Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 klikający touch id


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 02 maja 2016 - 08:56

To jak to jest, przycisk powinien działać bezgłośnie czy powinien klikać? Dziwna sytuacja, myślałem z tak ma byc

Mi powiedzieli, że home button wydaje dżwiek. Nawet na infolinii Apple powiedzieli to samo.

Użytkownik ASOT edytował ten post 02 maja 2016 - 08:57


#27 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 03 maja 2016 - 13:55

Mi powiedzieli, że home button wydaje dżwiek. Nawet na infolinii Apple powiedzieli to samo.

 

Dźwięk wydaje, ale tu nie chodzi o dźwięk tylko o podwójne kliknięcie.

 

Reklamował ktoś, przyjęli reklamację? 



#28 waszek_rmc

waszek_rmc
  • 17 postów

Napisano 03 maja 2016 - 16:29

A jak to wygląda z tym podwójnym kliknięciem? Czyli klikasz i słyszysz 2 razy klik? Nie czaję :)



#29 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2016 - 08:02

Dźwięk wydaje, ale tu nie chodzi o dźwięk tylko o podwójne kliknięcie.

Reklamował ktoś, przyjęli reklamację?

Reklamowałem i po 5 dniach serwis oddał telefon z którym nic nie zrobili

#30 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 04 maja 2016 - 09:01

To samo nic nie zrobili, dalej klika


Fallout ...war, war never changes...

#31 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2016 - 05:04

Mój 5S ma niby tak mieć. Przynajmniej tak mówią.

Użytkownik ASOT edytował ten post 05 maja 2016 - 05:05


#32 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 maja 2016 - 08:17

Bardzo łatwo się pozbyć tego podwójnego klikania domowym sposobem. Wystarczy dobrze nasączona ściereczka z mikrofibry płynem do LCD i przecieramy tak Touch ID bardzo mocno przez ok 30-60 sekund. 

Mi osobiście to pomogło. 


iPhone 12 mini 


#33 headbngr

headbngr
  • 1 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 09:43

w 6s przedmuchałem sprężonym powietrzem dokładnie i pomogło. jakiś syf tam wpada i dlatego klika. 



#34 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 lipca 2016 - 06:19

Pomaga jeszcze sposób: wyłączamy telefon, patyczek higieniczny moczymy w 96% etanolu i wykonujemy nim
owalne ruchy na około pierścienia. Czekamy z 10min jak wszystko wyschnie i włączamy telefon. Powinno byc wszystko ok, podobno sposób sie bardzo dobrze sprawdza.

Użytkownik Bazagazeal edytował ten post 18 lipca 2016 - 06:19

MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#35 Damianowski89

Damianowski89
  • 17 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 19:12

Wczoraj wieczorem przycisk home przyciskał sie bardzo lekko, miałem wrażenie,że jest dwuklik, kiedy czyściłem kawałkiem szmatki lekkie zabrudzenie na home po chwili zaczął działać troszkę ciężej. Może od początku uszkodzony był ten przycisk, wydaję on dźwięk przy przyciskaniu co podobno jest normalne, Także jak ktoś rozumie o co mi chodzi to proszę o odpowiedź.



#36 jointpocket

jointpocket
  • 179 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 21:14

Każdy rozumie ale nic z tym nie zrobisz.Nie uznają tego na gwarancji.

#37 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 21:30

Ja mialem ten problem w swoim 5s później dostałem  z gwarancji refuba (gwarancja w powodu kurzu pod aparatem) i po miesiącu pojawia sie ten sam problem serwis stwierdzil ze nie slysza by było cos nie tak, domowe sposoby pomagały na tydzień jednak po kilku miesiącach użytkowania problem sam znikł



#38 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 sierpnia 2016 - 04:55

Każdy rozumie ale nic z tym nie zrobisz.Nie uznają tego na gwarancji.

Lipa z tą usterką. Czasem uznają, innym razem nie. Ja na szczęście swego czasu miałem "szóstkę"wymienioną z tego tytułu.
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#39 Damianowski89

Damianowski89
  • 17 postów

Napisano 11 sierpnia 2016 - 11:19

W moim mieście jest iSpot a z tego co słyszałem to tak średnio u nich z przyjmowaniem telefonów na gearancji

#40 guzik1

guzik1
  • 26 postów

Napisano 11 sierpnia 2016 - 17:42

W listopadzie kupiłem iPhona 6s plus. Do czerwca byłem szczęśliwym jego posiadaczem do pierwszych problemów z przyciskiem touch Id. 
Ogólnie przycisk działa prawidłowo, jednak mam uczucie, że ta warstwa górna ma luz a dodatkowo co jakiś czas słychać przy dotykaniu (jeszcze nie wciskaniu) takie cykanie. 
Ta wada nie występuje cały czas więc ciężka do zdiagnozowania. 
Więc zgłosiłem się z tym telefonem do autoryzowanego dilera w swoim mieście, gdzie sprzedawca stwierdził "faktycznie coś z tym jest nie tak jak trzeba". 
Po niespełna dwóch tygodniach telefon odebrałem z opisem z serwisu "Wyczyszczono przycisk Home. Przycisk działa prawidłowo". 
Jednak zanim zdążyłem przywrócić kopię zapasową ponownie usłyszałem te cykanie, więc od razu ponownie wróciłem do salonu. 
Po kilkunastu wciśnięciach przycisku touch Id ponownie można było usłyszeć te cykanie, więc sprzedawca ponownie odesłał iPhona do serwisu. 
Telefon wrócił po ponad dwóch tygodniach z wymienionym wyświetlaczem (więc wrócił bez szkła, które miałem naklejone od początku). 
Po dwóch dniach gdzie wydawało się, że już jest wszystko w porządku nakleiłem nowe szkło (wyjeżdżałem na urlop więc chciałem się zabezpieczyć przed uszkodzeniem).
Jednak niestety problem powrócił po niespełna tygodniu :(
 
Zgłosiłem ten problem telefonicznie do serwisu Apple'a. Konsultant poprosił o nagranie filmu z tym cykaniem i przesłanie go - co też zrobiłem.
Jestem jednak trochę taką sytuacją załamany. Pierwsze szkło za 150 zł poszło do wyrzucenia, drugie naklejone za 120 zł a problem z przyciskiem dalej istnieje. 
Telefon kupiłem poprzez stronę Apple. Jak czytałem kiedyś gwarancję Samsunga - przy 3 zgłoszeniach tej samej wady mają obowiązek wymienić telefon na nowy. 
Czy w przypadku iPhona sprawa wygląda tak samo? Jakie prawa mi przysługują? Będę wdzięczny za pomoc.   
 
link do mojego filmiku na którym słychać "cykanie":

  • bapko lubi to

#41 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 sierpnia 2016 - 22:26

 

...
Telefon kupiłem poprzez stronę Apple. Jak czytałem kiedyś gwarancję Samsunga - przy 3 zgłoszeniach tej samej wady mają obowiązek wymienić telefon na nowy. 
Czy w przypadku iPhona sprawa wygląda tak samo? Jakie prawa mi przysługują? Będę wdzięczny za pomoc.   
..

Jeżeli kupowałeś w AOS to zadzwoń na infolinię Apple i grzecznie poproś, że z powodu kolejnej reklamacji tej samej usterki chciałbyś tym razem otrzymać nowy telefon.
Jeżeli "cykający" przycisk zostanie uznany za usterkę (bo formalnie to on działa) - to nie powinno być problemów z wymianą całęgo iP.


W moim mieście jest iSpot a z tego co słyszałem to tak średnio u nich z przyjmowaniem telefonów na gearancji

Nie każdy iSpot jest autoryzowanym serwisem.
Zgłaszaj bezpośrednio do serwisu: https://locate.apple.com/pl/pl/


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#42 Damianowski89

Damianowski89
  • 17 postów

Napisano 12 sierpnia 2016 - 23:42

Jeżeli kupowałeś w AOS to zadzwoń na infolinię Apple i grzecznie poproś, że z powodu kolejnej reklamacji tej samej usterki chciałbyś tym razem otrzymać nowy telefon.
Jeżeli "cykający" przycisk zostanie uznany za usterkę (bo formalnie to on działa) - to nie powinno być problemów z wymianą całęgo iP.

Nie każdy iSpot jest autoryzowanym serwisem.
Zgłaszaj bezpośrednio do serwisu: [url="[url]https://locate.apple.com/pl/pl/"]https://locate.apple.com/pl/pl/[/url][/url]

OK,dzięki

#43 guzik1

guzik1
  • 26 postów

Napisano 13 sierpnia 2016 - 20:22

Po ponownym kontakcie z Apple konsultant otrzymał odpowiedź z "góry", że to taka kosmetyczna wada, z którą nic nie można zrobić - po prostu tak ma być. To jest naprawdę śmieszne podejście ze strony tej firmy! To jest produkt z wadą ukrytą - nikt przed zakupem mnie nie poinformował, że taki problem może występować! Kupowałem produkt pełnowartościowy - miał być bez wad! 

Tłumaczenie, że przycisk spełnia swoją funkcję (szczytuje odciski i odblokowuje telefon) a luz i te cykanie to tak ma być jest śmieszne - w ten sposób wytłumaczyć można wszystko - na przykład  wyświetlacz zrobiłby się czarno-biały to też by mi powiedzieli że wyświetla więc spełnia swoją funkcję. Ta firma jest śmieszna - kupuję telefon za ponad 4 tysiące z praktycznie tylko roczną gwarancją, więc mam chyba prawo wymagać usunięcia usterek w trakcje jej trwania,

To jest mój pierwszy iPhone i ogólnie byłem z niego zadowolony - a teraz zastanawiam się po prostu nad jego sprzedażą. Może ta wada nie wszystkim przeszkadza, ale ja nie wyobrażam sobie korzystania z tego przycisku jeszcze przez kilka lat. Nie po to wydałem pieniądze by czuć teraz dyskomfort z korzystania teraz z tego telefonu. 



#44 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 13 sierpnia 2016 - 21:08

Weź sobie kup psikacz do lcd (musi zawierać jakieś %%%) namocz solidnie microfibre i zataczając ruchy wokół pierścienia przecieraj i naciskaj, psiknij znow i znow przecieraj i tak kilka razy (ściereczka z microfibry musi byś solidnie namoczona). U mnie było to samo (od 5 dni po wykonaniu tego zabiegu cisza)



#45 Krzysiu

Krzysiu
  • 52 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 14 sierpnia 2016 - 00:29

Weź sobie kup psikacz do lcd (musi zawierać jakieś %%%) namocz solidnie microfibre i zataczając ruchy wokół pierścienia przecieraj i naciskaj, psiknij znow i znow przecieraj i tak kilka razy (ściereczka z microfibry musi byś solidnie namoczona). U mnie było to samo (od 5 dni po wykonaniu tego zabiegu cisza)

zapomniałeś dodać że iP musi być wyłączony, chodź nie wiem czy to nie logiczne :P


iP SE 64GB SG

Alienware 17 R1, 4800MQ, GTX770M, 16GB RAM, 1x750GB + 1xSSD256 Crucial, Win7


#46 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 14 sierpnia 2016 - 00:53

Idź do byle jakiego elektronicznego i kup za 2zł 20ml alkoholu izopropylowego (IPA) i nim zrób to co wyżej panowie pisali, pomoże i nie zaszkodzi (specjalny alkohol do czyszczenia elektroniki).



#47 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 14 sierpnia 2016 - 00:57

Naciskaj go bardzo mocno i przytrzymuj przez parę minut i ruszaj wciśnięty na boki mi pomogło w końcu się ułożył ;)



#48 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 14 sierpnia 2016 - 07:47

zapomniałeś dodać że iP musi być wyłączony, chodź nie wiem czy to nie logiczne :P

Oczywiście ze tak... zapomniałem dodać

Naciskaj go bardzo mocno i przytrzymuj przez parę minut i ruszaj wciśnięty na boki mi pomogło w końcu się ułożył ;)

Nie działa ...próbowałem i tylko sposób z alko jest ok...

#49 guzik1

guzik1
  • 26 postów

Napisano 15 sierpnia 2016 - 10:34

Dziękuję za radę - jutro zakupię potrzebne akcesoria i wypróbuje tego sposobu. Mam jednak jeszcze jedno pytanie - robicie taki zabieg i na jaki okres czasu macie spokój z tym problemem?  



#50 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 sierpnia 2016 - 11:29

To różnie zależy pewnie od zabrudzenia. Ostatnio kilkanaście dni temu przeczyściłem i do dzisiaj mam spokój. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych