Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automator - automatyczne logowanie z użyciem SSH.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2014 - 00:16

Witam.

Przebywam ostatnio często w miejscu, gdzie wymaga się ode mnie do połączenia z WIFI otworzenia terminalu i wklepywania ssh -v login@serwer, a potem długie hasło.

Czynność trzeba powtarzać po każdym wylogowaniu, zamknięciu klapy laptopa itd.

Nigdy nie korzystałem z Automatora, natomiast pierwszy raz przydałoby mi się magiczne coś, dzięki czemu połączenie nawiązywałoby się automatycznie zawsze w zasięgu sieci.


Znalazłem jedno czy dwa rozwiązania na forach angielskojęzycznych, ale niestety gubię się, po prostu jest to dla mnie zbyt trudne. Czy ktoś dysponuje może jakąś instrukcją, jak to wykonać w kilku krokach? Może ktoś sam korzysta z czegoś podobnego w miejscu pracy.

Dziękuję z góry za pomoc.




#2 rooots18

rooots18
  • 21 postów

Napisano 26 października 2014 - 19:26

Najszybszy sposób jaki przychodzi mi do głowy to dodanie aliasu do .bashrc, ale niestety jeżeli nie masz dostępu do serwera i nie możesz tam dodać swojego klucza autoryzacyjnego to będziesz musiał za każdym razem wpisywać hasło 1. Otwierasz terminal, wklepujesz nano ~/.bash_profile 2. dodajesz do pliku taką linijkę alias komenda='ssh -v login@serwer' Zamiast komenda wpisz sobie to co chcesz wpisywać w terminalu aby wywołać połączenie. Po wszystkim wpisz w terminalu po prostu "komenda" i połączenie powinno zostać wywołane.

#3 Kuba P

Kuba P
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2014 - 22:49

Dzięki! Rzeczywiście dobry myk. Udało mi się znaleźć coś jeszcze. Niezwiązane co prawda z Automatorem ale działa ekstra. Aplikacjia vSSH Lite - bezpłatna z oficjalnego AppStore. Raz skonfigurowana działa świetnie, ma polecenie automatycznego uruchamiania się przy starcie komputera i nawet jeśli wyloguję się, z czego rzadko korzystam, po zalogowaniu wszystko od razu samo śmiga, a ja o niczym nie wiem - wyłączona icona w belce. Najważniejsze, że nie muszę się bawić z terminalem po każdym podniesieniu klapy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych