Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z instalacją systemu z płyty


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tamburyn

tamburyn
  • 1 postów

Napisano 04 września 2014 - 10:11

Witam, Jest to mój pierwszy post więc chciałbym się serdecznie ze wszystkimi użytkownikami przywitać. Mam następujący problem: Dzisiaj rano postanowiłem zainstalować system snow leopard z płyty dołączonej do macbooka. Wykonuje wszystkie kroki jakie są wskazane w support apple odnośnie instalacji snow leoparda. Po wyczyszczeniu dysków, kolejnym krokiem miało być zainstalowanie systemu, postęp instalacji kończy się zawsze w tym samym momencie. Pojawia się komunikat o niemożliwości dostępu do plików "Komunikat to: instalator nie mógł zainstalować niezbędnych plików wspierających ". Jako, że dysk został sformatowany nie jestem w stanie uruchomić komputera ponieważ nie ma nim systemu operacyjnego. Wczoraj wieczorem system działał bez zarzutów, macbook był w 100procentach sprawny. Kolejnym krokiem jaki próbowałem wykonać była próba instalacji mavericka z internetu korzystając z kombinacji klawiszy command + R. System ściąga się w całości, próbuje uruchomić ponownie komputer i wtedy kończy na czarnym tle z kursorem. Na reinstalację systemu zdecydowałem się gdyż nie mogłem zainstalować mavericka z app store, pokazywał się komunikat, że pliki zostały uszkodzone przy ściąganiu i aby spróbować ponownie. mowa o macbooku pro, późny 2011. Bardzo dziękuje za pomoc.

#2 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2014 - 20:25

Do MBP late 2011 dostałeś płytę ze Snow Leo? Według Mactracker'a przynależny jest Ci 10.7.2 - a więc Lion. Jeśli tak jest, to masz nowszy komputer niż system operacyjny, który chcesz na nim zainstalować, co potwierdza komunikat, który zacytowałeś. Wtedy instalacja się nie uda lub będzie okupiona wieloma magicznymi sztuczkami :) Chyba, że masz MBP Early 2011 - wtedy jeszcze był dostarczany system 10.6.6 (Snow Leo).

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 września 2014 - 00:31

Pierwszy post, ale regulaminu przeczytać to się już nie chciało, co?
Ogłoszenia - Systemy Operacyjne

A to, o co pytasz już było wiele razy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych