Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 klikający touch id


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#51 Damianowski89

Damianowski89
  • 17 postów

Napisano 22 sierpnia 2016 - 00:22

A moge wyczyścić Touch ID mokrymi ściereczkami do ekranów LCD i potem wytrzeć mokry ślad papierem kuchennym?

#52 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 22 sierpnia 2016 - 07:06

Możesz ale może to nie przynieść efektu zamierzanego...



#53 snake160

snake160
  • 297 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpnia 2016 - 22:18

Też u mnie to występuje iphone 6s kupiony 9 miesięcy temu. Denerwuje mnie ten dźwięk niemiłosiernie. W 5s nie miałem tego problemu, żona ma 5s od 2 lat i tid działa jak nowe zero problemu. Spróbuję z tym alkoholem i szmatką. Jak się dmuchane w tid to pomoga na jakiś czas może faktycznie jakiś bród się dostaje i tak się dzieje.

#54 Leeway

Leeway
  • 60 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 marca 2017 - 22:22

Panowie. Swojego IP 6S kupiłem 11 Stycznia tego roku. Po dwóch miesiącach zepsuł się głośnik do rozmów. Wymieniono mi z tytułu gwarancji cały przedni panel LCD. Jak od nowości przycisk home chodził idealnie, tak zaczął klikać.

Poszedł na reklamację gwarancyjną, wymienili drugi raz cały LCD. Nadal ku*** klika niemiłosiernie, jak chiński plastik. Oddałem po raz drugi na reklamację gwarancyjną, dziś odebrałem z iMadu "nowy telefon". Na pytanie czy "nowy nowy czy refub" dostałem odpowiedź "apple oznaczyło produkt jako nowy". Więc nie jestem pewien czy uzyskałem odpowiedź na pytanie, zwłaszcza że dostałem go bez pudełka, aczkolwiek z nowym numerem seryjnym, więc telefon na pewno nie jest "tym poprzednim".

I co ? NADAL KLIKA ! Cholera jasna. Spróbuję tego patentu z KONTAKT IPA, bo tylko to mi pozostaje. Iść na trzecią reklamację gwarancyjną, w dodatku po tym jak dostałem "nowy" telefon ? To śmieszne i nie poważne. Co myślicie ? Jak IPA nie pomoże, to JESZCZE RAZ reklamacja gwarancyjna i tak do skutku ?

 

Pozdrawiam



#55 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 marca 2017 - 13:57

Panowie. Swojego IP 6S kupiłem 11 Stycznia tego roku. Po dwóch miesiącach zepsuł się głośnik do rozmów. Wymieniono mi z tytułu gwarancji cały przedni panel LCD. Jak od nowości przycisk home chodził idealnie, tak zaczął klikać.

Poszedł na reklamację gwarancyjną, wymienili drugi raz cały LCD. Nadal ku*** klika niemiłosiernie, jak chiński plastik. Oddałem po raz drugi na reklamację gwarancyjną, dziś odebrałem z iMadu "nowy telefon". Na pytanie czy "nowy nowy czy refub" dostałem odpowiedź "apple oznaczyło produkt jako nowy". Więc nie jestem pewien czy uzyskałem odpowiedź na pytanie, zwłaszcza że dostałem go bez pudełka, aczkolwiek z nowym numerem seryjnym, więc telefon na pewno nie jest "tym poprzednim".

I co ? NADAL KLIKA ! Cholera jasna. Spróbuję tego patentu z KONTAKT IPA, bo tylko to mi pozostaje. Iść na trzecią reklamację gwarancyjną, w dodatku po tym jak dostałem "nowy" telefon ? To śmieszne i nie poważne. Co myślicie ? Jak IPA nie pomoże, to JESZCZE RAZ reklamacja gwarancyjna i tak do skutku ?

 

Pozdrawiam

Do skutku :)



#56 Leeway

Leeway
  • 60 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 24 marca 2017 - 16:28

Do skutku :)

 

JAK TAK, TO TAK.

Podjadę jeszcze do Bonarki do iSpotu sprawdzić czy nie mam paranoi, ale porównując (wcześniej, przed drugą reklamacją) z 5s, SE, 6, 6 plus WSZYSTKIE klikały ciszej lub w ogóle nie klikały...



#57 Sound John

Sound John
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądZ internetuf

Napisano 24 marca 2017 - 17:52

Ale przecież touch id jest przycikiem fizycznym więc musi klikać, gdzie leży problem ? Kupcie siódemki i po problemie.


Wonsz żeczny, jest niebezpieczny.

#58 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 marca 2017 - 05:54

Ale przecież touch id jest przycikiem fizycznym więc musi klikać, gdzie leży problem ? Kupcie siódemki i po problemie.

Nie masz pojęcia o czym mówisz.
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#59 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 25 marca 2017 - 16:22

Panowie. Swojego IP 6S kupiłem 11 Stycznia tego roku. Po dwóch miesiącach zepsuł się głośnik do rozmów. Wymieniono mi z tytułu gwarancji cały przedni panel LCD. Jak od nowości przycisk home chodził idealnie, tak zaczął klikać.

Poszedł na reklamację gwarancyjną, wymienili drugi raz cały LCD. Nadal ku*** klika niemiłosiernie, jak chiński plastik. Oddałem po raz drugi na reklamację gwarancyjną, dziś odebrałem z iMadu "nowy telefon". Na pytanie czy "nowy nowy czy refub" dostałem odpowiedź "apple oznaczyło produkt jako nowy". Więc nie jestem pewien czy uzyskałem odpowiedź na pytanie, zwłaszcza że dostałem go bez pudełka, aczkolwiek z nowym numerem seryjnym, więc telefon na pewno nie jest "tym poprzednim".

I co ? NADAL KLIKA ! Cholera jasna. Spróbuję tego patentu z KONTAKT IPA, bo tylko to mi pozostaje. Iść na trzecią reklamację gwarancyjną, w dodatku po tym jak dostałem "nowy" telefon ? To śmieszne i nie poważne. Co myślicie ? Jak IPA nie pomoże, to JESZCZE RAZ reklamacja gwarancyjna i tak do skutku ?

 

Pozdrawiam

A co ty myślałeś, że nowy dostaniesz z pudełkiem w serwisie ? Refurbished 6s zawsze wymieniają, ale to nie ma znaczenia, nawet lepiej bo jest sprawdzony przed wysłaniem. Przycisk w 6s klikał, wymieniali mi 3 razy i nadal klika, nic nowego, zmieniłem na 7ke, POZDRAWIAM


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#60 IrasDeeJay

IrasDeeJay
  • 21 postów
  • SkądWrocław / Liverpool

Napisano 25 marca 2017 - 17:02

U mnie również występuje ten sam problem z moim 6s. Nic z tym pewnie nie zrobię, ale moje pytanie jest takie, czy jeśli zostawię to jak jest, to czy mogą się pojawić jakieś przykre konsekwencje ? Odklejony touchID albo w ogóle przestanie działać ?

iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017) | iPhone 7 Plus 128GB | iPad Pro LTE 32GB;


#61 Radi-83

Radi-83
  • 247 postów

Napisano 26 marca 2017 - 01:42

A skąd wiadomo, że klikanie tego przycisku jest jakąś wadą ? Ja w swoim 6s tak mam i w sześciu egzemplarzach które wymieniałem w AOS też tak było, fakt jedna sztuka w wersji space gray miała prawie niesłyszalny ten klik, a jak się odpowiednio wcisnęło to w ogóle żadnego dzwięku nie wydawał, w moim odczuciu miał również krótszy skok klawisza.



#62 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 09:08

Klikanie TiD to nie wada. Ja usłyszałem, że jak działa poprawnie to nie jest to uznawane jako wada. Kto tak powiedział? iSpot, Cortland i infolinia Apple. Już się przyzwyczaiłem, że TiD klika.

#63 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 marca 2017 - 14:18

Jak miałem kiedyś szóstkę, przycisk działał, ale klikał. Cortland w Katowicach wymienił mi telefon na nowy.
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#64 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 26 marca 2017 - 14:54

W SE jak przyłożę ucho to powiedzmy że klika tzn slyszę różnice bo w 6 tego "czegoś" zupełnie brak. Czy to wada? Gdybym nie miał porównania to bym nie zauważył. Nie rozumiem w czym to może przeszkadzać, przynajmniej dla mnie to zupełnie nieistotny objaw.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#65 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 17:05

W SE klika i nie nadaje się na wadę ;)

#66 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 26 marca 2017 - 21:53

Widzę, że temat gorący :) Dam wam sprawdzoną receptę na podwójne klikanie home'a. Robiłem to w 3 iPhonach i w żadnym efekt nie powrócił. (robiłem to w moim 5S, znajomego SE i żony 6s).

 

Potrzebne będą następujące rzeczy:

 

- Izopropanol (alkohol izopropylowy) lub płyn do czyszczenia optyki Hama HTMC (taki do obiektywów itp).

- szmatka z zestawu do naklejania szkła ochronnego lub dobra szmatka do optyki lub cieniutka irchowa do czyszczenia ekranow lcd itp lub patyczek do uszu. Szmatka jest lepsza

- dłuższy paznokieć u jednego z palców ;)

 

Robimy następujące rzeczy:

 

- nawilżamy szmatkę ub patyczek izopropanolem. Uwaga bo śmierdzi jak cholera i można się nieźle naćpać ;)

- nakładamy nawilżoną część szmatki na palec z dłuższym pazurem ;)

- wduszamy przez szmatkę home button i kręcimy paluchem, jeżdżąc pazurem przez szmatkę po wewnętrznej części ringu przycisku

 

Nie ma się czego bać - szmatka musi być dobrze i obficie nawilżona izopropanolem. To bezpieczna substancja dla elektroniki, szybko odparowuje. Stosowana jest w fabrykach z elektroniką.

Trzeba porządnie i dość mocno na wciśniętym home buttonie jeździć po rancie ringu. Najlepiej nie obracać paluchem a całym telefonem, tak aby dokładnie i dookoła przepucować wszystko.

 

Po takim zabiegu klikanie powinno ustąpić. W każdym razie ja w 3 iPhonach wyeliminowałem to zjawisko raz a dobrze. Polecam spróbować.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#67 leon8502

leon8502
  • 19 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 07:16

Podwójny klik w 5s, 6, 6s. Kurz i pył to jego przyczyna. Często używałem telefonu mając brudne ręce i po kilku dniach klik. Czasaami czszczenie pomagało ale w zależności od stanu zabrudzenia. Kilka razy wymieniałem telefony z powodu dwu kliku. Wkurzyłem się i kupiłem 7-ke.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych