Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działa hasło po migracji (downgrade)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 boroman

boroman
  • 35 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2014 - 23:38

Postawiłem na MB unibody 10.6 na nowym dysku (Na starym mam 10.8) czyli tak jakby downgrade. - Przy instalacji Snow Leoparda, opcją migracji przenioslem zawartosc tamtego dysku z systemem 10.8 liczac sie z tym ze pewnie część programów działać nie będzie, no ale bardziej chodziło o zdjęcia, filmy, strukturę folderów - System ładnie się zainstalował, włączył, prosi o logowanie ale nie reaguje na ustalone haslo w tamtym systemie. Probowalem wszystkiego - CMD+S i utworzenie nowego uzytkownika typu admin poprzez uustawienie opcji ze system nie zostal do konca zainstalowany - tak udalo mi sie dostac w ogole do komputera. W panelu "konta" jestem w stanie zmienic haslo dla uzytkownika drugiego (tego, o ktorego mi chodzi), jednak ta zmiana nie dziala. Nie dziala tez jej reset manualny przez tryb single user (CMD+S, "reset psswd") - to znaczy udaje mi sie w to wejsc, zmienic haslo, ale dalej nie wchodzi. Probowalem w pęku kluczy usuwać.. wszystko chyba do zera. Tez nie daje. Juz nawet zrezygnowalem z tego ze uda mi sie zalogowac i chcialem ręcznie poprzenosic sobie katalogi z folderu "Users", ale mają znaczek blokady ("zakaz wjazdu") i nie da się w nie nawet wejsść. Z tego co wyczytałem jest to problem downgrade'a czyli migracji konta z nowszego systemy na starszy. Tylko czy jestem w stanie jakos się zalogować? Siedze juz nad tym godzin kilka, wszystkie opcje i nic....

#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 10 lipca 2014 - 02:34

A nie możesz wejść na stary dysk i z niego skopiować?

#3 boroman

boroman
  • 35 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2014 - 09:32

Problem w tym ze to ustawienia programow, muzyka w iTunes, iPhoto i wiele innych rzeczy. "Manualne" kopiowanie raczej odpada :/

#4 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 10 lipca 2014 - 14:03

No tak, ale weź też pod uwagę, że te ustawienia masz z programów nowszych, a co za tym idze mogą być w nich użyte polecenia niedostępne w starszych wersjach. Pomijając ustawienia - moim zdaniem to jest najprostszy sposób przekopiowania danych (nie bawiłem się w sumie w downgrade i problemy z nim związane, także inaczej nie jestem w stanie pomóc).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych