Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 wymiana szybki po upadku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 opr13

opr13
  • 11 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 03:42

Niestety tak jak w temacie, musialo mi sie to kiedys przytrafic. :)

 

Mianowicie iPhone 6 upadl i poszła mała pajęczyna. Poza tym wszystko jest sprawne

 

Tutaj moje pytanie, czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa wymiana szybki na gwarancji? Zdaje sobie sprawę ze jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie jest objęte gwarancja.

W takim razie gdzie mogę liczyć na wymianę i za jaka kwotę?

 

Natrafiłem również na poniższą stronę, która dotyczy stanów zjednoczonych jak i wielkiej brytani:

 

USA: https://www.apple.com/support/iphone/repair/screen-damage/

UK: https://www.apple.com/uk/support/iphone/repair/screen-damage/

 

Znajduje tam sie ciekawa informacja:

 

 


"When you request screen repair online or by phone, Apple will place an authorization on your credit card to cover the iPhone out-of-warranty cost. We’ll charge this amount if your iPhone has additional damage and is eligible for out-of-warranty service. If your iPhone has no damage other than the screen, we’ll charge the amount below. Learn more. iPhone 6: $109"

 

 

Gdzie out of warranty cost zdefiniowany jest jako $299 dla iPhone, a ponizej wskazana jest cena $109 gdy uszkodzenie dotyczy tylko ekranu. Jak mam to rozumiec? :-)

 

Pod którą kwotę kwalifikuje sie moje uszkodzenie?

 

Niby stwierdzone ze jest ze nie naprawiaja ekranów po upadku na gwarancji, a z drugiej strony podany jest koszt gdy uszkodzony został sam ekran. "Accidents happen. Sometimes a screen can get cracked or shattered. We’re here to help."

 

Jak wyglada to w Polsce badz w innych krajach? Przykładowo jeśli wybrałbym się do Apple Store w berlinie?


Użytkownik opr13 edytował ten post 28 grudnia 2014 - 04:52


#2 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 19:07

W Polsce wymiana iP6 w "ASO" Apple'a (np. Cortland) to koszt bodajże 1300 PLN

Gwarancja w takim wypadku zostaje przeniesiona na nowe urządzenie i jej nie tracisz ...

Wymieniając na własną rękę ekran, z gwarancją możesz się pożegnać  


 iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16 /  Apple Watch Series 6 44mm Blue watchOS 9
Game Center: .::.Mike.::.


#3 opr13

opr13
  • 11 postów

Napisano 29 grudnia 2014 - 04:48

W Polsce wymiana iP6 w "ASO" Apple'a (np. Cortland) to koszt bodajże 1300 PLN

Gwarancja w takim wypadku zostaje przeniesiona na nowe urządzenie i jej nie tracisz ...

Wymieniając na własną rękę ekran, z gwarancją możesz się pożegnać  

Jezeli jest tak jak piszesz, to w takim wypadku taniej wyjdzie polecieć do londynu zrobić sobie jednodniową wycieczkę i wymienić za 86 funtow (480 pln) w apple retail store i jeszcze wrócić :-)

Wychodzi na to, ze w polsce nie ma czegos takiego jak "screen repair" w przeciwienstwie do np. UK DE i USA.


Użytkownik opr13 edytował ten post 29 grudnia 2014 - 04:58


#4 matys79

matys79
  • 35 postów

Napisano 30 grudnia 2014 - 13:32

Jezeli jest tak jak piszesz, to w takim wypadku taniej wyjdzie polecieć do londynu zrobić sobie jednodniową wycieczkę i wymienić za 86 funtow (480 pln) w apple retail store i jeszcze wrócić :-)
Wychodzi na to, ze w polsce nie ma czegos takiego jak "screen repair" w przeciwienstwie do np. UK DE i USA.

Nie wiem jak w Polsce ale mojemu znajomemu przytrafilo sie to samo w Irlandi i po uszkodzeniu ubezpieczyl fona,teraz musi troche odczekac i pozniej do naprawy.Ja tez ubezpieczylem swojego,koszt 7€ miesiecznie

#5 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 30 grudnia 2014 - 13:36

W Sztokholmie wymiana LCD w iP6+ kosztuje w Apple 1200 kron (500 zł). Myślę, że w Berlinie jest podobnie. Nie wymieniają urządzenia, wymieniają na oryginalną szybkę (Gorilla glass).


Użytkownik cubasz edytował ten post 30 grudnia 2014 - 13:37

Tylko spokój może nas uratować ;-)


#6 undecided

undecided
  • 242 postów

Napisano 02 maja 2015 - 17:02

Postanowiłem odświeżyć temat, jak wyglądają koszty tej naprawy za granicami Polski?



#7 undecided

undecided
  • 242 postów

Napisano 15 maja 2015 - 14:10

Przepraszam za mały spam, ale miałbym możliwość naprawy iphone6 dokładnie(pęknięty ekran) we Włoszech. Tylko teraz mam pytanie, jak wyglądają koszty takiej naprawy? Pytam, może ktoś już wykonywała w tym kraju naprawę?


Użytkownik undecided edytował ten post 15 maja 2015 - 14:11


#8 matys79

matys79
  • 35 postów

Napisano 15 maja 2015 - 15:05

Ja mialem podobny problem w Irlandi,tylko to bylo 2 tygodnie po premierze iphonie6 i koszt naprawy to ok 300€

#9 undecided

undecided
  • 242 postów

Napisano 15 maja 2015 - 16:45

Ja mialem podobny problem w Irlandi,tylko to bylo 2 tygodnie po premierze iphonie6 i koszt naprawy to ok 300€

 

Naprawy dokonywałeś w sklepie appel?



#10 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 maja 2015 - 16:52

No ale 300 euro to wymiana telefonu...


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#11 matys79

matys79
  • 35 postów

Napisano 15 maja 2015 - 18:17

[quote name="undecided" post="1977496" timestamp="1431704734"]

Naprawy dokonywałeś w sklepie appel?[/quote
Ja naprawiałem przez Vodafone,tam nabyłem iphona na abonament,ale pewnie vodafone wysłał do serwisu apple

#12 undecided

undecided
  • 242 postów

Napisano 15 maja 2015 - 20:44

Właśnie nwm jak to jest za granicami, niby na oficjalnej stronie appel można wymienić ekran za 109$, a jak jest naprawdę? i w innych krajach poza Polską.



#13 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 maja 2015 - 21:50

W berlinie też to zrobisz... Mnie dziwi czemu ekran w iPhone 6 jest tańszy niż w 5s :D 109 euro/120euro.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#14 undecided

undecided
  • 242 postów

Napisano 15 maja 2015 - 22:59

W berlinie też to zrobisz... Mnie dziwi czemu ekran w iPhone 6 jest tańszy niż w 5s :D 109 euro/120euro.

Orientujesz się może czy robią to od ręki(dzisiaj oddaje w otwarcie salonu i np. w godz popołudniowych odbieram) telefon musi być na gwarancji? 



#15 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 maja 2015 - 23:37

Taa to jest chwila - no chyba, że coś się zmieniło. Najlepiej umów się z geniuszem :D Nie musi chyba ale wtedy nie masz gwarancji (chyba, że na wymienioną część ale tego nie wiem)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych