Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 13" jako sprzęt dla DJa ( i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 14 stycznia 2015 - 21:25

Cześć,

Jestem szczęśliwym posiadaczem MacBooka Air 11 2013 w podstawowym configu (tj i5 1,3; 4GB RAM; 128GB pamięci). Generalnie jest on szybki i do podstawowych zadań (pakiet biurowy, internet, prościutkie gry na nudę) starcza aż w nadmiarze. Od jakiegoś czasu jednak zajmuję się Digital DJingiem, w domu mam mocny komputer i wszystko jest ok, ale jak wiadomo nie po to się takich rzeczy uczy żeby w domu siedzieć :D

No i tutaj niestety mój Air pierwszy raz mnie zawiódł. Programy do tego celu są dość zasobożerne, no a i5 w tym MacBooku jest, jakby nie patrzeć słabiutki. No i zdarza mi się wręcz nagminnie, że nawet przy prostym wrzuceniu pliku na któryś z decków program zamarza mi na kilkadziesiąt sekund, no a jak to również wiadomo, jest to nie do przyjęcia :) Dlatego też z żalem zacząłem powoli rozglądać się za nowym sprzętem. Musi być to MacBook, bo teraz już nie byłbym w stanie opuścić OS X. Musi również mieć ekran 13" (ni mniej, ni więcej- taki jest dla mnie akurat), no i umieć sobie poradzić z programami pokroju SeratoDJ. Z oczywistych względów w oko wpadł mi najnowszy MBPr 13", a mianowicie:

http://store.apple.c...L/A&step=config

 

Myślę o podstawowym configu, tzn i5 2,6; 8GB RAMu i 128GB SSD. No i moje pytanie: czy taki config podoła w.w przeze mnie celom? Muszę być absolutnie pewny, no bo nie chcę władować takich pieniędzy w sprzęt, ktory w ostatecznym rozrachunku będzie się zachowywał tak samo jak mój MBA. Przypominam, że poza DDJ będzie to pakiet biurowy, internet, filmy itp, no ale myślę że z tym nie będzie akurat problemu :)

Z góry dzięki za pomoc ;)


"When the rich wage war it's the poor who die"- Jean-Paul Sartre

#2 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 15 stycznia 2015 - 11:40

Dziwne zjawisko bo koledze do grania z Traktora z Time Code zakupilem Macbooka Pro z 2011 na i5 podstawowym Intel HD3000, 4GB ramu i dysk 500GB 7200rpm. Na podstawowej konfiguracji dziala plynnie nic sie nie zawiesza. Przeinstaluj oprogramowanie od nowa albo postaw system od nowa bo to niemozliwe bo oba programy maja takie samy wymagania. 

 

Ty w dodatku masz dysk SSD wiec jest on szybszy od HDD tego co on posiadal bo teraz na SSD smiga Samsunga i komputer dostal 2gie zycie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych