Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 13 Retina czy Macbook Pro 15


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 gpuy

gpuy
  • 1 postów

Napisano 14 stycznia 2015 - 02:38

Witam,

 

mam problem z wyborem pomiędzy Pro Retina 13 a matową 15  . 

13 - i5 2,6 Ghz, 256GB ssd, 8GB ramu i 1 GB intel HD Graphics 4000

15 - i7 2,2 Ghz, 750HDD, 8GB ramu, Intel HD Graphics 3000 512MB + AMD Radeon HD 6750M 1024MB

 

Za 13 przemiawia: RETINA!, długi czas pracy na baterii (studiuje i programuje na studiach), mobilność

Za 15 z kolei: Mocniejsza grafika (i tak mam mocnego PC, ale chciałbym sporadycznie w coś średnio wymagającego zagrać np LoL)

 

Mój budżet jest ograniczony kwotą 4tys.

 

Nie montuje filmów w HD, nie robię żadnych mega skomplikowanych rzeczy, siedzę na necie, pisze programy, robię schematy w eagl'u, przerzucam dużo plików na dysku, głównie zdjęć, ale nic więcej z nimi nie robię, często jestem poza domem, na uczelni, w domu wieczorami korzystam z laptopa - wydaje się, że 13 wystarcza. Martwię się tylko wielkością samej matrycy, czy 13 cali to nie za mało ? Fajnie byłoby też czasami obejrzeć serial z dziewczyną, zasadniczo to kilka razy w tygodniu. I czy grafika w 13 pociągnie jakiekolwiek ewentualne gry? 

 

Naprawdę utknąłem w martwym punkcie a to dla mnie ważny wydatek i nie chce go żałować. Jeśli macie jakieś sugestie, bądź po prostu ktoś chciałby się podzielić spostrzeżeniami i  pomóc mi podjąć dobrą decyzję, chętnie wezmę ją pod uwagę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych