Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Linux mint na MacBookPro 3.1 = Czarny ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mayka

mayka
  • 60 postów

Napisano 09 listopada 2014 - 16:01

Chciałem odpalić linuxa minta / ubuntu na moim mac'u ale niestety jest jakiś wielki problem z grafiką w tych systemach.. Jedyne co udało mi sie zrobić to dopisać "nomodeset" do instrukcji przy botowaniu systemu z płytki/pendriva i wtedy się odpala tylko to powoduje jakieś uruchomienie w trybie domyślnej grafiki bo wywala komunkat że niema wsparcia sprzetowego.. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zainstalować ? Czy może sterowniki jakieś konkretne do linuxa trzeba doinstalować do tego Gforca 8600 ? Przy odpalaniu minta z wymuszonym verbosem mam komunikat na którym staje system przy odpalaniu: "fb: conflicting fb hw usage inteldrmfb vs EFI VGA" Wiec tutaj ewidentnie grafika cos nie korbi.. Jak by ktoś wiedział jak ten temat ogarnać to bardzo prosze o pomoc.. Bo po 2 dniach kombinowania sie poddaje..

#2 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 01 lutego 2015 - 12:04

To nie grafika szwankuje, grafika jest ok.

 

Po prostu MacOS blokuje instalacje innego systemu



#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2015 - 20:06

Co za bzdury wypisujesz?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 anhem

anhem
  • 17 postów

Napisano 28 września 2015 - 17:26

mayka możesz powiedziec skąd pobrać minta na power pc ?



#5 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 03 października 2015 - 15:31

mayka możesz powiedziec skąd pobrać minta na power pc ?

Nie baw się, tylko łap Ubuntu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych