Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#201 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 09 lutego 2017 - 07:46

ale znowu stoi :( 



#202 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 09 lutego 2017 - 09:49

To ja mam tutaj pytanie laika, bo zastanawiam się nad zakupem icloud i nie wiem czy warto

Mam trochę zdjęć z cyfrówki ok. 20gb i chciałbym mieć do nich dostęp i z maca i z iphone i z ipada

1. Czy da się na icloud wrzucić je z dysku komputera jako albumy?

2. Czy będą dostępne na każdym urządzeniu?

3. Czy te zdjęcia widoczne na każdym urządzeniu zmniejszą pojemność iphone'a i ipada

 

4. Czy to ma sens w icloud czy lepiej skorzystać z google photos?


Komputer: MacBook 13" Telefon: Iphone 3G 8GB

#203 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lutego 2017 - 09:55

1. Musisz porobić albumy w aplikacji Zdjęcia

2. Tak

3. Tak

4. Lepiej skorzystać z Google Photos


  • gregi1 lubi to

#204 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 09 lutego 2017 - 09:59

Co do 3. To na iOS możesz włączyć opcję optymalizacji dysku, dzięki czemu iPhone będzie trzymał tylko miniaturki, a duże zdjęcie pobierał jak będziesz chciał je wyświetlić na pełnym ekranie. 


  • gregi1 lubi to

#205 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lutego 2017 - 11:05

Jeżeli będzie miał miejsce to pobierze zdjęcia a gdy tego miejsca będzie brakować to dopiero wtedy będzie usuwał i zostawiał miniatury.


  • gregi1 lubi to

#206 mariuszfmario

mariuszfmario
  • 55 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lutego 2017 - 22:21

Hej,

ja też mam problem z iCloud. Mimo wykupienia pakietu 50GB i posiadania wolnego miejsca jeszcze ok. 7GB, to zdjęcia na iCloud zatrzymały się na 1 luty 2017, a na telefonie mam zdjęcia robione codziennie do dzisiaj (16-02). Mimo, że nic nie zmieniałem w ustawieniach i mam zaznaczone synchronizowanie. Telefon podłączony do wifi. Informacja na iCloud- Uaktualniono 21:38. Na iPhoni również aktualna data ostatniej aktualizacji z iCloud. 

To gdzie leży problem?

Czy oznacza to jakieś większe problemy?

 

Przeglądając właśnie to forum w celu znalezienia odpowiedzi na mój problem, podjąłem decyzję o zainstalowani Google Photos i już się synchronizuje.

Czy jak synchronizacja się zakończy, to wyłączyć "Mój strumień" i coś jeszcze?

Czy teraz będę mógł usunąć wszystkie zdjęcia z iPhonea i zwolnić miejsce?



#207 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2017 - 08:53

Jeżeli zsynchronizujesz zdjęcia z Google Photos to możesz je usunąć z iPhona. Tam nawet jest taka opcja.

#208 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 17 lutego 2017 - 09:50

Hej,

ja też mam problem z iCloud. Mimo wykupienia pakietu 50GB i posiadania wolnego miejsca jeszcze ok. 7GB, to zdjęcia na iCloud zatrzymały się na 1 luty 2017, a na telefonie mam zdjęcia robione codziennie do dzisiaj (16-02). Mimo, że nic nie zmieniałem w ustawieniach i mam zaznaczone synchronizowanie. Telefon podłączony do wifi. Informacja na iCloud- Uaktualniono 21:38. Na iPhoni również aktualna data ostatniej aktualizacji z iCloud. 

To gdzie leży problem?

Czy oznacza to jakieś większe problemy?

 

Przeglądając właśnie to forum w celu znalezienia odpowiedzi na mój problem, podjąłem decyzję o zainstalowani Google Photos i już się synchronizuje.

Czy jak synchronizacja się zakończy, to wyłączyć "Mój strumień" i coś jeszcze?

Czy teraz będę mógł usunąć wszystkie zdjęcia z iPhonea i zwolnić miejsce?

 

Mam tak samo. iP 64 GB i iCloud 50 GB a zajęło mi całą pamięć + niepotrzebnie mam zsynchronizowane zdjęcia z całą chmurą rodzinną. Ściągam Google Photos, dzięki za opcję.


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#209 kamcios1

kamcios1
  • 31 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 21:03

Jak w icloud na windowsie zaznaczyć wszystkie zdjęcia, żeby je pobrać? Nie chce zaznaczać po kolei 800 zdjęc...

Kolejne pytanie, czy mogę przenieść zdjęcia z iCloud na iCloud Drive?



#210 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 14 marca 2017 - 13:30

Kilka pytań:

1. Czy da się zaimportować do programy zdjęcia - swoją bibliotekę zdjęć podzieloną na katalogi. Tak aby dany katalog był oddzielnym albumem.

2. Czy da się trzymać w programie zdjęcia wszystkie zdjęcia z biblioteki a w icloud synchronizować tylko np. ostatnio rok?

 

Czy warto trzymać w icloud całą swoją bibliotekę zdjęć i mieć do niej dostęp z iphone i ipada? czy to bez sensu i szkoda miejsca w urządzeniach?


Komputer: MacBook 13" Telefon: Iphone 3G 8GB

#211 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 14 marca 2017 - 14:32

Kilka pytań:

1. Czy da się zaimportować do programy zdjęcia - swoją bibliotekę zdjęć podzieloną na katalogi. Tak aby dany katalog był oddzielnym albumem.

2. Czy da się trzymać w programie zdjęcia wszystkie zdjęcia z biblioteki a w icloud synchronizować tylko np. ostatnio rok?

 

Czy warto trzymać w icloud całą swoją bibliotekę zdjęć i mieć do niej dostęp z iphone i ipada? czy to bez sensu i szkoda miejsca w urządzeniach?

 

1. Skryptem: https://discussions....m/docs/DOC-8931

 

2. Moim zdaniem kontrola nad tym co robi program Zdjęcie jest za mała. W mojej opinii lepszym rozwiązaniem jest Google Photos. Na maku wyśle ci wszystkie zdjęcia ze wskazanego katalogu (automatycznie uwzględniając nowe zdjęcia, które będziesz tam dodawał). Nie ma pełnej, dwustronnej synchronizacji, więc spokojnie możesz również w ogóle nie trzymać zdjęć na dysku, albo zostawić sobie wybrane fotki - w sieci wszystko pozostanie nieruszone.

 

Poza tym w każdej chwili możesz łatwo pobrać wszystkie zdjęcia na dysk jednym kliknięciem, korzystając z https://takeout.goog...ttings/takeout# Masz również dostęp z urządzeń mobilnych i zdjęcia nie zajmują na nich cennego miejsca. No i jest opcja: "Wysoka jakość (darmowe miejsce bez ograniczeń)", z czego korzystam. Ale zawsze możesz wysyłać w pełnej jakości (zajmuje ci wtedy miejsce na koncie google).

 

Jest jeszcze kwestia prywatności - z google bym tu wzoru nie robił. Ale coś za coś.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 14 marca 2017 - 14:39

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#212 Frredy

Frredy
  • 3 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 09:14

To ja mam pytania tez:
1. Kupiłem iPada 128 GB i chciał bym aby wszystkie zdjęcia były przechowywane na nim a na reszcie urządzeń tylko podglad jak to ustawić
2. Interesuje mnie aplikacja zdjęcia ale jeśli nie da się z nią to poproszę propozycje
3. Najlepiej żeby zdjęcia nie były trzymane nigdzie na serwerach

#213 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 12:59

Da się jakoś zapłacić za rok z góry za icloud bo nie lubię opłat cyklicznych co miesiąc ?



#214 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 04 maja 2017 - 13:13

Da się jakoś zapłacić za rok z góry za icloud bo nie lubię opłat cyklicznych co miesiąc ?

nie da się opłatę pobierają z karty automatyczne 


To ja mam pytania tez:
1. Kupiłem iPada 128 GB i chciał bym aby wszystkie zdjęcia były przechowywane na nim a na reszcie urządzeń tylko podglad jak to ustawić
2. Interesuje mnie aplikacja zdjęcia ale jeśli nie da się z nią to poproszę propozycje
3. Najlepiej żeby zdjęcia nie były trzymane nigdzie na serwerach

1.w ramach tego samego konta icloud zdjęcia sa dostępne na wszystkich dołączonych urządzeniach - to rozumiem "podgląd"

2. zdjęcia goolge...

3. nie da rady mieć podglądu i nie mieć czegoś na serwerach 



#215 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwca 2017 - 20:01

właśnie próbuję apki Zdjęcia Google ale czegoś mi brakuje. Nie widzę opcji, żeby zdjęcia z telefonu po wessaniu do chmury lądowały mi automatycznie na dysku na kompie tak jak to jest z dropboxem czy iCloud. nie ma takiej opcji?


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#216 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 czerwca 2017 - 08:52

Nie ma. Zdjęcia są w chmurze i trzeba je pobrać ręcznie na dysk.



#217 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 czerwca 2017 - 08:55

Nie ma. Zdjęcia są w chmurze i trzeba je pobrać ręcznie na dysk.

no to odpada.. to jeszcze jedno, czy jakakolwiek inna chmura poza iCloud archiwizuje również live photo? z tego co zauważyłem, wszystkie chmury po prosu ignorują te pliki, jedynie iCloud zapisuje w formacie mov


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#218 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 czerwca 2017 - 09:44

Z tego co wiem Google Photos obsługuje live photos.



#219 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 czerwca 2017 - 09:49

Z tego co wiem Google Photos obsługuje live photos.

no tak, ale w dalszym ciągu temat google photos odrzucam za to że nie archiwizuje zdjęć na dysku twardym. potrzebuję mieć dostęp do zdjęć offline, nie mam głowy żeby za każdym razem wchodzić na stronę i ręcznie pobierać zdjęcia.


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#220 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 07:20

takie pytanie: biblioteka zdjec w icloud zajmuje 29GB a na Macu z zainstalowana Sierra 34GB - skad ta roznica? synchronizacja miedzy iphonem jest wlaczona oraz jedno i drugie urządzenie ma wlaczone pozostawianie oryginalow w swojej pamieci.



#221 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2017 - 08:18

Tak działa ta biblioteka. Na macu oprócz zdjęć są jeszcze miniatury w dwóch rozmiarach + jeszcze kilka innych rzeczy. Stąd ta różnica.



#222 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 czerwca 2017 - 08:20

takie pytanie: biblioteka zdjec w icloud zajmuje 29GB a na Macu z zainstalowana Sierra 34GB - skad ta roznica? synchronizacja miedzy iphonem jest wlaczona oraz jedno i drugie urządzenie ma wlaczone pozostawianie oryginalow w swojej pamieci.

na windowsie tak samo to wygląda. to chyba normalne


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#223 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 08:29

ok, dzieki za odpowiedz. 



#224 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2017 - 12:18

Próbuję właśnie dać drugą szansę zdjęciom od Appla ale ciężko to idzie. Właśnie zauważyłem że biblioteka na Macu jest dużo większa niż być powinna. Zaglądam do środka a tam jest pełno zdjęć już dawno usuniętych.

Robię np. 10 zdjęć iPhonem, usuwam połowę, zostaje 5 zdjęć. Opróżniam album usunięte. Wracam do domu bo przecież wysyłać można tylko przez WiFi i on wysyła jakoś dużo zdjęć, nigdy nie wiedziałem dlaczego jest ich więcej niż w rzeczywistości. Na Macu zdjęciach tych zdjęć nie widać ale w katalogu Masters już one są. Po co?



#225 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 czerwca 2017 - 12:23

Próbuję właśnie dać drugą szansę zdjęciom od Appla ale ciężko to idzie. Właśnie zauważyłem że biblioteka na Macu jest dużo większa niż być powinna. Zaglądam do środka a tam jest pełno zdjęć już dawno usuniętych.

Robię np. 10 zdjęć iPhonem, usuwam połowę, zostaje 5 zdjęć. Opróżniam album usunięte. Wracam do domu bo przecież wysyłać można tylko przez WiFi i on wysyła jakoś dużo zdjęć, nigdy nie wiedziałem dlaczego jest ich więcej niż w rzeczywistości. Na Macu zdjęciach tych zdjęć nie widać ale w katalogu Masters już one są. Po co?

ale co to są za zdjęcia których Twoim zdaniem nie powinno być? Może chodzi Ci o to że na Macu widzisz zdjęcie + filmik w formacie mov? te filmiki to Live photo. na telefonie widzisz jeden plik, a na macu dwa osobne


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych