Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Akcesoria - Macbook, MacMini, iMac, Mac Pro


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
186 odpowiedzi w tym temacie

#101 nick99

nick99
  • 1 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 22:13

Jaką obudowę (case) polecacie do Macbooka Pro 13 z TB? Zastanawiałem się głownie nad Moshi iGlaze i i-Blason Halo Series. Jakieś opinie na ich temat?  



#102 karuzel91

karuzel91
  • 81 postów

Napisano 27 czerwca 2017 - 17:41

Hej hej, planuje zakup najnowszego macbooka pro na dniach, moze mi ktos polecić jakas dobra i sprawdzona przejściówkę pod HDMI i usb 3.0?

#103 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 28 czerwca 2017 - 08:25

oryginalna przejściówka apple działa idealnie


  • kalvin lubi to

#104 karuzel91

karuzel91
  • 81 postów

Napisano 28 czerwca 2017 - 20:36

Nie mam zamiaru inwestować 1000zl w 1000 różnych przejściówek i chodzic z tymi kablami wszedzie.

#105 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 29 czerwca 2017 - 09:45

Masz hdmi i usb w jednej przejścówce od apple i nie kosztuje 100zł :-) Jak sprawdzałem to z przejściówkami wszystko w jednym, czyli z czytnikem kart, rj-45 itp. albo działają tak sobie albo część funkcji potrzebuje zasilania z gniazdka. Obiecujący był "dock" od matebooka huawei ale nie mogłem go nigdzie dostać.



#106 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 03 lipca 2017 - 08:11

Jak już kupisz tego macbooka najnowszego to chyba będzie Cię stać kupić za 350 zł przejściówkę orginalną spać spokojnie.

https://www.apple.co...e-av?fnode=8b

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#107 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 lipca 2017 - 19:26

Za 350 lub ciut drożej koło 399 można kupić hub z hdmi i wieloma innymi portami np karta sd. Bodajze od Satechi. Trochę korzystniej niż ten od Apple. Zresztą identyczny zamiennik tego od Apple w internecie to koszt 120-140 zł.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#108 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 30 września 2017 - 09:16

widzial ktos gdzie rozdzielacz/hub usb-c? chcial bym jednoczesnie korzystac z jednej ladowarki od macbooka pro na dwa urzadzenia. czyli z jednego wyjscia usb-c zrobic dwa, zeby ladowac jednoczesnie kompa i ajfona. 

 

takie tylko na usb-c

usb-splitter-1-male-to-2-female.jpg


Użytkownik Wania edytował ten post 30 września 2017 - 09:18


#109 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 10 października 2017 - 10:08

Na Allegro HUBy USB chodzą po 20-30PLN



#110 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 10 października 2017 - 13:22

to podlinkuj mi taki z jedynym meskim usb type-c i dwoma zenskimi usb type-c



#111 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 10 października 2017 - 13:51

Pomysł bez sensu, bo hub nie przekaże tyle mocy żeby ładować sensownie macbooka.



#112 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 10 października 2017 - 19:58

Ja również posiadam MBP 2017r kupiłem jakiś miesiąc temu. Dokupiłem zewnętrznie coś takiego   http://allegro.pl/ad...6912197763.html

 

i ogólnie wszystko dobrze działa już miesiąc tak używam podpinając Maca pod TV, ale dzisiaj zauważyłem, że po podłączeniu Maca do tego przejścia, zanim puściłem film, zbliżyłem ucho do głośników na półce, i usłyszałem jakby takie szmery... nie występowało to wcześniej jak podpinałem inny komputer tym samym kablem bezpośrednio z TV do starego Laptopa... czy jakość tej przejściówki, może jakoś wpływać na bezpieczeńśtwo użytkowania? nie znam się na prądzie itd. ale nie chciałbym jakoś uszkodzić komputera. 

Zastanawiam się, czy wydatek 350zł jest na prawdę tego wart i czy są między nimi jakieś różnice. 



#113 atomex

atomex
  • 103 postów
  • SkądGłogów, Polska

Napisano 11 października 2017 - 09:53

Ja również posiadam MBP 2017r kupiłem jakiś miesiąc temu. Dokupiłem zewnętrznie coś takiego   http://allegro.pl/ad...6912197763.html

 

i ogólnie wszystko dobrze działa już miesiąc tak używam podpinając Maca pod TV, ale dzisiaj zauważyłem, że po podłączeniu Maca do tego przejścia, zanim puściłem film, zbliżyłem ucho do głośników na półce, i usłyszałem jakby takie szmery... nie występowało to wcześniej jak podpinałem inny komputer tym samym kablem bezpośrednio z TV do starego Laptopa... czy jakość tej przejściówki, może jakoś wpływać na bezpieczeńśtwo użytkowania? nie znam się na prądzie itd. ale nie chciałbym jakoś uszkodzić komputera. 

Zastanawiam się, czy wydatek 350zł jest na prawdę tego wart i czy są między nimi jakieś różnice. 

Jakość przejściówki może wpływać na jakość przesyłanego sygnału i mogą pojawić się zakłócenia (np. w postaci szumów, trzasków).


iPhone XS | MacBook Air | iMac Pro | iPad Pro | iWatch


#114 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 października 2017 - 20:37

Jest sporo adapterów firmy dość wiarygodnych. Nie musimy od razu kupować tych od Apple. Jednakże takie no name'y mogą powodować zakłócenia i trzeba liczyć się z tym że mniejszy wydatek wcale na długo może nie starczyć. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#115 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 12 października 2017 - 20:22

Jak w takim razie wyszukiwać tych "lepszych" produktów zastępczych? Jakie marki poza belkinem możesz polecić? Bo belkin cenowo w sumie to ta sama półka więc nie jest to jakaś specjalna alternatywa dla oryginalnych akcesoriów Apple :) 



#116 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 13 października 2017 - 07:19

Przykładowo: Kanex , Starech.com , Satechi , Belkin ....

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#117 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 13 października 2017 - 17:15

osobiście jeśli to ma być HDMI to polecam oryginał od Appla. Ja korzystam z wieloportowej za 350 zł i działa super. Ma port HDMi, USB i USB-C. O ile USB można według mnie zastąpić jakąś alternatywą, o tyle nie ryzykowałam firm trzecich w przypadku HDMI.  Niestety wszelkiej maści przejściówki i kable gorszej jakości mogą pogorszyć jakość obrazu.


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#118 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 października 2017 - 09:56

Niestety wszelkiej maści przejściówki i kable gorszej jakości mogą pogorszyć jakość obrazu.

 

Serio? Kto Ci takich bzdur nagadał? Albo w jakich latach żyjesz?


  • Andaar lubi to

#119 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 października 2017 - 10:37

Serio? Kto Ci takich bzdur nagadał? Albo w jakich latach żyjesz?

 

znowu ci gorzej ? 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#120 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 października 2017 - 12:17

znowu ci gorzej ? 

 

Mnie? Ty podajesz jakieś bzdury.

 

Przez HDMI leci sygnał cyfrowy, i w odróżnieniu do analogu jakość kabla nie ma wpływu na jakość sygnału szczególnie jak weźmiemy pod uwagę jeszcze krótkie odcinki. Jeżeli kabel spełnia założenia specyfikacji HDMI, bez względu czy kabel kupisz za 10zł czy 100zł różnicy nie będzie żadnej - na sygnale cyfrowym nie może być.

 

Ja CIę nie neguje do jakości zawsze warto dopłacić, ale tylko tam gdzie ma to jakiekolwiek uzasadnienie. Tam gdzie różnicy i tak nie będzie - to po co? 

 

Jeżeli chcemy aby forum coś oferowało i było pomocne nie przekazujmy sobie błędnych informacji  :) Zawsze lepiej resztę dopłacić do czegoś bardziej pożytecznego :)



#121 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 października 2017 - 13:12

Mnie? Ty podajesz jakieś bzdury.

 

Przez HDMI leci sygnał cyfrowy, i w odróżnieniu do analogu jakość kabla nie ma wpływu na jakość sygnału szczególnie jak weźmiemy pod uwagę jeszcze krótkie odcinki. Jeżeli kabel spełnia założenia specyfikacji HDMI, bez względu czy kabel kupisz za 10zł czy 100zł różnicy nie będzie żadnej - na sygnale cyfrowym nie może być.

 

Ja CIę nie neguje do jakości zawsze warto dopłacić, ale tylko tam gdzie ma to jakiekolwiek uzasadnienie. Tam gdzie różnicy i tak nie będzie - to po co? 

 

Jeżeli chcemy aby forum coś oferowało i było pomocne nie przekazujmy sobie błędnych informacji  :) Zawsze lepiej resztę dopłacić do czegoś bardziej pożytecznego :)

jeszcze wiele w życiu musisz się nauczyć... m.in. to że to forum nie jest twoja własnością a zgodnie z regulaminem każdy może wyraża tu swoją opinię. Ty zaś nawet jeśli coś wiesz to wiesz jednak zbyt mało - przydałoby się by ktoś oprócz wiedzy o komputerach nauczył cie dobrych manier i wyperswadował aroganckie przekonanie o wszechwiedzy, bo widzisz prostactwo nie jest zaletą! 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#122 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 14 października 2017 - 14:38

Panowie, tak czy siak z jednej strony, jest to sygnał cyfrowy i może faktycznie nie powinno być problemów. Z drugiej strony, jak kupiłem tę przejściówkę, za 100 zł (takie coś jak oryginał apple 350zł z 3 portami) to działał bez problemu. Nie słyszałem żadnych szumów delikatnych w głośnikach, ani nie działo się nic z obrazem. 

Kilka dni temu, podłączając tę przejściówkę, jak trochę "poruszałem kablem" (oczywiście nie swoim tylko z przejściówki ;)) usłyszałem jakby trzaśnięcie w głośnikach. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z tym, ale niedługo po tym, zaczął się dziwny problem z obrazem. Podłączam maca pod TV (jak zwykle) i puszczam film. Netflix, Yputube cokolwiek. Dopuki nie dam obrazu na cały ekran nie ma żadnych "dolegliwości". Natomiast po wrzuceniu pełnego ekranu, co kilka sekund, obraz jakby przeskakuje. Jest to maksymalnie irytujące. Robi się jakby taka milisekundowa stopklatka, lub przeskok całego ekranu. Wcześnie absolutnie takie coś się nie działo. Wykluczam problem z kablem, ponieważ kabel jest na stałe podpięty do TV więc nie jest zbytnio ruszany, poza tym pojawiło się to nagle i już zostało, a wkładając ten kabel bezpośrednio do starego Lenovo z portem HDMI nie ma takich problemów. Dodatkowo, jakby co chwilę przeskakiwała (nie wiem czy mogę tak to nazwać i określić) palet barw. Czyli obraz na tv jakby na ułamek sekundy mrugał w nieco innym odcieniu. 

Tak jak mówię, wczęśniej tego nie było, a na innym kompie takich problemów nie mam. Zatem dlatego obstawiam przejściówkę. 

 

Macie jakieś inne pomysły? 



#123 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 października 2017 - 15:34

jeszcze wiele w życiu musisz się nauczyć... m.in. to że to forum nie jest twoja własnością a zgodnie z regulaminem każdy może wyraża tu swoją opinię. Ty zaś nawet jeśli coś wiesz to wiesz jednak zbyt mało - przydałoby się by ktoś oprócz wiedzy o komputerach nauczył cie dobrych manier i wyperswadował aroganckie przekonanie o wszechwiedzy, bo widzisz prostactwo nie jest zaletą! 

 

Opinie? to co napisałaś było stwierdzeniem, więc zanegowałem.

 

Nikogo nie obraziłem i żadnego punktu regulaminu nie złamałem.

 

Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam. Niestety tutaj na forum nie ma żadnej polityki odnośnie treści i każdy pisze swoje, a szkoda bo na wielu forach posty użytkownika który wprowadza w błąd bądź zwyczajnie nie ma racji się usuwa. Zobacz ile osób tutaj zostało? Zobacz ile nowych tematów jest zupełnie bez odpowiedzi? A wiesz dlaczego, bo Ci co coś wiedzą zwyczajnie już olali temat i odeszli z forum jak i większościowo od produktów apple. Wystarczy zerknąć choćby na ilość postów u każdej osoby która wypowiadała się w tym temacie. 


Panowie, tak czy siak z jednej strony, jest to sygnał cyfrowy i może faktycznie nie powinno być problemów. Z drugiej strony, jak kupiłem tę przejściówkę, za 100 zł (takie coś jak oryginał apple 350zł z 3 portami) to działał bez problemu. Nie słyszałem żadnych szumów delikatnych w głośnikach, ani nie działo się nic z obrazem. 

Kilka dni temu, podłączając tę przejściówkę, jak trochę "poruszałem kablem" (oczywiście nie swoim tylko z przejściówki ;)) usłyszałem jakby trzaśnięcie w głośnikach. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z tym, ale niedługo po tym, zaczął się dziwny problem z obrazem.

 

Jak dla mnie uszkodzona jest przejściówka na złączu z kabelkiem albo sam kabelek. Ruszanie kablem nie powinno w żaden sposób wpływać na obraz czy dźwięk, jeżeli wpływa jest jakieś fizyczne uszkodzenie. 


Użytkownik seb235 edytował ten post 14 października 2017 - 15:31


#124 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 14 października 2017 - 22:35

zamówiłem właśnie taką przejściówkę https://satechi.net/...ant=35099869065

 

Mam nadzieję, że temat się rozwiąże:) 

Dam znać jak tylko przesyłka dotrze, i przetestuję. 

Satechi wygląda na dosyć porządną markę. 



#125 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 20 października 2017 - 10:11

Hej, mam pytanie odnośnie przejściówki Satechi Hub USB-C USB SD:

http://allegro.pl/sa...9vD_BwE#thumb/3

 

Czy jeśli ją podepnę do MacBooka Pro 2016/2017 to czy nie zasłoni drugiego portu???






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych