Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#26 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 09 marca 2015 - 22:31

Głupiego pendrive nie można podłączyć bez przejściówki. Dziękuję postoję. Dobrze, że nie czekałem i kupiłem rMBP. Taniej było i wszystko co potrzebne na miejscu.

 

Brak świecącego jabłka to akurat jak dla mnie zaleta.


Użytkownik Szaman35 edytował ten post 09 marca 2015 - 22:32

  • tomek1906 lubi to

#27 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 09 marca 2015 - 22:43

Z cenami to akurat wszystko podrożało…. nawet 5S podrożał… dzieje sie… 



#28 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2015 - 22:54

Wina kursu $


  • Andaar lubi to

#29 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 09 marca 2015 - 23:04

Błąd jak z pierwszymi AIr - (1 port usb pod klapką). Niestety ale usb3 jest obecnie nadal wiodącym standardem, a na rynku i w domach jest pełno sprzętu na klasyczne usb (z iphonami i ipadami włącznie). Wireless tak, ale nawet 802ac nie oferuje takich transferów realnych jak byle kabelek usb2, o 3 nie wpominając. Bezprzewodowych pendrive też nie ma ;) a często się zdarza dostać coś "mam na penie" i wtedy przejściówkowanie? Kto to by nosił. Mogli dać to jedno usb zamiast jacka - tego łatwiej zastąpić słuchawkami na bt bo to indywidualna sprawa, usb to jednak interoperacyjność w kontaktach.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#30 lordon

lordon
  • 248 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 09 marca 2015 - 23:15

Chętnie zamienił bym swoją retinę i kupił go w czarnej wersji ;) ... + imaca 27" ;) bo bez niego tego MB nie dało by się używać na codzień xd 


MacBook Pro 16' 2021 M1 pro 32gb 1tb | Iphone X | Ipad 2 / 1 mini | Ipod od Shuffle, przez Nano, po Touch

(: Playstation: KoNrAd_11


#31 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2015 - 23:19

Wina kursu $

kurs spada to ceny wyżej, tak?


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#32 dejnasm

dejnasm
  • 64 postów

Napisano 09 marca 2015 - 23:37

Ogólnie po tej prezentacji pierwszy raz się cieszę, że mam stary model...


  • krpablo i matt.one lubią to

#33 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 09 marca 2015 - 23:38

To pojechali z cenami. W grudniu kupiłem MBPro Retina 15" MGXC2PL za 9300, a teraz 11999... W Saturnie ten model jeszcze jest za 9799, tańszy za 7699. Ciekawe jak długo...

Gdy kupowałem laptopa, dolar był po 3,35 ,teraz 3,8, czyli wzrósł o około 13,5%, maki zdrożały chyba trochę bardziej... 


  • Jelex lubi to

#34 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 09 marca 2015 - 23:47

Ogólnie po tej prezentacji pierwszy raz się cieszę, że mam stary model...

Czyli jak rozumiem wciąż pracujesz na Macbook White?



#35 k80i

k80i
  • 77 postów

Napisano 10 marca 2015 - 00:44

 Bezprzewodowych pendrive też nie ma ;) a często się zdarza dostać coś "mam na penie" i wtedy przejściówkowanie?

 

 

Kolego mylisz się, są bezprzewodowe: przykład Sandisk http://www.sandisk.c...ss/flash-drive/


  • Jelex lubi to

#36 Wuyek

Wuyek
  • 35 postów
  • SkądKävlinge, Szwecja

Napisano 10 marca 2015 - 01:18

Masakra. Tak bardzo, ale to bardzo czekalem na tego MacBooka 12 cali,zeby go kupic i zmienic sobie moja stara 7 letnia cegle od Samsunga na sprzed od apple. Oczywiscie pelne rozczarowanie. Gdyby chociaz byl 1 port usb to co innego, ale bez tego sie niestety nie obejdzie, jeszcze za tak OGROMNA cene. W aktualnym momencie mocno przesadzili  i wydaje mi sie, ze wielu klientow nie beda mieli z tego powodu. Moglby mi ktos wyjasnic o co chodzi z tymi podwyzkami cen w wszystkich sprzetach od Jabluszka ? 


MacBook 12" 1.3Ghz Early 2015 | MacBook Air 11" Early 2014 | Apple Watch Sport 42mm Space Gray | Iphone 6 Plus 128 GB 


#37 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 10 marca 2015 - 01:20

Kolego mylisz się, są bezprzewodowe: przykład Sandisk http://www.sandisk.c...ss/flash-drive/

 

Ilu masz znajomych, ile oni mają pendrivewow? Któryś z nich ma taki? Jaki to jest odsetek? Promil czy zero?

Że takie są (na obrazku) to wiem, to taki przenośny bezprzewodowy NAS po prostu.


Użytkownik elita edytował ten post 10 marca 2015 - 01:21

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#38 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 10 marca 2015 - 01:21

Masakra. Tak bardzo, ale to bardzo czekalem na tego MacBooka 12 cali,zeby go kupic i zmienic sobie moja stara 7 letnia cegle od Samsunga na sprzed od apple. Oczywiscie pelne rozczarowanie. Gdyby chociaz byl 1 port usb to co innego, ale bez tego sie niestety nie obejdzie, jeszcze za tak OGROMNA cene. W aktualnym momencie mocno przesadzili  i wydaje mi sie, ze wielu klientow nie beda mieli z tego powodu. Moglby mi ktos wyjasnic o co chodzi z tymi podwyzkami cen w wszystkich sprzetach od Jabluszka ? 

Dolar kosztuje prawie tyle ile Euro...

A mi się tam bardzo podoba, przejściówka starczy mi i planuję go zakupić może za pół roku :D


  • Jelex lubi to

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#39 krpablo

krpablo
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 marca 2015 - 07:49

A mi się jeszcze 3 miesiące temu wydawało, że mój Air ma mało portów i słaby procesor. Teraz to mogę powiedzieć że mam ich 4 razy tyle co nowy Macbook :).

 

A do rzeczy: nie rozumiem do końca, w jaki target celuje Apple z tym Macbookiem. Wszyscy czekali na MBA z Retiną, a dostali w zasadzie iPada z klawiaturą, dobrym gładzikiem i OS X. Gdyby on kosztował tyle, ile MBA 2014 ze średnią konfiguracją (czyt. 4500) i miał chociaż MagSafe dodatkowo, to można by się było nad nim zastanowić. Subiektywnie jak dla mnie - bardzo niska użyteczność, za to do lansowania się na mieście - idealny. Chociaż mogli zostawić to świecące jabłuszko, to mi się akurat podoba w dotychczasowych modelach :).



#40 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2015 - 09:42

Dla mnie komputer idealny, nawet kupił bym sobie tą przejściówkę i pendrive z dwoma gniazdami USB i nowy szybki router. 

Tylko ta cena przeraża, a funkcjonalność nie wiele większa od nowego iPada Air 2 z dobrą klawiaturą. 


Czyli jak rozumiem wciąż pracujesz na Macbook White?

Ja nadal pracuje na Mid 2010 z 8GB RAM i SSD 256GB. Ciekawe jaka jest różnica w wydajności między moim starym a nowym macbookiem? 


  • Jelex lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#41 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 10 marca 2015 - 10:37

A jak będę chciał jednocześnie ładując baterię obejrzeć film z pendrive na tv przez hdmi to co? Jest jakiś rozgałęziacz czy coś? 

Sorry, ale jak dla mnie to pomyłka z jednym złączem.



#42 Bomberek

Bomberek
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2015 - 10:44

Tylko design ładny - reszta straszliwa kupa... poczawszy od ... portów  a skończywszy na wydajności . Cena jest drugorzędna bo dla niektórych 10 pln to dużo a dla niektórych 1000000 to mało :-)



#43 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2015 - 11:01

Nie da się ukryć, że jestem potężnie rozczarowany tym Macbookiem. Tydzień temu wróciłem z Japonii, gdzie miałem okazję kupić nowego Air 11", który zastąpiłby używanego przeze mnie aktualnie Aira. Zrezygnowałem, bo liczyłem, że Apple pokaże nowego z ekranem Retina, który dawałby większą przestrzeń roboczą.

Niestety to co Apple pokazało to dawno zapowiadany iPad Pro wykastrowany ze złącza SIM i ze zmienioną dla niepoznaki nazwą. Komputer zupełnie nieprzydatny, z mojego punktu widzenia, do czegokolwiek. Nie pomstowałbym go, gdyby był alternatywą pośród innych modeli Air z Retiną, jednak gdy jest jedynym to odczuwam wspomniane rozczarowanie.

 

Nowy Macbook nadaje się w zasadzie tylko dla jakiś pisarzy, nawet przeglądanie sieci na nim będzie utrudnione, bo skoro mój MBA na sporej części stron włącza wiatraki na maksa, to jak używać do tego samego komputer bez chłodzenia. Nie da się na nim obrobić zdjęć (używam aktualnie LR, lubi podgrzać atmosferę), zresztą i tak nie dam rady wgrać tych zdjęć z lustra bez przejściówek. Nie mogę używać tego komputera jako deweloper, bo raz, że XCode sam napędza wiatraki, dwa - bez przejściówki nie podłącze iPhone czy iPada w celu testowania aplikacji.

Co więcej tego sprzętu nie da się nawet podłączyć do flagowego monitora Apple (Thunderbolt Display) bo nie ma takiej przejściówki. O braku super użytecznego magsafe nie ma już co wspominać. Ech...

 

Tak jak napisałem, jak dla mnie to bezużyteczna zabawka.


  • MaciejNowak i tomek1906 lubią to

Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#44 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 10 marca 2015 - 14:50

Mam jeszcze zastrzeżenia co do grubości, a w sumie "cienkości". Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że zbyt cienki sprzęt również nie jest dobry do komfortowego użytkowania. Ciekawe czy przy tej grubości nie będzie się giął jak iPhone od nieprawidłowego przenoszenia w torbie albo zbyt mocnego naciskania na klawiaturę...



#45 archiveDB

archiveDB
  • 48 postów

Napisano 10 marca 2015 - 17:48

Czekałem z kupnem Maca do lata, bo miały wyjść nowe modele i liczyłem, że stare stanieją, widzę, że chyba się nie doczekam? Czy jeszcze coś będzie się zmieniać?

 

Totalna porażka z tym nowym MB :/



#46 genuinepeter

genuinepeter
  • 62 postów
  • SkądNewcastle, UK

Napisano 10 marca 2015 - 18:04

to jakas masakra! ipad z klawiatura ladnie upchany :( 


 iMac 27 (2020) | Intel Core i5 10 gen | 32GB | 1TB SSD |  iPhone XS Max 64GB | AirPods


#47 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 marca 2015 - 20:21

Fajnie się czyta narzekania na nowego Macbooka Pro, szczególnie w sytuacji, kedy nikt z opisujących jego wady nie miał go w ręku :)


  • lordon, Jelex i tka11 lubią to

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#48 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 10 marca 2015 - 20:38

Fajnie się czyta narzekania na nowego Macbooka Pro, szczególnie w sytuacji, kedy nikt z opisujących jego wady nie miał go w ręku :)

Jesli to jest ten zapowiadany ipad pro, to dla mnie wada jest to, ze nie ma dotykowego ekranu :/


  • lordon lubi to

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#49 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2015 - 21:07

Fajnie to się czyta takie same narzekania po każdej konferencji. "Brak USB? WTF? To tylko większy iPad." Naprawdę są ludzie, którzy już nie używają usb lub używają go sporadycznie. Jak ktoś chce złącza to nic nie stoi na przeszkodzie za tyle samo kupić rMBP 13. Jakby nie było alternatywy to bym zrozumiał żale, ale alternatywa jest. MBA też został w ofercie, więc można mieć złącza i mobilność. Wystarczy dobrać sprzęt do własnych potrzeb zamiast wylewać żale, że inny jest ograniczony. 

PS: Zawsze mnie rozwala klasyczny tekst o niemożności wykonywania "poważniejszych prac" na komputerach stricte przenośnych. "Droga zabawka do internetu, ale zdjęć już na tym nie obrobię." Właśnie ma być ultramobilny do internetu dla osób wolących laptopa od tabletu.


Użytkownik ziarnoch edytował ten post 10 marca 2015 - 21:17

  • Jelex lubi to

#50 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 10 marca 2015 - 21:08

Nie wiem czemu nie ktorzy narzekaja ze na tym sprzecie pracowac nie beda skoro wydaje mi sie ze ten sprzetnjestnkierowany dla osob malo wymagajacych, chyba nikt na tym nie zamierza bawicbsie photoshopem Etc.
Fajny sprzecik ale nie uzywam laptopow
<p>Komputer:  iMac 21.5 Late 2011 Telefon:  iPhone 7 PLUS —-> xs max Tablet:  iPad Pro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych