Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie OS X z iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2014 - 18:07

Co moment ktoś zakłada wątek o tym samym, dlatego niech powstanie jeden zbiorczy.

#2 raitoningu_

raitoningu_
  • 55 postów

Napisano 17 października 2014 - 18:23

mam problem z mbp i ip 5s. mam oba urzadzenia na jednym wifi (livebox) i wyskakuje mi blad jak na obrazku (ze musza byc na 1 wifi)
http://pics.tinypic....wg64kl9w9w8.png
ma ktos jakies pomysly o co tu chodzi? moze livebox? zapore mam ustawiona tak bo pomyslalam ze to cos da ale nic nie zmienia
http://pics.tinypic....d0rywsq7b1f.png

zeby nie bylo zbednych postow o wlaczeniu czegos w ustawieniach ip maca to zrobilam wszystko co jest napisane tutaj
https://help.apple.c...j#/mchl390e9463

edit 1.
dodam ze handoff dziala mi normalnie ale to nic chyba nie ma do rzeczy bo przez bluetootha to idzie

#3 Ibrachim

Ibrachim
  • 177 postów

Napisano 17 października 2014 - 18:34

Nie mogę włączyć "Allow Hand-Off" na Macu, bo taka opcja w okienku General, w ogóle mi się nie pojawiła. Ktoś ma podobny problem?

#4 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 października 2014 - 18:46

A czy przypadkiem handoff nie działa tylko na nowszych makach?

#5 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 19:10

ja tez nie mam takiego czegoś :) Dobra :P MAM Pozwalaj na wymianę miedzy tym....itd to jest to :)

#6 danny89

danny89
  • 8 postów

Napisano 17 października 2014 - 19:35

Mój sposób na sparowanie, u mnie zadziałało. 1. Usunięcie połączenia z makiem w BT. 2. Wywalenie połączenia z daną wifką na maku. 3. Reset ustawień sieciowych na IP, 4. Wylogowanie się na IP i maku z konta apple. 5. Ustawienie AirDrop na wszyscy bądź kontakty w IP i maku. 6. Ustawienie protokołu UPNP na routerze. 7. Reset telefonu i routera. 8. Sparowanie maka z telefonem przez BT. U mnie po tym zabiegu w końcu zaczął mi działać handoff w dwie strony.

#7 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 17 października 2014 - 19:53

to miało działać...bezproblemowo - tego wymagam, płacąc 10k za ekosystem. Nie mogę sparować urządzeń - ip5 i mba2013 cto
  • gargi lubi to

#8 krisdiverse

krisdiverse
  • 363 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 19:57

do tego musi być ios8?

#9 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 17 października 2014 - 20:09

Dokładnie ma działać, a nie kombinacje alpejskie. Testowałem cały dzień tego handoff'a i połączenia głosowe. Działa to losowo, raz działa raz nie. DO POPRAWY Apple.

#10 razvizion

razvizion
  • 13 postów

Napisano 17 października 2014 - 20:12

Ktoś pisał, że SMSy nie działają z 4S, bzdura. 8.1 Beta 2 - mogę pisać SMSy z iMessage w 10.10 po sieci komórkowej.

#11 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 17 października 2014 - 20:17

Bo będą działać oficjalnie w poniedziałek na 8.1 właśnie. Na 8.0 nie działąją.

#12 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 października 2014 - 20:24

Parowanie przebiegło bezproblemowo z 5s-ką, lecz niestety pojawia mi się na telefonie co jakiś czas po wybudzeniu pop-up z logowaniem do iclouda :???: co bardzo irytuje ma ktoś z was coś takiego:?:

#13 Kayne

Kayne
  • 189 postów

Napisano 17 października 2014 - 20:44

No dobra, to ja mam taki problem. Nic mi jeszcze nie pomogło :(

Handoff działa i jest fajnie. Ale dzwonienie z ani na Maca nie dzwoni. W Kontaktach przycisk do dzwonienia jest szary. Jak zaznaczam numer telefonu i daję „Dzwoń z Facetime” to pojawia się okienko na chwilę i znika. Wylogowałem się z iCloud na Macu i na iPhone i wciąż bez zmian. W FaceTime na iPhone mam ustawione Głosowe z iPhone'a (kom). i na obu maszynach mam ustawiony swój numer jako priorytetowy i z niego mają zaczynać wiadomości.

O czymś mogłem jeszcze zapomnieć?

- - - Połączono posty - - -

Okej, znalazłem. Aż mi wstyd, że dopiero jak tutaj napisałem zadziałało. Czyżby debugowanie na kaczuszkę?
Tak czy siak, w programie FaceTime na Macu byłem zalogowany na zły appleid.

Czyli wszystko oprócz SMS działa jak trzeba. SMS jak dobrze kojarzę, dopiero z publicznym udostępnieniem iOS 8.1?

#14 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 17 października 2014 - 20:57

U mnie jest jeszcze dziwniej. Handoff działa z Maca Mini na iPhona, ale w drugą stronę nie działa. Natomiast z iPadem działa w obie strony. Z kolei przestało mi działać połączenie bluetooth między iPhonem i iPadem. Za diabła nie chcą się połączyć a i nie chcą się zapomnieć, ta opcja jest nieaktywna.

#15 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 17 października 2014 - 22:53

Nie mogę sparować iphone - mba - jakieś propozycje ? łączenie nie powiodło się - wersja iphone'a ... sprawdz czy dostęp do sieci jest włączony - tak płacze mac. Strasznie to irytuje. pomocy :/

#16 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 17 października 2014 - 22:55

Nie trzeba nic parować, wystarczy włączony BT. U mnie też nie działa parowanie, ten sam błąd ale on chyba czegoś innego się tyczy.

#17 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 17 października 2014 - 22:58

U mnie jest jeszcze dziwniej. Handoff działa z Maca Mini na iPhona, ale w drugą stronę nie działa. Natomiast z iPadem działa w obie strony.


Mam tak samo :cry:

#18 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 17 października 2014 - 23:00

Jednym słowem niedopracowana kolejna rzecz. :/

#19 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 17 października 2014 - 23:08

Co ciekawe parować to nie chce, ale hotspot osobisty po bt działa - lol.

#20 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 18 października 2014 - 00:02

Mi nie chce parować telefonu i maca przez BT, nie mogę przez to uruchomić handoff(prawdopodobnie) Jakieś rady?

#21 Szoker

Szoker
  • 43 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 października 2014 - 06:09

Dziwnie to wygląda. Jak pisali poprzednicy do działania HandOff sparowanie urządzeń nie jest potrzebne… Co działa: + odbieranie połączeń na Mac'u + airdrop w obie strony + to co robię w Safari na IP, pokazuje mi się w przeglądarce na Macu Co nie działa: - smsy - nawiązywanie połączeń z poziomu Mac'a (czasami się udaje ale rzadko) - hotspot osobisty raz działa a raz nie (czyli ogólnie na minus) Jak dla mnie - póki co - porażka :-( Zobaczymy w poniedziałek z iOS 8.1

#22 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 18 października 2014 - 08:46

a u mnie iMac Late 2011 nie widzi się poprzez Airdrop z Ip6 :( jakieś pomysły?

#23 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 18 października 2014 - 08:55

U mnie małe zmiany i to bez większej mojej ingerencji: co działa: + odbieranie i wykonywanie połączeń z telefonu na Mac + smsy - ale ja mam 8.1 + Airdrop co nie działa: - Handoff właściwie nie działa - pojawił się na iPhone dwa razy i tyle go widziałam. W druga stronę w ogóle (znaczy nie widzę na Mac tego co na telefonie robię) - folder iCloudDrive z poziomu Findera

#24 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 18 października 2014 - 10:34

Nie działa iCloud z poziomu Findera. Jest ikona iCloud ale nic nie robi. Parować przez BT nie trzeba jak np. słuchawki czy zestaw głośnomówiący. Wystarczy włączyć BT na iOS i OSX. Continuity nie działa. To znaczy jak wszystkim piszącym, coś tam próbuje działać w jedną stroną, z maka na ios. Na przykład rozpoczynam pisanie maila. Na iOS muszę wyłaczyć ekran, wtedy na ekranie blokady pojawi się ikona maila. Mogę jej użyć. Wtedy po chwili na iOS uruchomi się mail z tekstem wpisanym na maku. Na maku okienko robocze maila samo się zamyka bez reakcji użytkownika, "focus" idzie na iOS. Na tym koniec. Nie da się w żaden sposób wrócić z pisaniem maila na maka. W drugą stronę Continuity nie działa. Apple dawno już tak bezczelnie nie wypuszczało tak niedopracowanych wersji beta jako pełnowartościowy system.

#25 Darth Envious

Darth Envious
  • 128 postów

Napisano 18 października 2014 - 12:24

Witajcie. Od dawna nie mogę sparować mojego iP5 i białego MacBooka late 2009. Czy jest to wymagane, aby działały rozmowy głosowe pomiędzy OS X Yosemite i iOS8? Jeśli tak, to jak mogę je sparować? Lączą się w parę, ale nie chcą połączyć. Po wybraniu na iP5 MacBooka wyskakuje, że nie jest on obsługiwany i jedyną opcją jest "Zapomnij urządzenie". O co chodzi? I jeszcze jedno pytanie na marginesie, dlaczego nie mogę używać AirDrop między tym samy iP i MacBookiem? EDIT: Najlepsze jest to, że spróbowałem tego iP połączyć w parę z MacBookiem Pro late 2009 i również wyskakuje, że urządzenie nie jest obsługiwane. Co mam zrobić, żeby to wreszcie zadziałało? :( I nie jest to wina BT na iP ponieważ, iP łączy się bezproblemu z głośnikami bezprzewodowymi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych