Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy wyjdzie nowy MacBook Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#51 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 24 października 2014 - 14:07

na lapkach raczej z nie pograsz w takie gry.


Szczerze to lepiej nie grać i mieć spokój w kwestii serwisów :)

komputery Apple konstrukcyjnie nie są stworzone do gier.

#52 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2014 - 14:25

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Core i5-2500K 3.3 GHz lub FX-8350 4.0 GHz
Karta grafiki: 2 GB pamięci, GeForce GTX 680 lub AMD Radeon HD 7970
RAM: 6 GB
Dysk twardy: 50 GB
System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bitowy)

Podziękował.


I to jest ten rewelacyjny sprzęt dla wymagającej gry...?Prosze Cię;)

#53 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 października 2014 - 14:59

I to jest ten rewelacyjny sprzęt dla wymagającej gry...?Prosze Cię;)


Skoro stwierdziłeś, że AC:U nie będzie wymagał tak dobrych podzespołów do działania, ponieważ będzie zamknięty w 30 FPS'ach z konsol, to twój argument obróciłem do piachu.

Nie, AC:U na PC nie będzie zamknięty na 30 FPSach.

Po to masz takie wymagania, ponieważ gry PC'towe teraz będą projektowane pod rozdzielczości 4K. Dlatego producenci kart graficznych poszli w jak największą przepustowość pamięci, kosztem mocy obliczeniowej wyciąganej z jak najniższego poboru prądu. Moc obliczeniowa kart jest już wystarczająca do grania w 4K. Gorzej z przepustowością pamięci.

Stąd właśnie magistrala NVlink i pamięci HBM w kartach graficznych.

P.S. Dalej podtrzymuję, że Dziki Gon będzie wymagał potwora do płynnego działania, na PC.

Skończmy ten off-top.

#54 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:30

Ale miło się gada. Tyle że to zbyt mocny off w strone pc Ale swoją droga jeśli wierzyć testom grafiki na notebookcheck.pl to moja grafika GT550 w lapku jest tak samo wydajna jak HD5000 w MBA? (i to pomimo tego że ja w swoim mam 8 wątków core i7 a MBA ma pewnie 4 wątki)? Bo skoro tak to w Bootcampie albo Parallels pójdzie wszystko na MBA. Np. gry Alan Wake Wiedźmin 1 nawet Wiedźmin 2 na low GTAIV LEGO chociażby Lego Hobbit Rayman Origins i Legends Sleeping Dogs no chyba że coś z powyższych natywnie chodzi na MACOS Mylę się czy się nie mylę? Każdy sklepikarz mi powie że na MBA nie da się grać, co równie dobrze mógłbym powiedzieć o swoim lapku, ale skoro u mnie wszystko śmiga to dlaczego nie miałoby na MBA? Swoją drogą, nie dajmy się ludzie zwariować. Nie trzeba od razu każdej nowości mieć w posiadaniu, chociaż to cholernie kuszące. Jest tyle fajowych starszych gier. A też i ciężko ciągle tylko gonić za nowościami.

#55 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 października 2014 - 16:55

Jest to już taki poziom, że nawet do sporadycznego grania w gry, przydałoby się mieć procesor z wyższym TDP i lepszym systemem chłodzenia. Zastanów się w takim razie nad MBP 13 z Broadwellem, lub jeśli nie chcesz czekać to nad obecną generacją. Wiedźmin 1 i 2 mają swoje wersje na OSX. Co do reszty, nie wiem, więc się nie wypowiem. However, granie w W2 nawet na moim MBP z 4 rdzeniami, 8 GB RAM i GT650M bywa momentami problematyczne, nie wspominając o niskiej jakości grafiki. Cóż, to cały OSX...

#56 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 17:18

Jest to już taki poziom, że nawet do sporadycznego grania w gry, przydałoby się mieć procesor z wyższym TDP i lepszym systemem chłodzenia. Zastanów się w takim razie nad MBP 13 z Broadwellem, lub jeśli nie chcesz czekać to nad obecną generacją.

Wiedźmin 1 i 2 mają swoje wersje na OSX. Co do reszty, nie wiem, więc się nie wypowiem. However, granie w W2 nawet na moim MBP z 4 rdzeniami, 8 GB RAM i GT650M bywa momentami problematyczne, nie wspominając o niskiej jakości grafiki. Cóż, to cały OSX...


Cóż uwierz mi czasami mniej znaczy więcej, i nie czasami a bardzo często.
Chodzi mi głównie o to że grasz na MB, a mniemam że nie posiadasz żadnych konsol.

Ja w pewnym momencie miałem 3 konsole do gier + laptop. Nie byłem z tego zadowolony. Okazało się że i tak gram tylko w niektóre tytuły, a dzisiaj myślę że przy jednej kosnoli i laptopie, spokojnie mógłbym się ostać tylko przy tym ostatnim.

Mam kolegę który gra tylko na komputerze i jakoś nie narzeka.
Wcale nie uważam że nie posiadanie konsoli nas ogranicza. Ba, mamy więcej czasu i nie musimy myśleć co włączyć żeby pograć.


Posiadanie mnóstwa platform to z jednej strony fajna sprawa, ale wątpię żeby ludzie w wieku 25-45 lat mieli tyle czasu żeby grać na 2-3 konsolach/platformach. To nie tylko pożera czas, bo trzeba dbać o te wszystkie sprzęty, naprawiać, sprzątać i dokupywać do każdej platformy peryferia. Kosztuje to pieniądze.

Dla mnie najbardziej liczy się czas i myślę że niedługo mimo wszystko i tak pogonie ostatnią konsole i zostanę przy jednym laptopie.

Pewnie jako posiadacze Apple słyszeliście o minimalizmie. Ja właśnie go wprowadzam.

#57 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 października 2014 - 17:30

Aha. A w jaki sposób to co napisałeś jest przeciwstawne do tego co ja napisałem, w tym co cytujesz? ;) Mówię, jeśli chcesz grać na MB(jakimkolwiek), poczekaj w tej chwili na Broadwell lub najlepiej na Skylake. eDRAM w procesorach pewnie będzie już w 25W procesorze w MBP 13 i jest spora szansa, że wreszcie 4 rdzeniowe 35W procesory trafią do 13 calowca.

#58 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 24 października 2014 - 18:26

Ale miło się gada. Tyle że to zbyt mocny off w strone pc
Ale swoją droga jeśli wierzyć testom grafiki na notebookcheck.pl to moja grafika GT550 w lapku jest tak samo wydajna jak HD5000 w MBA? (i to pomimo tego że ja w swoim mam 8 wątków core i7 a MBA ma pewnie 4 wątki)?
Bo skoro tak to w Bootcampie albo Parallels pójdzie wszystko na MBA.
Np. gry Alan Wake
Wiedźmin 1
nawet Wiedźmin 2 na low
GTAIV
LEGO chociażby Lego Hobbit
Rayman Origins i Legends
Sleeping Dogs
no chyba że coś z powyższych natywnie chodzi na MACOS

Mylę się czy się nie mylę? Każdy sklepikarz mi powie że na MBA nie da się grać, co równie dobrze mógłbym powiedzieć o swoim lapku, ale skoro u mnie wszystko śmiga to dlaczego nie miałoby na MBA?

Swoją drogą, nie dajmy się ludzie zwariować. Nie trzeba od razu każdej nowości mieć w posiadaniu, chociaż to cholernie kuszące.
Jest tyle fajowych starszych gier. A też i ciężko ciągle tylko gonić za nowościami.


Nie ma tak wydajnego chlodzenia, zeby go katowac na ciorajac pol nowy w kierki nawet na srednich wymaganiach. Nawet w MBPR odezwa sie waitraki bo juz testowalem na gierkach roznych i laptop sie grzeje wiec co dopiero MBA, ktory jest mega mobilnym sprzetem do sredniach zadan.

#59 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2014 - 20:44

Skoro stwierdziłeś, że AC:U nie będzie wymagał tak dobrych podzespołów do działania, ponieważ będzie zamknięty w 30 FPS'ach z konsol, to twój argument obróciłem do piachu.

Nie, AC:U na PC nie będzie zamknięty na 30 FPSach.

Po to masz takie wymagania, ponieważ gry PC'towe teraz będą projektowane pod rozdzielczości 4K. Dlatego producenci kart graficznych poszli w jak największą przepustowość pamięci, kosztem mocy obliczeniowej wyciąganej z jak najniższego poboru prądu. Moc obliczeniowa kart jest już wystarczająca do grania w 4K. Gorzej z przepustowością pamięci.

Stąd właśnie magistrala NVlink i pamięci HBM w kartach graficznych.

P.S. Dalej podtrzymuję, że Dziki Gon będzie wymagał potwora do płynnego działania, na PC.

Skończmy ten off-top.


Nadal nie pojmuje w czym masz problem?Jeden kupi konsole i przez 7 lat bedzie stał w miejscu drugi kupi PC i bedzie z roku na rok grał w coraz lepsze gry.Mam i PC i ps3 i ps4 i wiem jak Sony doi za gry stojące w miejscu.

#60 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 25 października 2014 - 23:10

No dobra korzystając z okazji zapytam. Czy warto zmieniać z obecnego laptopa który teraz posiadam na MB? Mam Core i7 4 rdzenie 2 generacja 6gb ram geforce gt550m 500gb hdd ssd 120gb Pytam bo jak oglądam sobie te MB to mi ślinka cieknie. Nie wiem czy rwać się na najwyższy model MBP 15 czy lepiej zostać przy MBP13 albo w ogóle jeśli wydajnościowo nie zejdę w dół to kupić MBA 2014 i zobaczyć wreszcie jak to jest na macu?

#61 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 25 października 2014 - 23:36

Zależy do czego, jak do grania nie warto, jak do pozostałych funkcjonalności warto

#62 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 25 października 2014 - 23:42

Intel Iris HD5100 jest troszkę szybsza niż GT550M. Gorzej z procesorem. Szybkość pojedynczych rdzeni jest dużo większa w przypadku Haswella niż Sandy Bridge. Ale ty masz 4 rdzeniowy procesor a w 13 jest jedynie 2 rdzeniówka. Lepszym rozwiązaniem byłby MBP z Iris Pro. Aczkolwiek uważam, że najlepiej poczekać do przyszłego roku na Broadwell lub nawet na Skylake. Skoro tyle już czekałeś... Broadwell Iris HD6100 będzie o około 20-40% szybszy od Iris Pro HD5200 z obecnej generacji MBP, a Skylake wyśrubuje tę wydajność o kolejne 80%. eDRAM i dodatkowe 50% rdzeni na karcie graficznej zrobią swoje w 25W procesorze a dodatkowo jest szansa, że wraz ze Skylake pojawią się 4 rdzeniowe procesory w 13 calowcu, bo będą mieć już 35W TDP, Iris HD7100 i eDRAM.

#63 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 25 października 2014 - 23:43

słusznie napisane

#64 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 26 października 2014 - 01:27

http://www.notebookc...00.90965.0.html

Uaktualnione tabelki wydajności Iris Pro HD5200 w oparciu o wyniki z najsłabszym dostępnym procesorem na rynku, z tą kartą graficzną. Zobaczcie jak marginalne różnice są obecnie pomiędzy HD5200 a GT750M z high-endowej wersji Retiny. 10-20%, co przekłada się w wyższych rozdzielczościach na 1-2 FPSy. W przypadku wydajności OpenCL też IrisPro wygrywa. A pamiętajmy, że Iris HD6100 będzie szybsze niż HD5200. O HD6200 nie wspominając...


#65 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 26 października 2014 - 11:41

A pamiętajmy, że Iris HD6100 będzie szybsze niż HD5200. O HD6200 nie wspominając...


A Iris HD7100 będzie szybsze niż HD5300. O HD6300 nie wspominając...

Można tak za przeproszeniem do "usranej śmierci", tylko po co skoro obecna wydajność wystarczy dla 99% społeczeństwa.

#66 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 26 października 2014 - 15:31

Szanuję twoje zdanie i zgadzam się z nim. Zwróć uwagę jednak na konkretne pytanie i dylemat osoby piszącej. Jego wolą jest mieć jak najmocniejszy sprzęt możliwy, ponieważ chce jak najbardziej uprościć swoją platformę sprzętu. Nic w tym dziwnego nie ma. MBP jest dobry, ale może nie być wystarczający w przyszłości. Że obłędne koło? Ano, tak jak ze wszystkim.

#67 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 26 października 2014 - 16:07

Model 2015 oczywiście podniesie wydajność lecz wtedy autor w/w pytań zapewne znów spyta. Czy warto kupować nowego rMBP a może lepiej poczekać ten rok czasu bo wtedy to dopiero będzie skok wydajności i tak w nieskończoność... Jeżeli autor w/w pytań chce grać na Macu niech lepiej kupi jakiegoś Razera który swoją drogą jest świetnym komputerem. rMBP to nie tylko wydajność ale świetna matryca, świetne wykonanie, rewelacyjny gładzik oraz najważniejsze system OS X. Gracz nigdy nie będzie zadowolony z zakupu rMBP. Co z tego że mój rMBP śmiało uruchamia takie Diablo skoro nagrzewa się przy tym niemiłosiernie. I tak będzie z każdym rMBP z jednego prostego powodu - konstrukcji. PS. Znam osoby które już od kilku lat kupują nowy komputer i kupić go nie mogą. Jest ich całkiem sporo :)

#68 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 26 października 2014 - 17:38

Ja jestem graczem i jedyna rzecz na co narzekać mogę to właśnie na kulturę pracy(temperatury). Reszta jest przynajmniej zadowalająca. Natomiast każdy laptop będzie się nagrzewał zwłaszcza te gamingowe, mimo dużo lepszych(często) układów chłodzenia. Powód to częstokroć dużo wyższe TDP układów montowanych w tych komputerach. P.S. Z zakupem Mac Pro wstrzymuję się do kolejnej generacji :D

#69 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2014 - 09:00

[mod]Dobra - w związku z nowym silnikiem mieliście dwa dni luzu od moderowania - ale teraz wracamy do tematu[/mod]

#70 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 28 października 2014 - 22:56

Ja jestem graczem i jedyna rzecz na co narzekać mogę to właśnie na kulturę pracy(temperatury). Reszta jest przynajmniej zadowalająca.
Natomiast każdy laptop będzie się nagrzewał zwłaszcza te gamingowe, mimo dużo lepszych(często) układów chłodzenia. Powód to częstokroć dużo wyższe TDP układów montowanych w tych komputerach.

P.S. Z zakupem Mac Pro wstrzymuję się do kolejnej generacji :D


Dzięki za odpowiedzi.
Po pierwsze również uważam że powinienem poczekać.
Jednak jak idę do takiego sklepu Apple'a i oglądam te sprzęty na żywo to jaram się strasznie. Cieknie ślina i chciałbym brać na krzyż znaczy na kredyt od zaraz bez namysłu.
Wziąłbym nawet mac mini byleby tylko się pobawić trochę tym MACOSem.
Niedługo jadziemy kupić sobie iPada Air 2.

Też ostatnio myślę żeby sobie wziąć jakiś mobilny MB 11-13 z nowszej generacji i zakupić później jakąś odświeżoną wersję MAC PRO.
Czasami jednak chodzi mi po głowie Razer Blade 14. Najlepiej jakby nowy MBP miał coś z półki GeForce 870.

Może wzorem zagranicznych serwisów zamiast pytać kiedy nowy MB to zróbmy sobie MB 2015 Wish List. Czyli jakie każdy z nas ma życzenia?

Ja mogę zacząć.
1. Retina może zostać chociaż 3K albo 4K Retina byłoby fajnie.
2. Nowy układ graficzny - najlepiej zacząć od GT9XX
3. 4-rdzenie w 13tkach
4. GeForce do wyboru w 13 (wtedy pewnie panowie z Apple zapytaliby "to po co nam MBP15?")



#71 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 29 października 2014 - 03:54

Kiedy przejedzie nowy rMB.. to właściwe pytanie :D

#72 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 30 października 2014 - 18:49

Kiedy przejedzie nowy rMB.. to właściwe pytanie :D


Myślę że najwcześniej wyjdzie nowy MBA
Bodajże w lutym czy w kwietniu 2014 wyszedł obecny MBA, więc w styczniu lub lutym należy się spodziewać nowego MBA.

Apple i tak mogłoby wreszcie odświeżyć bod względem konfiguracji wszystkie sprzęty, bo wieje nudą i starością.
Zresztą nie tylko Apple tak postępuje.

#73 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 października 2014 - 21:38

Mi jakiś czas temu wyszedł nowy MacBook z paczki pocztowej - kurier zapieprzył... Poza tym nowe rMBP to 2015 rok ale dokładnej daty nie zna nikt z nas. PS. Kolega u góry miał na myśli kiedy kurier przywiezie jego rMBP.

#74 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 31 października 2014 - 00:17

Aha, no cóż czytanie ze zrozumieniem mi się kłania. Za dużo siedzę przy komputerze i za dużo czytam o MBA zamiast posiedzieć i poczytać książki. Z kolei ja wolę pojechać do sklepu i zrobić zakup. Tylko strasznie mnie boli że za wersje z 512gb tak wiele trzeba płacić. Może to fanaberia.... ale w mniejsze portki nie chcę wchodzić. Szczerze 128 czy nawet 256 to do edycji czegokolwiek mało, nadaje się to raczej do oglądania sieci. A i trzeba czasem mieć przy sobie jakąś grę, winde czy foty i mp3..... ewentualnie jakiś filmik.

#75 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 31 października 2014 - 00:43

Mi jakiś czas temu wyszedł nowy MacBook z paczki pocztowej - kurier zapieprzył... Poza tym nowe rMBP to 2015 rok ale dokładnej daty nie zna nikt z nas. PS. Kolega u góry miał na myśli kiedy kurier przywiezie jego rMBP.

Zgadza się. Wziąłem większy dysk i zastanawia mnie to dlaczego dłużej trzeba czekać na wysyłkę. Oni te dyski dolutowywują?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych