczywiście to tylko żart, nie wszystkie blondynki są puste także dziewczyny nie gniewajcie się :D ).


  • wojtkow lubi to

Komputer: iMac 21,5 Late 2013, Intel Iris Pro, Intel Core i5 2,7ghz, 8gb ram Sprzęt Mobilny: iPhone 6s Plus 64gb Gwiezdna Szarość, Macbook 12 Early 2015 Gwiezdna Szarość 


#72 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 17 marca 2015 - 09:20


  • bbart79 lubi to

Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#73 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 marca 2015 - 15:36

Nie zwróciliście Panowie uwagi na jedną, ale drobną rzecz. Ten laptop/netbook będzie się idealnie nadawaje do biznesu. Jeśli baterie będą trzymały 12h to cud miód i większości ludzi nie potrzebuje większej wydajności. Pomijam graczy i profesjonalistów - to nie jest dla Was sprzęt. 

Poza tym to prototyp - pierwszy prototyp sprzętu o którym wszyscy marzyliśmy - bez kabli "cord cutter". Na chwilę obecną jego wydajność jest marna ale to tylko jaskółka zapowiadająca coś czego należy się spodziewać. Jedyny kabel który będzie potrzebny to zasilający - w czasie kiedy śpimy. 

Nie spodziewałbym się rewolucji jutro czy pojutrze - to będzie stały trend ewolucyjny - dla mnie jako inżyniera to piękne rozwiązanie  - wszystko na jednej płycie i bez tych cholernych wiatraków. Cisza i długi czas pracy. Tego daj nam (wpisz co chcesz...).

 

Pozzdro, aa



#74 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 17 marca 2015 - 22:56

Tylko zwróć uwagę że to nie tak proste. Cóż po biznesie? Tam nie używają pamięci flash - używają. Nagrać coś na pendrive aby przenieść na inny komputer to coś standardowego obecnie (i przez najbliższe 2 lata pewnie tak pozostanie) niezależnie czy to produkcja, szkolenia, biznes itd. Pewnie są cloudy, poczta, są fajne, współdzielone, ale jak masz przez nie uwspólnić np 2GB prezentacji to niestety co być nie nawymyślał to przez pendrive pójdzie szybko i od ręki, a przez Cupertino poleci naście minut najmniej.

Tak jak pisałem MB to public concept, bez fazy przejściowej. Zwróć uwagę że większośc nawet macbooków traciło i zyskiwało funkconalość płynnie. Najpierw pojawiał się cd obok fdd. Później znikał fdd, pojawiało się usb obok dvd, jak usb się ustatkowało, zniknął dvd. Teraz w dobie gdy urządzenia usb-a są popularne, ba naset produkowane i coraz powszechniejsze z usb3 to przejście na usb-c powinno być płynne, np od modelu 2013,14 być obecne w 1 sztuce w rmbp i wtedy dopiero wprowadzić laptop bez usb-a.

Obecnie to widze jako sztuczne ograniczenie. Zaraz się okaże że piękny laptop przez większość czasu właściciel ogląda z obwieszonym klockiem wielkości paczki papierowsów z potrzebnymi gniazdkami.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#75 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 marca 2015 - 23:22

Tylko zwróć uwagę że to nie tak proste. Cóż po biznesie? Tam nie używają pamięci flash - używają. Nagrać coś na pendrive aby przenieść na inny komputer to coś standardowego obecnie (i przez najbliższe 2 lata pewnie tak pozostanie) niezależnie czy to produkcja, szkolenia, biznes itd. Pewnie są cloudy, poczta, są fajne, współdzielone, ale jak masz przez nie uwspólnić np 2GB prezentacji to niestety co być nie nawymyślał to przez pendrive pójdzie szybko i od ręki, a przez Cupertino poleci naście minut najmniej.

Tak jak pisałem MB to public concept, bez fazy przejściowej. Zwróć uwagę że większośc nawet macbooków traciło i zyskiwało funkconalość płynnie. Najpierw pojawiał się cd obok fdd. Później znikał fdd, pojawiało się usb obok dvd, jak usb się ustatkowało, zniknął dvd. Teraz w dobie gdy urządzenia usb-a są popularne, ba naset produkowane i coraz powszechniejsze z usb3 to przejście na usb-c powinno być płynne, np od modelu 2013,14 być obecne w 1 sztuce w rmbp i wtedy dopiero wprowadzić laptop bez usb-a.

Obecnie to widze jako sztuczne ograniczenie. Zaraz się okaże że piękny laptop przez większość czasu właściciel ogląda z obwieszonym klockiem wielkości paczki papierowsów z potrzebnymi gniazdkami.

 

2 GB na powerpointa czy excela? To nie jest sprzęt dla grafików, muzyków, inżynierów czy architektów. 

Poza tym zwróć uwagę, że jeśli korzystasz z infrastruktury apple masz airdrop. Jak z mieszanej to cierp bracie i płać za przejściówkę lub za chwilę będą pendrivy  z usb-c.

Apple nie boi się eksperymentować i to własnie zrobili - pokazali "hey, to jest pierwszy na świecie cordcutter. Trochę wolny - hey ! napiszcie do intela że się grzebią -

ale jest JUŻ". Nie za 5 lat.

 

Nie jestem fanbojem - siedzę na 4rech systemach (+ dziadek Novell), ale doceniam starania apple i wkurza mnie intel, że ma monopol na procki (niby nie ma ale ma i się grzebie bo sprzedaż nie spada).

 

Nie jestem też klientem tego lapka/netbooka bo jeszcze ma mleko pod nosem a ja nie lubię być betatesterem  za takie pieniądze. Choć someday, who knows!

 

pozzdro, aa 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych