Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Który MacBook do różnorodnej pracy biurowej, w tym duże pliki i grafika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 greguar

greguar
  • 2 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:53

Cześć 
Stoję przed dylematem wyboru komputera. Sprzęt firmowo-prywatny.
 
Do czego będzie mi służył?
1. Praca biurowa - dokumenty tekstowe, arkusze, prezentacje
2. Internet - wiadomo, wszystko łącznie ze streamingiem wideo. Pracuję nad wieloma rzeczami na raz więc 15-20+ kart w Chrome/Safari to u mnie norma, często otwarte po kilka dni ciągiem, a komputer tylko usypiam.
3. Operacje na plikach - często jakieś katalogowanie zdjęć, projektów graficznych, sporo RARów z dużą ilością plików albo dużymi plikami (np. kilkadziesiąt TIFFów po 100MB spakowanych w paczki po 1GB itp.) - aktualny komputer przy tym umiera i rozpakowywanie trwa bardzo długo.
4. Otwieranie / podgląd / prosta edycja plików w Photoshopie i Illustratorze (czasem musze otworzyć, sprawdzić zawartośc pliku, ew. coś wyedytować - pliki to od prostych wektorowych po projekty www z ~200 warstw i 200MB).
5. Okazjonalnie prosta, prywatna obróbka zdjęć w PS czy tego typu programach (prosty retusz, rozmiar itd.)
6. Raz na jakiś czas prosta edycja wideo z GoPro (przycięcie, prosty montaż z kilku kawałków itp.)
7. Oglądanie filmów, słuchanie muzy
8. Nie gram.
 
Co mam otwarte zawsze: Chrome albo Safari, iTunes albo Spotify, Mail, Evernote, Skype, GG, Nozbe. Do tego często jednocześnie Word, Excel itp.
 
Komputer w biurze jest podpięty do 24" Della Full HD. W domu bez dodatkowego monitora.
 
Dysk przydałby się większy niż 128GB ale +800zł przy rozszerzaniu ramu to już dużo. Pewnie wejdę w jakiś Nifty Drive no i dysk zewnętrzny na duże rzeczy w domu.
 
Zastanawiam się nad:
1) MB Air 13 128GB z rozszerzeniem do 8GB ram
2) MB Pro Retina 13 128GB, ewentualnie z rozszerzeniem do 16GB ram
3) poczekaniem na Air 12 Retina :)
 
Fajnie żeby komp dawał radę na baterii i był mobilny bo noszę go codziennie (obecny waży chyba 1.9kg) - tutaj wygrywa Air ale to w sumie 200g róznicy do Pro. Wczęśniej myślałem o Air 11 ale to jednak chyba za małe, choć większość czasu i tak byłby pod monitorem.
 
Chciałbym używać go ze ~3 lata, dlatego rozważam więcej ramu, żeby komp nie zamulał za rok czy dwa.
 
Na rzecz Retiny przemawia własnie Retina która jest super (bo ekran w Air szału nie robi, szczególnie rozdzielczością i pikselem) i performance (który może się przydać przy wielu rzeczach na raz, ale może Yosemite sobie z tym radzi...). Tyko pytanie czy Retina + zew. monitor to nie jest juz znaczące obciążenie dla kompa. Za Airem bateria, smukłość i waga. Cena też ma jakieś znaczenie, ale raczej drugorzędne.
 
Obecnie jadę na PC Asus UL30Vt, Core2Duo U7300 1.2 GHz i 4GB ram, Win 7 - i przy 20 kartach i hibernacji komputer się poci, kwiczy i zamula.
 
Doradzicie?

Na forum zabronione jest podbijanie tematu nic nie wnoszącymi postami

 

tumpio



#2 skinny500

skinny500
  • 140 postów
  • SkądBangkok

Napisano 20 stycznia 2015 - 12:44

Z obecnej oferty tylko MBPr + 16 GB RAMu. Mocy mu wystarczy - znam osobę która ma do niego podpiętego NEC-a 4k, a obecnie chyba nawet dwa takie. Kiedyś przesiadłem się z C2D (3GHz, hdd, 8 GB) na maca mini i5 (2,3 Ghz, 16 GB, SSD) to wrażenie było jak przesiadka z Ninji250 na Fireblade.

 

A jak cena ma drugorzędne znaczenie, to opcja C byłaby dobra, o ile ten Retina Air się w ogóle pojawi.


MBPr 15" late 2013 2,3 GHz| | 16 GB | 512 GB | GF GT750M | iPhone 6 Plus i 5S | iPad Air





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych