Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy Macbook Air 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#51 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2015 - 10:32

Wątek posprzątałem - trzymajmy się tematu - dotyczy on nowego macbooka 2015


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#52 Popu

Popu
  • 15 postów

Napisano 25 sierpnia 2015 - 20:39

Ok skoro wątek posprzątany a wcześniej jak czytałem odbywała się tu spora dyskusja to teraz mam pytanie. Co w końcu sadzicie o nowym macbooku air? W tamtym roku kopiłem maca do pracy i w tym roku tez zamierzam i to właśnie ten model http://ispot.pl/macbook-air/apple-macbook-air-13-calowy-core-i5-16ghz-4gb-128gb-iris-hd-6000,id-73530 ale nie wiem jak tam opinie jego użytkowników? poprzednio kupiłem macbook pro retine i bardzo sobie chwale do dziś  bo ani się nie grzał nigdy i bateria długo wytrzymuje, dobrze mi się na nim pracuje na co dzień.  Teraz chce współpracownikowi kupić najnowszego air. do safari, ogólnie korzystania z neta i pracy przy gimpie. Polecacie? jak w praktyce się rożni od starszych wersji? Jak można to porównać z retina?
 

Edit:

Post poprawiłem z niechlujnej pisowni. Autora proszę o zapoznanie się ( i na przyszłość stosowanie) z ogłoszeniem Na tym forum piszemy zgodnie z zasadami języka polskiego



#53 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 28 sierpnia 2015 - 17:49

Ja sądzę, że z nowym wyjściem ''Macbooka'' airy zaczną odchodzić do lamusa. Sam jednego używam szczęśliwie od 2 lat, ale wiem, że następny będzie macbook pro. Retina to retina, fakt faktem człowiek widzi różnicę, ale jeśli laptop ma być tylko do przeglądania sieci i małego gimpa to air powinien wystarczyć. Ja montuję filmy w premiere pro na airze 13'' i sobie chwalę. Szczerze polecam aira z racji funkcjonalności jaką ze sobą niesie. Zastąpił mi mocniejszego pcta. Jest lekki, przyjemny w użytkowaniu. Specki Air'a jakie zamieściłeś wystarczą Twojemu współpracownikowi. Pozdrawiam



#54 Popu

Popu
  • 15 postów

Napisano 04 września 2015 - 15:40

Ja sądzę, że z nowym wyjściem ''Macbooka'' airy zaczną odchodzić do lamusa. Sam jednego używam szczęśliwie od 2 lat, ale wiem, że następny będzie macbook pro. Retina to retina, fakt faktem człowiek widzi różnicę, ale jeśli laptop ma być tylko do przeglądania sieci i małego gimpa to air powinien wystarczyć. Ja montuję filmy w premiere pro na airze 13'' i sobie chwalę. Szczerze polecam aira z racji funkcjonalności jaką ze sobą niesie. Zastąpił mi mocniejszego pcta. Jest lekki, przyjemny w użytkowaniu. Specki Air'a jakie zamieściłeś wystarczą Twojemu współpracownikowi. Pozdrawiam

jej dzieki za taką szczegolowa odpowiedz:) dzieki! no tez myslę, ze airy niedługo zostaną zapomniane jak wejdzie coś nowego i "innowacyjnego" ale mam nadzieje ze to sie stanie póżniej niż wcześniej skoro tak je chwalisz. moze się zdecyduję na to co chciałem skoro uwazasż ze do takiej pracy jaką wymieniłem się nadaje. 



#55 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 10 września 2015 - 20:59

Airy jeszcze długo będą produkowane, no chyba że nowe Macbooki spadną z ceny do poziomu Air.

#56 romanwojt

romanwojt
  • 103 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2015 - 03:01

wy naprawde tak ? o niczym ? tyle wody ? by it & use it. what 4 is this waterflow ? no tak. ja już stary jestem. się tak nie podniecam. kupuje i używam.



#57 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 17 października 2015 - 11:41

Airy jeszcze długo będą produkowane, no chyba że nowe Macbooki spadną z ceny do poziomu Air.

To tak szybko nie nastąpi. :P



#58 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 18 października 2015 - 00:58

Witam,

 

Od dawna przymierzam się do zakupu MBA'13, ponieważ.. bardzo mi się podoba. Wypowiedź na miarę pięciolatka.. Chcę powiedzieć, że jakiś czas temu zaplanowałem sobie kupno tego modelu i środki finansowe pozwalają na chwilę obecną te "marzenie" ziścić. Mój obecny rzęch z windows'em 7 zaczyna już niedomagać, a gdy zaktualizowałem do windows'a 10 okazało się, że większość funkcji jakich doświadczyłem korzystając na siódemce nie znajduje sterowników na nowym windows'ie. Mniejsza o to. Czego właściwie można się spodziewać po sprzęcie, któremu niedługo wybije 5 lat.. chociaż z drugiej strony dlaczego na siłę go uśmiercać, skoro hardware'owo jeszcze całkiem nieźle trzyma.

Dobrze, przejdę do konkretów. Wybrałem MBA/2015 z 4GB RAM i dyskiem 128GB SSD. Zdaje sobie sprawę, iż wielu z Was zaproponuje rozszerzenie wersji o dodatkową pamięć 4GB niemniej powiedzmy sobie prawdę - na chwilę obecną 8GB RAM to bardziej życzenie producentów, a nie twórców oprogramowania. Powiem tak - zamierzam korzystać z Office'a, Adobe Reader'a, Safari, YouTube, Mail. Jeśli zdecyduję się robić cokolwiek w PS - będzie to ewentualnie jedno amatorskie zdjęcie, które będę chciał poprawić. Nie mam doczynienia z renderowaniem, ani montażem filmów, a jeśli bym miał to postawiłbym na iMac'a a nie MBA. W trakcie korzystania z systemu operacyjnego nie jestem zwolennikiem trylonia otwartych programów czy kilkudziesiąt zakładek. Lubię czystość, schludność i porządek - korzystam z 16 GB iPhone'a. Jaka jest moja obawa? Zastanawiam się czy 4GB wystarczy mi na płynną pracę przy zastosowaniu jak wyżej wymienione za 2-3 lata. Nie chcę być w sytuacji, w której będę miał świadomość, iż w przypadku ewentualnej aktualizacji systemu.. powiedzmy do OSX 10.XX komputer będzie chodził tempem zółwia. Prawdę mowiąc nie za bardzo chcę rozszerzać pamięć, bo cena znacząco podskoczy - a stąd już raptem kilka stówek do MBP, więc uważam, że jest to chybiona inwestycja. Oglądając jednak specyfikacje Apple - nawet nowy MB12 dostał w standardzie 8GB RAM, więc ten fakt zmusza do myślenia. Dlaczego nie Retina? Przyznam szczerze - ekran jest piękny, ale do moich zastosowań wydanie ponad tysiąc złotych więcej dla bardziej ostrych krawędzi jest dziecinną zachcianką. Nie jestem grafikiem, więc po prostu aż tak mi nie zależy. Uważam, że bez Retiny można żyć! Ceny też są okrutne.

W chwili obecnej w MM, wliczając już zniżkę studencką
MBA(4GB RAM) - 3950zł, MBA(8GB RAM) - 4500 zł, MBP - 5199 zł.

Z drugiej jednak strony - chodzą po głowie myśli, że skoro mam zamiar tyle wydać za komputer - ten jeden tysiąc, już tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia ALE MBA po prostu ma coś w sobie. MBP oraz MB dostał ForceTouch - głupio świadomie kastrować się z nowych technologii...

Jakie jest Wasze zdanie? A może się wstrzymać? Być może MBA zostanie zaktualizowany w 2016 i dostanie Retinę oraz FT, ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że cena będzie kształtować na poziomie obecnych MB, co w moim przypadku nie wchodzi w grę.

Ostatnio wybrałem się do MM w celu kupna MBA'13 w konfiguracji wyżej opisanej za cenę 3950 zł, lecz co mnie zraziło? Każde pudełko z laptopem nie posiadało oryginalnej folii zabezpieczającej od producenta. Dosłownie każde było rozfoliowane i opieczętowane czerwonymi tasiemkami MM. Stąd moje pytanie, warto inwestować w taki - wątpliwego pochodzenia sprzęt? Na zapytanie - pracownik sieci odpowiedział, że jest to standardowa procedura w trakcie, której zawartość każdego pudełka jest sprawdzana. Czyżby napewno? Życiowa ostrożność nakazała mi opuszczenie sklepu i napisanie do Was - jako eskpertów. Spotkaliście się z takim czymś, a jeśli tak - to czy mogę mieć pewność, że nie jest to sprzęt gorszy od tego, który pochodzi z AOS? Z chęcią kupiłbym z AOS - gdyby cena była indentyczna jak w MM. Chciałbym jeszcze wiedzieć, co byście zrobili na moim miejscu - odnośnie konfiguracji sprzętowej. Mogę bezpiecznie kupić MBA'13/4GB/128GB SSD?

Pozdrawiam!



#59 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 18 października 2015 - 07:57

Niech  nie gadają głupot, ja oglądałem maki zarówno w MM Łódź jak i MM Radom i wszystkie pod tymi czerwonymi taśmami były zafoliowane. Ja osobiście mam podstawową konfiguracje z 2014 roku i spokojnie daje radę ze wszystkimi zadaniami. OSX bardzo dobrze sobie radzi z zarządzaniem pamięcią RAM. Komputer jeszcze nigdy mi się nie zaciął, zawiesił, czy zresetował.Polecam.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#60 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 18 października 2015 - 11:11

Witam,

 

Od dawna przymierzam się do zakupu MBA'13, ponieważ.. bardzo mi się podoba. Wypowiedź na miarę pięciolatka.. Chcę powiedzieć, że jakiś czas temu zaplanowałem sobie kupno tego modelu i środki finansowe pozwalają na chwilę obecną te "marzenie" ziścić. Mój obecny rzęch z windows'em 7 zaczyna już niedomagać, a gdy zaktualizowałem do windows'a 10 okazało się, że większość funkcji jakich doświadczyłem korzystając na siódemce nie znajduje sterowników na nowym windows'ie. Mniejsza o to. Czego właściwie można się spodziewać po sprzęcie, któremu niedługo wybije 5 lat.. chociaż z drugiej strony dlaczego na siłę go uśmiercać, skoro hardware'owo jeszcze całkiem nieźle trzyma.

Dobrze, przejdę do konkretów. Wybrałem MBA/2015 z 4GB RAM i dyskiem 128GB SSD. Zdaje sobie sprawę, iż wielu z Was zaproponuje rozszerzenie wersji o dodatkową pamięć 4GB niemniej powiedzmy sobie prawdę - na chwilę obecną 8GB RAM to bardziej życzenie producentów, a nie twórców oprogramowania. Powiem tak - zamierzam korzystać z Office'a, Adobe Reader'a, Safari, YouTube, Mail. Jeśli zdecyduję się robić cokolwiek w PS - będzie to ewentualnie jedno amatorskie zdjęcie, które będę chciał poprawić. Nie mam doczynienia z renderowaniem, ani montażem filmów, a jeśli bym miał to postawiłbym na iMac'a a nie MBA. W trakcie korzystania z systemu operacyjnego nie jestem zwolennikiem trylonia otwartych programów czy kilkudziesiąt zakładek. Lubię czystość, schludność i porządek - korzystam z 16 GB iPhone'a. Jaka jest moja obawa? Zastanawiam się czy 4GB wystarczy mi na płynną pracę przy zastosowaniu jak wyżej wymienione za 2-3 lata. Nie chcę być w sytuacji, w której będę miał świadomość, iż w przypadku ewentualnej aktualizacji systemu.. powiedzmy do OSX 10.XX komputer będzie chodził tempem zółwia. Prawdę mowiąc nie za bardzo chcę rozszerzać pamięć, bo cena znacząco podskoczy - a stąd już raptem kilka stówek do MBP, więc uważam, że jest to chybiona inwestycja. Oglądając jednak specyfikacje Apple - nawet nowy MB12 dostał w standardzie 8GB RAM, więc ten fakt zmusza do myślenia. Dlaczego nie Retina? Przyznam szczerze - ekran jest piękny, ale do moich zastosowań wydanie ponad tysiąc złotych więcej dla bardziej ostrych krawędzi jest dziecinną zachcianką. Nie jestem grafikiem, więc po prostu aż tak mi nie zależy. Uważam, że bez Retiny można żyć! Ceny też są okrutne.

W chwili obecnej w MM, wliczając już zniżkę studencką
MBA(4GB RAM) - 3950zł, MBA(8GB RAM) - 4500 zł, MBP - 5199 zł.

Z drugiej jednak strony - chodzą po głowie myśli, że skoro mam zamiar tyle wydać za komputer - ten jeden tysiąc, już tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia ALE MBA po prostu ma coś w sobie. MBP oraz MB dostał ForceTouch - głupio świadomie kastrować się z nowych technologii...

Jakie jest Wasze zdanie? A może się wstrzymać? Być może MBA zostanie zaktualizowany w 2016 i dostanie Retinę oraz FT, ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że cena będzie kształtować na poziomie obecnych MB, co w moim przypadku nie wchodzi w grę.

Ostatnio wybrałem się do MM w celu kupna MBA'13 w konfiguracji wyżej opisanej za cenę 3950 zł, lecz co mnie zraziło? Każde pudełko z laptopem nie posiadało oryginalnej folii zabezpieczającej od producenta. Dosłownie każde było rozfoliowane i opieczętowane czerwonymi tasiemkami MM. Stąd moje pytanie, warto inwestować w taki - wątpliwego pochodzenia sprzęt? Na zapytanie - pracownik sieci odpowiedział, że jest to standardowa procedura w trakcie, której zawartość każdego pudełka jest sprawdzana. Czyżby napewno? Życiowa ostrożność nakazała mi opuszczenie sklepu i napisanie do Was - jako eskpertów. Spotkaliście się z takim czymś, a jeśli tak - to czy mogę mieć pewność, że nie jest to sprzęt gorszy od tego, który pochodzi z AOS? Z chęcią kupiłbym z AOS - gdyby cena była indentyczna jak w MM. Chciałbym jeszcze wiedzieć, co byście zrobili na moim miejscu - odnośnie konfiguracji sprzętowej. Mogę bezpiecznie kupić MBA'13/4GB/128GB SSD?

Pozdrawiam!

 

Osobisćie polecam MBP 13" Retina. :) Wiele się nie różni grubością od Air'a, a ekran powala na kolana. 



#61 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2015 - 11:15

Miałem Aira kupionego w 2011, w 2013 spróbowałem PRO retina i nie wyobrażam sobie dzisiaj pracy na Air. Jakość matrycy to kolosalna różnica. Nie chodzi tylko o rozdzielczość, ale i o jasność i kąty widzenia. 

Zdecydowanie brałbym MBPr. 


iPhone 12 mini 


#62 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 18 października 2015 - 14:11

Niewątpie! ;) Jednak biorę pod uwagę względy finansowe i decydując się na zakup w AOS pomiędzy podstawową konfiguracją MBA'13, a MBP'13 różnica w cenie wynosi 1,5 tysiąca... 



#63 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 18 października 2015 - 18:42

Stoję właśnie przed podobnym wyborem.
Zobacz sobie na stronie Cortlandu, mają ceny lepsze niż w MM, a zniżka 12 a nie 10%.
Ja też chciałem brać Aira 13-kę tylko z 8gb ram (w Cortlandzie 4565zl), ale zastanawiam się bo za 4399zl jest iMac 21 w podstawie, a za 300zl więcej nowszy model z lepszą grafiką i trochę szybszym prockiem oraz dyskiem 1TB. I chyba właśnie na tego poczekam.

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#64 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 19 października 2015 - 15:41

Miałem Aira kupionego w 2011, w 2013 spróbowałem PRO retina i nie wyobrażam sobie dzisiaj pracy na Air. Jakość matrycy to kolosalna różnica. Nie chodzi tylko o rozdzielczość, ale i o jasność i kąty widzenia. 

Zdecydowanie brałbym MBPr. 

 

Osobisćie polecam MBP 13" Retina. :) Wiele się nie różni grubością od Air'a, a ekran powala na kolana. 

 

Ja się z Wami zgadzam w 100% - niemniej świadomość, że jest to laptop za który zapłaciłbym 5-6 tysięcy złotych nie pozwalałaby mi zasnąć. Zresztą większość z Was pracuje tutaj w Lightroom'ie, montuje w Final Cut'ie, pisze w XCod'zie/Coda2. Jak dla mnie dopłata do takich możliwości, ktorych nie wykorzystam - bo nie zamierzam grać (o ile w ogóle się da w komfortowych warunkach) mija się z celem. Wolę raczej odłożyć na dobry TV i PS4.

 

Stoję właśnie przed podobnym wyborem.
Zobacz sobie na stronie Cortlandu, mają ceny lepsze niż w MM, a zniżka 12 a nie 10%.
Ja też chciałem brać Aira 13-kę tylko z 8gb ram (w Cortlandzie 4565zl), ale zastanawiam się bo za 4399zl jest iMac 21 w podstawie, a za 300zl więcej nowszy model z lepszą grafiką i trochę szybszym prockiem oraz dyskiem 1TB. I chyba właśnie na tego poczekam.

 

Ceny wychodzą na to samo. Osobiście gdyby MBA'13 wraz z 8GB RAM byłby w cenie 4 tysięcy zł to brałbym bez zastanowienia. Zapłata 4 tysięcy zł za wersję z 4GB boli, zwłaszcza gdy jak inni wypowiedzieli się na łamach myapple, że dokonali zakupu podstawowej wersji za cenę 3,5 tysiąca zł. Pozostaje pytanie gdzie szukać albo kiedy można liczyć na takie promocje?

 

Tutaj też do końca nie wiem - czy ryzykować z 4GB RAM. Niby do moich zastosowań wystarczy, ale boję się, iż przyszłe OSX'y będą bardziej zasobożerne. Chociaż póki co mam przyjętą taktykę, że co ja będę się martwić pamięcią RAM - jeśli już coś będzie przycinać to (w dobie dysków SSD) przyczyną tego będzie prędzej słaby procesor, a nie brak pamięci.

 

Teraz to już w ogóle zastanwiam się warto inwestować w Air'a z uwagi na to, że większość z Was uważa, że na na chwilę obecną jest to trup.


Użytkownik vannityy edytował ten post 19 października 2015 - 15:44


#65 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 października 2015 - 15:59

Moim zdaniem trup to nie jest i jeszcze długo nie będzie. Zależy to w głównej mierze od tego czego od sprzętu się wymaga. Ja sam korzystam nadal z iPhone 4s na ios7 którego większość na tym forum już dawno pogrzebała i daję radę, żona ma 4-kę na IOS 6 i chodzi nadal jak rakieta. Z drugiej strony, wydając 4000zl należałoby rozważyć czy nie warto jednak dopłacić te parę stówek i mieć więcej ramu. Wiem że łatwo się pisze bo sam stoję przed wyborem iMaca i zastanawiam się czy dopłacać 800zl do lepszego procka, grafiki i większego dysku.

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#66 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 19 października 2015 - 16:12

Moim zdaniem trup to nie jest i jeszcze długo nie będzie. Zależy to w głównej mierze od tego czego od sprzętu się wymaga. Ja sam korzystam nadal z iPhone 4s na ios7 którego większość na tym forum już dawno pogrzebała i daję radę, żona ma 4-kę na IOS 6 i chodzi nadal jak rakieta. Z drugiej strony, wydając 4000zl należałoby rozważyć czy nie warto jednak dopłacić te parę stówek i mieć więcej ramu. Wiem że łatwo się pisze bo sam stoję przed wyborem iMaca i zastanawiam się czy dopłacać 800zl do lepszego procka, grafiki i większego dysku.

 

U Ciebie to już inny kaliber - ze względu na to, że lepszy będzie procesor, grafika jak i dysk. W moim przypadku zapłata 500 złotych więcej za dodatkowe 4GB - to rozsądniej byłoby dołożyć już do rMBP'13 - czego chcę uniknąć


Użytkownik vannityy edytował ten post 19 października 2015 - 16:12


#67 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 października 2015 - 16:23

Zamów przez internet, obojętnie czy z Saturna, Cortlandu czy AOS i przetestuj. Jak nie zdołasz go zamulić i będzie się sprawdzał to sobie zostawisz, jak nie to oddasz przed upływem 14 dni i zamówisz z 8GB ramu. Ja bym tak zrobił.
A jak się boisz że w przyszłości następne systemy będą bardziej wymagające sprzętowo to wyjścia też są dwa: albo nie aktualizować albo sprzedać i kupić nowszy. Ślubu z nim nie bierzesz a sprzęty apple aż tak bardzo na wartości nie tracą.

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#68 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 19 października 2015 - 17:29

Odnośnie air'a 2015. Czy na przełomie listopada/grudnia będzie opłacać się go kupić? Nowe wersje mogą już nie wyjść, więc nie wiem czy czekać czy nie... interesuję mnie wersja i7/4gb/120gb lub ew. 8gb ram. Tylko właśnie czy do tworzenia stron/oglądania filmów i okazjonalnego programowania 4gb starczy? Szkoda mi 500 zł dopłacać, a sprzęt ma starczyć jednocześnie na ok. 4-5 lat. ;)


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 19 października 2015 - 17:29


#69 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 października 2015 - 17:34

Zdecydowanie 8GB, do samego przeglądania internetu warto mieć więcej GB zwłaszcza przy kilku zakładkach. 


  • Marceli99-6b378dd9d9 lubi to

iPhone 12 mini 


#70 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 19 października 2015 - 19:52

Zdecydowanie 8GB, do samego przeglądania internetu warto mieć więcej GB zwłaszcza przy kilku zakładkach. 

 

Nie pisz w ten sposób, bo potem stajemy się obiektem żartów na innych forach poświęconych komputerom.

 

Ja osobiście zastanawiam się czy 4 GB RAM'u starczy na kolejne update'y systemu - co najmniej 3-4 lata. Serio jeśli miałbym dopłacać do 8GB RAM, to wolę dopłacić do rMBP'13.

 

Kiedy mniej więcej każdego roku rozpoczyna się okres, gdzie w sieciówkach można kupić MBA'13 w podstawowej konfiguracji za 3,5k? Wtedy jeśli wersja z 8 GB będzie kosztować tyle, jestem skłonny zapłacić. Okres świąteczny?

 

Myślicie, że Air w przyszłym roku zostanie zaktualizowany?


Użytkownik vannityy edytował ten post 19 października 2015 - 19:53


#71 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 października 2015 - 20:01

Najprędzej to chyba na black friday może jakaś obniżka będzie.

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#72 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 19 października 2015 - 20:25

Myślicie, że Air w przyszłym roku zostanie zaktualizowany?

Nie. Ten air to ostatni model jaki powstał i jestem tego w 99.9% pewny. Wcisną lepsze bebechy do 12' i zastąpi ona macbooka air. Co nie zmienia faktu, że nadal będą wspierane, bo to dobre laptopy tylko że... jako jedyne z tak małą rozdzielczością.



#73 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 20 października 2015 - 14:35

Pamiętaj tylko że im więcej zapłacisz teraz, tym dłużej ci ten komputer posłuży pod warunkiem że oczywiście nie zmieni ci się sposób użytkowania komputera.

 

Z tym ramem to nie jest tak. Bez SSD, 6GB spokojnie potrafiłem zamulić pare razy dziennie nie robiąc nic twórczego. Tutaj robotę robi konkretnie SDD ale te 4GB to ciągle jest minimum na dzień dzisiejszy a w przyszłości na pewno odczujesz jego braki. Ja przy zmianie komputera w tym roku rozważam już 16GB ale zobaczymy jak to się cenowo będzie kształtować.

 

W pełni się zgadzam z effe, po użytkowaniu retiny po prostu nie mogę patrzeć na ekrany w takich rozdzielczościach jak Air.

Do tego stopnia "przyzwyczaiło się" moje oko, ze zrezygnowałem z podłączania się pod 24 cale właśnie z tego względu.



#74 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 21 października 2015 - 15:47

Tutaj robotę robi konkretnie SDD ale te 4GB to ciągle jest minimum na dzień dzisiejszy a w przyszłości na pewno odczujesz jego braki.

 

Przeszło 2 lata temu, kiedy przymierzałem się do zakupu Air-a dla dziewczyny, słyszałem podobne komentarze. Mimo wszystko kupiłem najtańszą z możliwych wersji MBA. Laptop przeszedł 3 update'y systemu (Mountain Lion -> Mavericks -> Yosemite -> El Capitan) i nadal wszystko działa tak samo płynnie jak 2 lata temu tuż po zakupie.

 

Wzrost "zasobożerności" aplikacji nie jest już tak dynamiczny jak 10 lat temu.



#75 vannityy

vannityy
  • 106 postów
  • SkądSopot, PL

Napisano 21 października 2015 - 23:45

Wiecie moi drodzy.. rMBP'13 wspaniały sprzęt to nie podlega wątpliwości. Jak powszechnie wiemy problemy z wyświetlaczem pojawiały się w modelach z roku 2012, co nie oznacza, że problem został wyeliminowany. Jeszcze jest zbyt wcześnie, by toczyć pianę na ten temat. Bez względu jednak na sprawność ekranu Retina, kupując sprzęt warty - dla mnie krocie - wydaje mi się, że pakiet AppleCare jest takim musthave. Z uwagi na to, dokonując kalkulacji wychodzi na to, że jest to zbyt droga inwestycja. Nabawiłbym nadciśnienia w trakcie przenoszenia tego cudeńka. Biorąc pod uwagę AOS to już w ogóle kosmos.

 

Z kolei MBA'13 - jaki ekran by nie był, to nadal świetny Mac - nieco bardziej ekonomiczny, ze świetną stylistyką i tajemniczym jak dla mnie OS X na pokładzie. Osoba wyżej stwierdziła, że od 2-3 lat każda aktualizacja systemu dawała radę na 4 GB ramu. 2 - 3 lata temu to nie jest wyznacznik na kolejne co najmniej tyle. Bezpieczniej jest kupić 8 GB ram, z tym że za rozsądną cenę - powiedzmy w cenie podstawowej konfiguracji. 4600 zł to cena, przy której kilka stówek więcej i w jakimś MM można dostać rMBP. W kwestii RAM'u warto zadać sobie pytanie - po jaką cholerę się o to martwić, skoro Apple zapewne przyjmie politykę, iż OSX ma śmigać idealnie na MB'12, który posiada Intel Atom'a - co też nie zmienia faktu, że wpakowali w te dzieło sztuki, aż 8 GB ram. Pytanie tylko po co - biorąc pod uwagę wydajność procesora - tam wszystko dzieje się wolno (nie mówię o podstawowym używaniu!).

 

Póki co rozważam dalsze przeczekanie - do obniżki cen. Skoro są tutaj wśród nas spryciarzy, którzy dali za MBA'13 w podstawie 3,5k również czekam na taką cenę. Powiem więcej, być może rozważę te 8 GB Ramu - lecz w tym wypadku powtórzę raz jeszcze wybór MBA przestaje być ekomiczny. Ewentualnie przeczekać do przełomu marca/kwietnia by dowiedzieć się jaki los podzieli seria Air. Jeśli nadejdzie jej kres - nie ma sensu brać starocia. Proste. Wtedy pozostaje inwestować w rMBP'13 albo dać spbie spokój z marzeniami o ekosystemie OSX i pozostać wierny Redmond wybierając genialnego Dell XPS 13 (9343) - tam to już 8 GB przy Windows'ie 10 pewne bez dwóch zdań. Swoją drogą taka zagwozdtka - tyle mówi się o świetnym zarządzaniu pamięcią RAM, lekkości i przede wszystkim mniej "RAMożerności" by koniec końców wejść na myapple i dowiedzieć się, że zdecydowana większość forumowiczów to posiadacze maszyn 8GB RAM plus. 

 

Tutaj już nie chodzi czy jest pieniądzy więcej lub mniej - tylko właśnie poczucie, że zostały wydane najlepiej jak tylko mogły. 


Użytkownik vannityy edytował ten post 21 października 2015 - 23:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych