Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki iMac i kiedy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rabi

Rabi
  • 2 postów

Napisano 17 grudnia 2014 - 18:42

Witam.

 

Chciałbym kupić komputer do domu, do surfowania, obróbki zdjęć i trochę prostego montowania filmów na YouTube.

 

Myślę o iMacu, 21,5" non-Retina. Rozważam 2,7 GHz, Myślę o rozszerzeniu do 16GB ramu i dodaniu Fusion Drive - ma to uzasadnienie ekonomiczne? Użytkować komputer będzie żona i na potrzeby bloga i vloga ma wysatrczyć.

 

Ostatnia kwestia, czekać do wiosny aż wyjdzie nowa wersja podobno, czy nie ma co czekać?

 

I twist fabularny na sam koniec. A może po prostu wziąć MBA 13" rozszerzony do 8 GB ramu? MBP nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam serdecznie, R.



#2 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 17 grudnia 2014 - 19:41

Na forum ktos sprzedaje Mac Mini z 2012 i7 quad 8GB ramu z dyskiem SSD cena 2800zl. Nic tylko brac podpiac i dzialac



#3 Rabi

Rabi
  • 2 postów

Napisano 17 grudnia 2014 - 20:07

Ja jednak wolałbym kompaktowy sprzęt. Nie chcę więcej kabli niż to niezbędne, ma też zajmować jak najmniej miejsca.



#4 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 grudnia 2014 - 07:28

Dokupisz do tego Apple Thunderbolt Display i masz raptem 3 kable. 

 

Ale jak tam chcesz. Pamietaj, ze iMaci maja jedna przypadlosc kurz za matryca ktory i tak sie pojawi za jakis czas. Nawet juz komus jakies robaczki chodzily pomiedzy szyba a matryca :D i dosyc egzotycznie to wygladalo. 

 

No ale jak pozostajemy w kwesti iMaca to ram mozesz sam dolozyc i wyjdzie Cie to taniej niz kupowanie komputera w chcianej specyfikacji. Z dyskiem jest problem bo trzeba by rozkleic koputer zeby sie do niego dostac wiec lepiej wziasc i kupic moim zdaniem SSD niz Fusiona. 

Z tym czekaniem to, mozna czekac az do us**nej smierci bo nigdzie nie jest napisane kiedy wyjdzie dokladnie. A jak wyjdzie to wiadome bedzie, ze wsadza Thunderbolt 2 i nowszego procka. No chyba, ze posuna sie do wlutowania juz pamieci na plyte glowna tak, zeby iMac byl juz wogole niemodyfikowalny jak w sumie wszystko inne






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych