Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zewnętrzna pamięć - Pendrive lub Karta SD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 AleksanderGames

AleksanderGames
  • 172 postów
  • SkądWarszawa koło Pćinowa

Napisano 01 lutego 2015 - 13:44

Heja,

Ostatnio na potrzeby wirtualizacji w Parallels środowiska z systemem Windows 8.1 zakupiłem sobie Pendrive SanDisk Extreme 64GB (http://www.sandisk.c...drives/extreme/) z transferami 245/190 MB/s za 200 zł.
Benchmark w Blackmagic Disk Speed Test (w App Store) potwierdza prędkość.
Samo działanie zwirtualizowanego Windows 8.1 na powyższej karcie też jest rewelacyjne. Lepsze odczucia niż na zwykłych HDD i nieznacznie wolniej (z punktu użytkowania codziennego) niż na SSD.

Zachęcony powyższym, chciałbym obczaić temat rozszerzenia pamięci z wykorzystaniem slotu na kartę SD. Mam MBA 2014, gdzie transfer jest na poziomie 5Gb/s więc spokojnie można wyciągnąć do 625MB/s.

Obecnie na rynku spotkałem takie karty SD:

Lexar 64GB lub 128GB 600x (90MB/s) za średnio 200zł lub 350zł.
Lexar 64GB 2000x (300MB/s) za średnio 600 zł.
Sandisk 64GB U3 (280MB/s) za 1100 zł. (nie rozumiem skąd ta cena, porównując do Lexara)

Z powyższego celował bym w Lexara 128GB 600x (90MB/s). Z tego co wyczytałem to 90MB/s to transfer HDD z 5400rpm. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi kartami SD. W szczególności wirtualizowanie środowiska na nich? Będzie wciąż śmigać szybko (znów nie benchmark, a odczucia Piotrusia przy codziennej pracy) czy poczekać rok z Pendrivem i dopiero wtedy myśleć o karcie SD.

Może są jeszcze inne opcję na kartę SD? Może jakiś SSD?

Pozdro!

PS. Parallels to faktycznie najwydajniejsze środowisko wirutalizacji, np. taki VirutalBox się nie umywa, nawet jeśli uwzględnić, że jest za free.

Użytkownik AleksanderGames edytował ten post 01 lutego 2015 - 13:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych