Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Smart dom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 eviltomek

eviltomek
  • 770 postów
  • SkądDębica

Napisano 15 stycznia 2015 - 16:03

Witam, ostatnio naszlo mnie w sumie na taki smart dom, czy ktso z was siedzi w temacie? Chodzi mi poki co o jakies proste smart rzeczy typu smart plug do kontaktu, ustawilbym o ktorej ma np. Wlaczac lampke jak wstaje do pracy 4:00, oswietlenie w ogrodzie, garaz?, cos stosunkowo prostego i tamiego i fajnie dzialajacego

Komputer:  iMac 21.5 Late 2011 Telefon:  iPhone 6 PLUS Tablet:  iPad Pro

#2 ManUfan

ManUfan
  • 138 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 01 lutego 2017 - 09:32

Ja z takich rzeczy kupiłem jakiś czas temu sprzęt firmy Zamel do sterowania bramą garażową, oświetleniem i roletami. Jeszcze nie zamontowałem ale jak się wprowadzę do domu i przetestuję wszystko to dam znać ;)

Zastanawiam się nad kupnem : https://www.candyhouse.co/

Znacie to rozwiązanie? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? Chciałbym wykorzystać i w domu i w mieszkaniach na wynajem dzięki czemu nie musiałbym jeździć do każdego z gości(airbnb), mogę ich upoważnić do otworzenia drzwi przez aplikację. Jakie inne systemy znacie na kod/wifi/zdalne otwieranie?

iP6+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: hubii //  toha.pl

#3 angelares

angelares
  • 695 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 01 lutego 2017 - 10:48

Ja z takich rzeczy kupiłem jakiś czas temu sprzęt firmy Zamel do sterowania bramą garażową, oświetleniem i roletami. Jeszcze nie zamontowałem ale jak się wprowadzę do domu i przetestuję wszystko to dam znać ;)

Zastanawiam się nad kupnem : https://www.candyhouse.co/

Znacie to rozwiązanie? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? Chciałbym wykorzystać i w domu i w mieszkaniach na wynajem dzięki czemu nie musiałbym jeździć do każdego z gości(airbnb), mogę ich upoważnić do otworzenia drzwi przez aplikację. Jakie inne systemy znacie na kod/wifi/zdalne otwieranie?

Ten system (candyhouse) działa tylko w oparciu o drugi zamek. Zamek dolny (z kluczami) wciąż będzie zamknięty/otwarty.

Pozzdro, aa

• ManUfan lubi to

#4 OleYek

OleYek

• 17 371 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 15:19

Te wszystkie zamki można włożyć między bajki, bo są to rozwiązania do amerykańskich drzwi, gdzie zamki deadbolt puszczają przy kopniaku. GerdaLock ma zamek, który działa z zamkami na wkładki profilowe. Właśnie robię recenzję tego zamka i daje radę zamykać i otwierać drzwi nawet jak masz z zewnątrz gałkę zamiast klamki. W Polsce mechanizmy muszą być dużo mocniejsze niż do tych badziewnych deadboltów amerykańskich. Stąd też te wszystkie rozwiązania nie dają rady z naszymi zamkami. Zupełnie inna filozofia mechanizmów.

Witam, ostatnio naszlo mnie w sumie na taki smart dom, czy ktso z was siedzi w temacie? Chodzi mi poki co o jakies proste smart rzeczy typu smart plug do kontaktu, ustawilbym o ktorej ma np. Wlaczac lampke jak wstaje do pracy 4:00, oswietlenie w ogrodzie, garaz?, cos stosunkowo prostego i tamiego i fajnie dzialajacego

Dobrze sprawdzają się rozwiązania tp-linka. Tanie i da się zintegrować z homebridge.
  • ManUfan lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 North

North
  • 1 284 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 15:48

Recenzja będzie na MyApple czy na jakimś innym portalu?

MBP Retina 15 2014 | iPhone 7 32GB Black | iPad Air 2

#6 OleYek

OleYek

• 17 371 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 15:58

Recenzja będzie na MyApple czy na jakimś innym portalu?

Na CyfrowyJa.pl Generalnie zamek działa rewelacyjnie. Zbliżasz się do drzwi i się same otwierają. Możesz udostępniać "klucze" innym na stałe, w konkretne dni tygodnia, w konkretnych godzinach czy też jednorazowo. Jest też apllikacja na AW (a właściwie będzie na dniach bo nowa appka do zamka jest w becie). Ja mam w dodatku wersję z Z-Wav i poza BT mam spięte z Fibaro i Homekitem, przez co mogę otwierać za pomocą Siri i Homekita, czy też nawet zdalnie.
  • ManUfan lubi to

#7 ManUfan

ManUfan
  • 138 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 21 lutego 2017 - 23:26

Czekam na recenzję, super ten zamek Gerda!

iP6+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: hubii //  toha.pl

#8 OleYek

OleYek

• 17 371 postów

Napisano 14 maja 2017 - 19:36

Trochę trwało, ale w końcu jest: https://cyfrowyja.pl...-gerdalock.html
  • North lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych