Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skąd wziąć starsze wersje programów, działające na 10.6?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 09 listopada 2014 - 14:46

Stwierdziłem, ze dla mnie SL jest the best i yosemite mi niepotrzebny... O ile aplikacje systemowe oraz pakiet iLife - to nie problem, tak wiele programów, które były w starszej wersji i działały pod SL, teraz wymagają co najmniej Liona, albo nawet Yosemite...... nawet głupi Battery Health..... czy nie wspomnę o Pixel Mator..... Posiadam wiele zakupionych licencji..... Skąd ściągnąć starszą wersję danego programu żeby mi działał na snow leopardzie? Producenta nękać? A może jest ktoś, zapalony fan Snow'a i ma gdzieś u siebie jakieś archiwum :)

#2 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2014 - 15:44

Też mnie to interesuje. Zwłaszcza pakiet iWork działający w 10.6. Mam na niego licencję ale został mi tylko Pages działający pod SL (ikona fioletowego atramentu w buteleczce). Gdyby jeszcze zdobyć Numbers i Keynote, byłby miód :)

#3 Cath.S

Cath.S
  • 51 postów

Napisano 09 listopada 2014 - 16:32

+1 i ode mnie. Choc sprawdzalam swego czasu temat i chyba sie nie da. Jesli sie da to od razu wracam do SnowLeo

#4 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2014 - 17:48

Można poszukać na Allegro wersji boxowanej iWork ale płacić 2 razy za to samo... Warto przechowywać wersje aplikacji (przed ich aktualizacjami) wspierające poszczególne systemy. Widać, przydaje się.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2014 - 17:53

Ja też bym chętnie wrócócił do SL, ale niestety na moim maku to niemożliwe (AIR 2013). Choć wszystkie starsze wersje programów, których używam mam na półce. Polecam wam robić kopie tych aplikacji z Appstore, bo niestety Apple nie pozwala się cofać. Dzięki temu, że je robiłem teraz mogę się cieszyć systemem 10.9.4, który jest najbardziej stabilny na moim macbooku.
  • Cath.S lubi to

#6 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2014 - 19:09

...teraz mogę się cieszyć systemem 10.9.4, który jest najbardziej stabilny na moim macbooku.

A 10.9.5 co złego powodował u Ciebie?


#7 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 09 listopada 2014 - 21:09

spędziłem dzisiaj trochę czasu na poszukiwaniach, znalazłem serwis: www.oldapps.com, są tam niektóre fajne programy (np. starszy uTorrent - 1000x lepszy niż nowszy, stary Skype - ale to akurat nie działa bo M$ wyłączył)... ale są inne.... poza tym z pomocą dla starszych wersji przyszedł pewien znany serwis torrentowy...... generalnie dla mnie znalazłem działające ostatnie-najnowsze wersje działające na SL: Fork Lift 2.08, VMWare Fusion v5.05, CleanMyMac Classic, Trim Enabler 2.2)
poza tym inne których używam (Maktura, Adium, SketchBook Express, Firefox, Chrome, Thunderbird, LibreOffice) - działają w najnowszych wersjach na SL bez problemu :)

Komputer działa rewelacyjnie szybko z SL, a starsze wersje programów są nawet.... lepsze ;)

Poszukuję nadal starszego PixelMatora (ciekawe czy zadziała na nim moja licencja), oraz Battery Health (lubiłem toto malutkie coś).... resztę w zasadzie już mam i mogę nadal używać komputera tak samo jak na yosemite (brakuje jedynie iCloud drive, ale od czego dropbox czy inne)......
na SL najnowszy iTunes to 11.4... może to być pewnie jakimś problemem w przyszłości.

Poza tym znalazłem stary dysk z backupami softu :D :D :D i może nawet się tam ten iWork znajdzie o którego pytacie wyżej. Tylko, ze raczej on z tego co pamietam był tylko w wersji angielskiej.... dobrze kojarzę?

To jeszcze pytanie: jak zrobić downgrade bilbioteki iPhoto do starszej wersji.... da się? czy tylko export zdjęć i import w starszej?

#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 listopada 2014 - 07:08

A 10.9.5 co złego powodował u Ciebie?

W MacBooku Air od 10.9.5 po Yosemite miałem gubienie mojej sieci, po wybudzeniu.

#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 listopada 2014 - 08:35

Ja trzymam kopie aplikacji na dysku zewnętrznym. Pozostałość po MacBooku z Core Duo na przyszłości jak by jakiś CD się przytrafił. Tam jest jeszcze gorzej bo nie działają dodatkowo aplikacje pisane tylko pod x64.

highend: Żeby mieć iWork 09 i iLife 11 poszukaj pudełkowej wersji i je aktualizuj.

#10 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 10 listopada 2014 - 13:03

ale ja mam iwork 2009 (o dziwo po polsku) i iLife 2011 :) tylko co z tego, skoro w iLife pod yosemite mam plik ze zdjęciami w nowszej wersji i nie odczyta mi go iLife 2011 pod SL.... (nawet zaktualizowany do max wersji). Podobnie miałem z obrazem Windows w VMWare (downgrade do wersji 5.05 pod SL), ale VMWare w elegancki sposób umożliwia zapisanie obrazu systemu w starszej wersji....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych