Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac dla muzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trompka

Trompka
  • 10 postów

Napisano 19 listopada 2014 - 10:43

Witajcie. Po perypetiach z moim PC zdecydowałem się przesiąść na maca. Dużo podróżuję i zawsze zabieram ze sobą komputer. Do czego będzie on służył:

- Gry - TYLKO Dota2 - w nic innego nie gram i grać nie będę.
- Program - Logic PRO i Sibelius na pierwszym planie. Robienie muzyki zajmuje mi sporo czasu, bo z tego się utrzymuję.
- W dalszej kolejności - normalne programy i użytkowanie - czyli internet, filmy, muzyka - to co wszyscy.
- Ten kilogram różnicy niewiele mi zmienia, podobnie te kilka godzin pracy na baterii. Mój dotychczasowy laptop jak był nowy - trzymał 4h, więc nawet te 9h od MBP jest dla mnie milowym skokiem.
- Rozważam kupno modelu 13''

Dysponuję budżetem w okolicach 5000zł dorzucić kilka stówek mogę, ale wolałbym żeby koszt zamknął się jak najbliżej owych 5 kafli.
Kilka pytań mnie nurtuje:


- Wybór pomiędzy rMBP a MBA - czy ta retina zrobi mi aż tak dobrze? Czy kupując Aira będę żałował jak zobaczę retinkę u kolegi? Jak na razie bardziej skłaniam się ku rMBP, bo przecież RAM czy pamięć masową mogę dokupić z czasem, a matrycy w Air nie wymienię.
- W moim segmencie cenowym dominują modele z 4 lub 8 GB ramu. No i pytanie kolejne - czy ma w ogóle sens kupowanie modelu z 4GB? Jak taka ilość pamięci ma się do wydajności w kontekście Logica i Dota2, bo zakładam że do internetu czy filmów 4GB stykną, ale czy do w/w programów i gier, to już nie wiem. To jest najważniesza dla mnie sprawa. Mac ma chodzić płynniusio.
- Zakup w AppleStore raczej w grę nie wchodzi - drogo jak diabli nawet z moją zniżką dla nauczycieli. Cortland niewiele taniej. Czy możecie polecić jakiś sklep w Katowicach/Krakowie lub okolicach gdzie nowego maca w przystępnej cenie dam radę zakupić?
- Jakie znaczenie ma rok produkcji? 2013/2014 ? Widziałem że na forum sporo o tym pisaliście, ale jestem kompletnie zielony w kwestii sprzętów apple.

Jak na razie znalazłem dwa takie oto modele, które wchodziłyby w grę - jeśli ktoś mógłby w wolnej chwili obczaić i coś doradzić - będę bardzo zobowiązany.

[URL]http://allegro.pl/macbook-air-13-i5-1-4-8gb-256gb-ssd-md761pl-b-r1-i4800405462.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/macbook-pro-13-3-2-4ghz-i5-8gb-256gb-2013-i4809848004.html[/URL]



Pozdrawiam serdecznie :)

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 listopada 2014 - 12:10

[h=1]Tylko Pro i tylko z 8 Gb ram.
Apple MacBook Pro 13.3″ Retina 2.6GHz/8GB/256GB SSD/Intel Iris - nowy model
5.669,10 w Cortland 10% edu vs niepewna transakcja na allegro za 5149 + 150 przesyłka wychodzi 369 za pewność i spokój[/h]

#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 listopada 2014 - 12:12

Warto dodać, że w Cortlandzie masz model 2014.

#4 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 listopada 2014 - 12:37

Co prawda napisales na jakich programach pracujesz ale nie napisalem czy pracujesz na pluginach czy hardware tylko tak samo w jakim duzym stopniu na audio jedziesz. Do wtyczek potrzebujesz mocy i jeszcze raz mocy co je obrabia czyli procesor. Nigdy bym sie nie wepchal w i5 zeby dziubac w logicu moze jak na poczatek do nauki to tak ale przy tej ilosci wtyczek co teraz uzywam i to ile zjadaja to i5 zacznie sie pocic jak pedofil w smyku i odpusci temat.

Air do muzyki nie i jeszcze raz nie chyba, ze do przegladania Fejsbuuka albo uzywania do grania z Traktora albo Rekordboxa lub Serato to tak po co nosic kilogramy ze soba. Ale komputerki sa awaryjne niestety bo widze ile mi tego ludzie na serwis przynosza oraz co pada najczesciej dyski.

Ciagnac dalej ile ramu 4GB hmmm znajomi do grania w klubach maja od 8 do 16 gb bo przy 4gb jak sie traktora scratch wlancza i dziala zostaje jakies 700mb wolnej pamieci... Tak wiec 8 to minimum z minimum. Jesli duzo z audio pracujesz to jak najwiecej. Znajomi na MP potrafia zapchac nawet 32gb ja jeszce 16 do konca nie zapchalem poki co...


13 cali jesli masz na tym pracowac to sorry mam MBPR13 jak i 15. MBP13 mam w konfiguracji i5 8GB i Dysk 256 i srednio daje rade bo przepialem dysk z mojego 15 do 13 i sie zaczal sypac projekt jeden po 2gim bo procek nie wyrabia. Zas MBPR15 mam w konfiguracji i7 2.3 16GB + OWC 1TB SSD i jest wystarczajacy.

Pomijajac logica to Sibeliusa masz na winde i za te 5K kupisz lepszego kompa niz MBP to jest raz dwa, ze pamietaj, ze logic pro czyli do wersji 9 nie jest juz rozwijany i plat figle od 10.9 do teraz. Chyba, ze Logic X ale tutaj tylko i wylacznie wszystkie wtyczki musisz miec 64bitowe zeby sie nie wku**** a ma to byc komputer do pracy a nie do nocnych rozpraw jak odpilic wtyczke bo jest 32bitowa.

Pierwszy lepszy link z allegro:

http://asus.strefama...-gtx850-w8.html

Co prawda przekroczylem owe 5K o 500zl ale tutaj masz retine razy 2 dysk 480GB i7 do tego 16GB ramu

Zjada ja na sniadanie bez najmniejszego problemu...

Chyba, ze chcesz cos szpanerskiego to Razer Blade ale drogie jak diabli zabawki wzorowane na MBP...



#5 Trompka

Trompka
  • 10 postów

Napisano 06 grudnia 2014 - 15:51

Dzięki za pomoc. Dziękuję Wam już z nowego maczka :)

 

rMBP 8GB ramu zakupiona w Cortlandzie ze zniżką dla nauczycieli - kompletnie się allegro nie opłaca.

 

Przy kwocie rzędu 5000 10% to 5 stówek ! Kosmos. Do tego jeszcze zniżka na akcesoria, które dokupiłem razem z maczkiem.

 

Bajka. Jaram się jak pochodnia i poznaję sprzęt. Sporo rzeczy muszę się tutaj nauczyć, ale już wiem że mi się spodoba.



#6 bommba100

bommba100
  • 1 postów

Napisano 21 grudnia 2014 - 13:20

Witajcie.
Mam nadzieje, że nie macie mi za złe podłączenie sie do tematu, bo mam ten sam problem i nie chciałem zakładać kolejnych wątków. 

Jestem również muzykiem i potrzebuje komputer do pracy na scenie: 

- Głównie!! z programem Ableton Live - praca na scenie; 

- Internet, odsłuchiwanie muzyki, itp. powszechne wykorzystanie komputera jak kolega wyżej;

 

Jeżeli chodzi o gry czy programy wymagające dobrej grafiki to ten komputer tego nie uświadczy. 

Wstępnie wybrałem parametry, które uznałem za wystarczające z uwagi na cenę. 
Procesor: Intel Core 2 Duo, Ram - 6GB, Dysk -240SSD, Matryca 15'' 
Kwota, w której chciałbym się zamknąć to 3500zł 

 

Proszę o informacje, czy wybrane parametry są odpowiednie i wystarczające?

Nie chciałbym wydawać większej kwoty, a komputer będzie wykorzystany przeze mnie w 50%. 

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

 

 



 



#7 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 21 grudnia 2014 - 19:40

W Core 2 Duo nie ma się co już pchać za stara architektura ,w tej kwocie to już coś z i5 znajdziesz.Core 2 Duo bierze około 50% cpu w Live 9 demo song.Sam musisz stwierdzić czy Ci to wystarczy.



#8 matt.one

matt.one
  • 37 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 16:19

za 3,5k kupisz rMBP z prockiem i5 i 8GB ramu. Sam uzywam Abletona i innych programow muzycznych. Smiga jak ta lala :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych