Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Retina 2 - dyskusja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2014 - 21:08

Straszne się Apple robi, w sumie już myślałem że gorzej niż po prezentacji iphone6 być nie może,a jednak. Ale jest jeden plus, kolejny ipad musi być dużo potężniejszy. Nie oczekuje takiej rewolucji jak ipad1 vs ipad2, ale przynajmniej coś ala iphone5 vs iphone 5s. W tym roku zaoszczędzę bo nie kupię nowego iphone i ipad. Trzeba rozpocząć wątek ipad air 3.............

#27 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 16 października 2014 - 21:08

Z drugiej strony, jak ktoś chce kupić Mini, a nie ma wcześniejszego modelu, to naturalnym wyborem wydaje się ten najnowszy, z Touch ID. Poza tym, Apple lubi ograniczać swoje produkty sprzętowo, więc Mini z TouchID będzie wspierane ten rok dłużej, niż poprzedni mini, i pewnie dostanie jakiś softowy bajer za kilka miesięcy - razem z iOS 8.2 albo 8.3.


Ale jak ktoś chce kupić mini, ma trochę oleju w głowie i umie liczyć- to weźmie wcześniejszy model.

#28 voytach

voytach
  • 226 postów

Napisano 16 października 2014 - 21:19

Tylko,że Mini 2 (wersja 64) GB kosztuje tyle samo co Mini 3... Ale 32 GB już można sporo taniej kupić gdyż nowszy model takowej wersji nie posiada.

#29 emeph

emeph
  • 325 postów

Napisano 16 października 2014 - 21:23

Dokładnie, w tym roku można spokojnie zaoszczędzić jak się ma iPada 4/Air i iPhone 5/5S. Nic sensownego oprócz zachcianek i zasobnością portfela nie przemawia za upgradem urządzeń. Co do Touch ID jak fajnym ficzerem nie jest to w iPadzie którego mam wpakowanego w case, przez co automatycznie się odblokowuje po podniesieniu pokrywki, ma sporo mniejsze uzasadnienie niz w telefonie, który i tak trzeba gdzieś kliknąć żeby odblokowac. W iPadzie przyłożenie palca na czujnik to kolejna niepotrzebna już czynność, do tego korzystam z niego i tak głównie w domu. Ciekawe co wymyślą za rok bo ta kosmetyczność zmian może ich zabić.

#30 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 października 2014 - 21:26

Co do Touch ID jak fajnym ficzerem nie jest to w iPadzie którego mam wpakowanego w case, przez co automatycznie się odblokowuje po podniesieniu pokrywki, ma sporo mniejsze uzasadnienie niz w telefonie, którego i tak trzeba gdzieś kliknąć żeby odblokowac. W iPadzie przyłożenie palca na czujnik to kolejna niepotrzebna już czynność, do tego korzystam z niego i tak głównie w domu. Ciekawe co wymyślą za rok bo ta kosmetyczność zmian ich w końcu zabije :)

Niektórzy akurat zabezpieczają iPhone'a/iPada kodem, więc Touch ID to akurat duże ułatwienie.

#31 emeph

emeph
  • 325 postów

Napisano 16 października 2014 - 21:35

Ja wiem, przecież pisałem że touch ID to super rzecz :D Po prostu dla mnie w telefonie ma dużo większe uzasadnienie ponieważ korzysta się z niego więcej mobilnie, łatwiej gdzieś zgubic. A w przypadku samoodblokowującego się iPada w case robi się troche przerost formy nad treścią z dodatkowym przykładaniem palca :) Ale jak ktoś korzysta z iPada intensywniej poza domem to oczywiście fajna sprawa, ja opisywałem tylko swój przypadek gdzie iPada wyciągam czasami w pociągu i na uczelni zazwyczaj nie na długo, zazwyczaj żeby tylko coś przeczytać, tak to leży sobie w plecaku 'w razie czego' bo w większości to dla mnie typowo domowe urządzenie. A to że prawdopodobnie dali znów tylko 1gb ramu...

#32 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2014 - 21:52

Wybaczcie błędną nazwę wątku - pomieszały mi się już nazwy iPadów, a i prosiłem (bezskutecznie) poprzez funkcję raportowania o zmianę na iPad Air 2 - dyskusja.

#33 Domi731

Domi731
  • 119 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2014 - 07:13

To wkoncu ile ramu ma nowy iPad air 2?

#34 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 17 października 2014 - 07:25

To wkoncu ile ramu ma nowy iPad air 2?


1GB

#35 Pietruszex

Pietruszex
  • 141 postów

Napisano 17 października 2014 - 07:48

1GB


A skąd wiesz? Nie widzę na stronie Apple informacji o ilości ramu, na necie też nie mogłem znaleść potwierdzonych informacji na ten temat.

#36 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2014 - 08:19

Na stronie nigdy nie podają, potrzeba poczekać na pierwsze testy. Jeśli faktycznie 1GB to niech się wypchają. Nexus 9 czeka.

#37 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 17 października 2014 - 08:32

Zmyliła mnie nazwa wątku :) Więc napiszę raz jeszcze - tutaj: Jestem nieco rozczarowany. Tak naprawdę wstrzymywałem się z zakupem nowego modelu do momentu wczorajszej prezentacji. Liczyłem na 2GB RAM na pokładzie i się przeliczyłem. Ogniskowe i inne rzeczy związane z aparatem mnie nie interesują bo tabletem zdjęć nie robię. Air 1 był już lekki i cienki. Teraz mam dylemat - swojego leciwego iPad 2 chcę zmienić na coś nowego. Założyłem sobie budżet około 2500PLN I teraz: iPad Air WiFi + Cell 32GB za 2399 czy iPad Air 2 WiFi + Cell 16GB za 2599 Za dwójką przekonuje mnie czytnik linii papilarnych (wygoda) oraz procesor najnowszej generacji który teoretycznie wystarczy na dłużej. Chociaż z urządzeniem nie zamierzam się wiązać na dłużej niż 2-3 lata. Istotnych zmian w najważniejszych elementach, które są dla mnie najważniejsze czyli pamięc operacyjna i długość pracy na jednym ładowaniu - po prostu niema .

#38 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 17 października 2014 - 22:07

Zamówiony, dostawa na 23-27 października. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem jak już do mnie dojdzie.

#39 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2014 - 18:32

Proszę dyskusję kontynuować w tym wątku http://myapple.pl/ip...ad-air-2-a.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych